Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako dostať muža k urológovi? Zaberú 3 tipy pre šikovné ženy: Toto môže vášmu partnerovi zachrániť život

03.02.2016 Lenka Májiková

Aj vás rozčuľuje, že chodíte pravidelne ku gynekológovi, ale váš muž sa zdráha navštíviť urológa?

Muži sa prehliadok boja, presvedčte ich, že im len prospejú. Muži sa prehliadok boja, presvedčte ich, že im len prospejú.

Veru, aj o preventívne prehliadky je najmenší záujem práve v urologických ambulanciách. ,,Ročne využije túto možnosť len 1 % pacientov, ktorí majú na prehliadku nárok,“ uvádza lekár. Preventívne prehliadky mužov u urológa hradia zdravotné poisťovne mužom od 50. roku života 1x za 3 roky. Pacientom so zvýšeným rizikom výskytu karcinómu prostaty ju hradia už od 40. roku života.

,,Preventívna prehliadka u urológa od 40. roku života má veľký význam pre mužov, ktorých prvostupňoví príbuzní zomreli alebo boli chorí na rakovinu prostaty,“ vysvetľuje lekár. ,,Pritom aj pri rakovine prostaty platí, že včasná diagnostika môže mužovi zachrániť život.“

3 tipy, ako na to

Nič hrozné ho nečaká!

Vysvetlite partnerovi, že sa nemá čoho báť. ,,Všetky vyšetrenia sú bezbolestné a ľahko vykonateľné,“ vysvetľuje odborník. ,,Kompletná preventívna urologická prehliadka zahŕňa fyzikálne vyšetrenie, palpačné vyšetrenie prostaty cez konečník, palpačné vyšetrenie semenníkov, ultrazvukové vyšetrenie močových ciest a obličiek a laboratórne vyšetrenie moču.“

Život bez sexu?

Toto určite zaberie! Postrašte ho, že v prípade neskorej diagnostiky ochorenia mu hrozí porucha sexuálnych funkcií.

Nech ide kvôli vám

Ohrozuje tým najmä seba, ale vysvetlite mu, aký dopad by neskorá diagnostika ochorenia mala na vás. Okrem straty sexuálneho života ho upozornite na možný ekonomický dopad jeho správania. Ak stratí pracovnú schopnosť či umrie, rodina príde o živiteľa. Nech to neberie ako citové vydieranie, ale možný reálny výsledok svojho konania.

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia (3)
NEPREHLIADNITE