Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Známe ženy radia, ako sa nezabiť na vysokých podpätkoch: Týchto 7 trikov si nevedia vynachváliť

31.01.2016 Casprezeny.sk

Lodičky... Každá z nás ich miluje, avšak pri pomyslení na ďalšie otlaky, ktoré nám po pretancovanej noci pribudnú, si to s nimi veľakrát rozmyslíme. Máme pre vás triky, ako byť hviezdou celú noc a bez odrenín!

7 tipov celebrít, ako sa nezabiť na podpätkoch. 2 obrázky vo fotogalérii 7 tipov celebrít, ako sa nezabiť na podpätkoch.

Čo si budeme hovoriť, vysoké podpätky vyzerajú skvele, robia krásnu postavu a dlhé nohy, lenže...

Na vysokých podpätkoch sa nedá príliš dlho vydržať. Svoje o tom vie nejedna celebrita. Zozbierali sme preto ich najlepšie rady na to, ako to na vysokých podpätkoch v zdraví prežiť...

1. Zatočte s novými topánkami

Možno vám to bude trhať srdce, ale celebrity ako Sarah Jessica Parker (48), si tento trik nemôžu vynachváliť. Akonáhle si kúpite nové topánky, vezmite doma nožnice, škrabku alebo iný nástroj a zdrsnite stielky topánky (vnútro topánky, ktorý je pod chodidlom). Vďaka tomu vám noha v topánke nebude kĺzať a prsty nebudú narážať na špičku topánky. Vyvarujete sa tak zbytočným odreninám.

2. Lak na vlasy ako záchrana

Rovnako ako zdrsnenie povrchu stielky je obľúbeným trikom modeliek aj vrstva laku na vlasy, nastriekaná na vnútro topánky. Vďaka lepkavej vrstvičke sa nemusíte báť, že by vám noha v topánke kĺzala.

3. Nové topánky hneď vyskúšajte

Hneď, ako si kúpite nové topánky na podpätku, mali by ste s ich skúšaním začať. Vezmite si ich doma a choďte v nich po byte, robte bežné úkony a zabudnite na to, že možno vyzeráte komicky. Jedine tak si ich na nohe osvojíte, zistíte, na ktorých miestach sú vám menej príjemné a až si ich vezmete von, práve na to miesto si nalepíte polstrované alebo gélové vankúšiky zabraňujúce otlakom.

7 tipov celebrít, ako sa nezabiť na podpätkoch. 2 obrázky vo fotogalérii 7 tipov celebrít, ako sa nezabiť na podpätkoch.

4. Zlepte si prsty

Toto je tip priamo z prehliadkových mól, ktorý používajú slávne topmodelky, ako Heidi Klum (40). Aby sa vám v podpätkoch a zvlášť tých, ktoré majú úzku špičku, dobre chodilo, vezmite si na pomoc lepiacu pásku alebo leukoplast. Zlepte si prstenník s malíčkom, získate tak väčšiu stabilitu.

5. Než sa obujete, použite dezodorant

Nie je snáď nikto, kto by mohol povedať, že sa mu nohy nepotia. A práve pot je často príčinnú toho, že vám začnú byť topánky na podpätku nepohodlné. Vďaka potu sa noha v topánke šmýka, a topánka tiež často začína tlačiť a tvoria sa pľuzgiere. Preto než sa obujete, použite na chodidlá antiperspirant.

6. Dôležité je polstrovanie

Aby ste sa cítili v podpätkoch dobre, budete potrebovať perfektné odpruženie na pätách. Pretože len máloktoré topánky sú samy o sebe pohodlné, nebojte sa používať pod pätu silikónové vankúšiky alebo si zaobstarať špeciálne na pätách polstrované pančuchy. Vďaka tomu získate oporu a pohodlie.

7. Každých 20 minút si sadnite

Ak máte možnosť, každých 20 minút nechajte svoje nohy odpočinúť. Posaďte sa, vyzujte si topánky a chodidlá i päty si premasírujte. Skvelú úľavu vám poskytne tiež prúd studenej vody, v ktorej si nohy umyte. Vďaka tomu spľasnú opuchy a topánky budú zase o niečo pohodlnejšie.

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE