Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zuzke sa po 3 pôrodoch vymkla hmotnosť spod kontroly: Zaťala sa, schudla 56 kíl a ľudia ju nespoznávajú!

05.02.2016 Lenka Májiková

Neskutočná zmena! Je to naozaj ona? Zuzka Gombíková (43) je najkrajším príkladom toho, že keď človek niečo naozaj chce, zvládne aj nemožné.

Zuzka pred zmenou. 7 obrázkov vo fotogalérii Zuzka pred zmenou.

„Schudla som 56 kg a idem ešte ďalej!“

Porodila tri deti, bojuje so stresom v práci a má problémy so štítnou žľazou. Napriek tomu Zuzka schudla za rok obdivuhodných 56 kg a dnes je z nej iná žena.

Jej problémy s nadváhou odštartovali tehotenstvá a zdravotné komplikácie. ,,Po prvom pôrode sa mi podarilo schudnúť naspäť, po druhom už nie. Vtedy mi zistili hypofunkciu štítnej žľazy. Po treťom tehotenstve som pribrala najviac. Nie kvôli nemu, ale kvôli nesprávnej životospráve.“

V tom období si zubná lekárka otvárala súkromnú ambulanciu. ,,Čas na pravidelnú stravu som si našla len málokedy. Stávalo sa, že som neraňajkovala, obed som do seba len v rýchlosti nahádzala a večer som vyjedla pol chladničky. Prišli aj stresy, ktoré som zajedala.“ Ide to po štyridsiatke aj s nefunkčnou štítnou žľazou, dokonca sa z niektorých chorôb aj vyliečite. 7 obrázkov vo fotogalérii Ide to po štyridsiatke aj s nefunkčnou štítnou žľazou, dokonca sa z niektorých chorôb aj vyliečite.

 „Chcem byť zdravá a vidieť, ako moje deti rastú.“

Najväčším impulzom na zmenu bola pre sympatickú lekárku materinská láska k deťom. Keď jej ručička na váhe stúpla až na 139,4 kg, uvedomila si, že to nie je len estetická záležitosť, ale nadváha so sebou nesie aj skutočne vážne zdravotné komplikácie. ,,Pri predoperačných vyšetreniach mi zistili veľmi vysoký krvný tlak. Som mamou 3 detí, 18-ročného Davida, 15-ročného Daniela a 8-ročnej dcérky Anny, ktoré ešte chodia do školy, a chcela by som vidieť, ako rastú a študujú, ako sa im darí, uviesť ich do života... A, samozrejme, som chcela nosiť šaty, ktoré si môžem kúpiť v akomkoľvek obchode, nie iba v tom pre moletky.“ Treba len niečo zmeniť, veriť si a začať sa venovať aj sama sebe. 7 obrázkov vo fotogalérii Treba len niečo zmeniť, veriť si a začať sa venovať aj sama sebe.

„Chcem mať svojich 63 kilogramov.“

Vtedy už mama troch detí cítila, ako veľmi chce zmeniť svoju postavu. Najťažšie však bolo začať, urobiť prvý krok. ,,Kamarátke Gabike vďačím za to, že ma prihlásila do programu P-class, chudnutie s Radkou.“ Zuzka tam získala trénerku a výživovú poradkyňu v jednom. ,,Ako prvé som podľa jej pokynov zmenila stravovanie a začala som prijímať viac vody. V minulosti som ledva vypila liter vody denne.“ Okrem toho sa Zuzka naučila mať radosť z pohybu.

,,Začala som raz týždenne cvičiť na spoločných stretnutiach, kde nám zadali aj pár samostatných cvikov na každý deň. Vtedy sa mi podarilo schudnúť okolo 20 kg.“ Prvé zhodené kilogramy motivovali Zuzku ísť ešte ďalej, a tak odborníčku Radku Aľakšovú oslovila, aby sa jej venovala individuálne. ,,Čím viac som schudla, tým viac športujem, baví ma to. Išla som za ňou s tým, že chcem mať svojich 63 kg. Tak sme na tom začali pracovať. Trikrát týždenne chodíme do posilňovne, v nedeľu skoro ráno máme spolu nordic walking a vždy prejdeme minimálne 10 km. Mám aj upravený jedálny lístok. Postupne sa k nám už pridávajú aj iné ženy.“ ,,Nebojte sa začať a prestaňte sa vyhovárať, 7 obrázkov vo fotogalérii ,,Nebojte sa začať a prestaňte sa vyhovárať," radí Zuzka Gombíková (43).

„Ľudia ma nespoznávajú“

Napriek tomu, že Zuzke sa za rok podarilo schudnúť až 56 kilogramov, je pevne odhodlaná chudnúť ďalej. ,,Ešte nemám 63 kg. Pokračujem a vydržím až do svojho cieľa. Kilá idú dole a ja sa cítim lepšie.“ Nový, zdravší štýl života ovplyvnil Zuzku aj jej rodinu. ,,Pravidelne jem, nerobím už nájazdy na chladničku, športujem a moje deti so mnou. Zmenila som štýl varenia a im to chutí.“

Štíhlejšia postava sa v dobrom podpísala aj na jej sebavedomí. ,,Som menej utiahnutá. Keď vám ľudia, ženy i muži, niekoľkokrát denne povedia, ako ste opekneli, začnete byť na seba hrdá, že ste to dokázali. Mnohí známi, ktorí ma dávno nevideli, ma zrazu nespoznali. Okrem toho mám dobrý pocit, že si môžem niečo kúpiť aj v normálnom obchode,“ uzatvára sympatická Zuzka. Zuzka schudla za rok až neuveriteľných 56 kilogramov. 7 obrázkov vo fotogalérii Zuzka schudla za rok až neuveriteľných 56 kilogramov.

Čo vám odkazuje Zuzka?

,,Nebojte sa začať a prestaňte sa vyhovárať. Ide to po štyridsiatke aj s nefunkčnou štítnou žľazou, dokonca sa z niektorých chorôb aj vyliečite. Treba len niečo zmeniť, veriť si a začať sa venovať aj sama sebe. Rodinní príslušníci vám to dovolia, lebo stiahnete nechtiac aj ich. Všetkým sa to bude páčiť. 7 obrázkov vo fotogalérii "Chcem mať svojich 63 kilogramov."

Čo si odborník Igor Bukovský myslí o Luckinej premene?

Celý príbeh Zuzky je veľmi inšpiratívny a povzbudivý, no mne udreli do očí tieto štyri veci:

1. „Neraňajkovala som a večer som vyjedla pol chladničky. Stresy som zajedala.“ Ukazuje to, aké je skutočne nebezpečné, keď má človek otočený kalorický príjem počas dňa! Zuzka to dokázala zásadne zmeniť: „Pravidelne jem, nerobím nájazdy do chladničky, zmenila som štýl varenia...“ To je ono.

2. „Chcem byť zdravá a vidieť, ako moje deti rastú.“ Zuzka začala tým najlepším, čím mohla – motiváciou, ktorú jej nezoberie nik na svete! Ak ste to ešte neurobili, postavte svoju motiváciu na nohy hneď teraz aj vy! Prečo to všetko vlastne chcete robiť? No, prečo?

3. „Prestaňte sa vyhovárať.“ K tomu nemám čo dodať a...

4. „Chcem mať svojich 63 kíl.“ Tu mám drobnú obavu, aby pre Zuzku nebolo dané číslo dôležitejšie ako všetko, čo už dosiahla. To by sa jej mohlo stať (a komukoľvek inému tiež), že by raz nespokojnosť s číslom mohla byť dôvodom zlyhania. Aby sa to nestalo, odporúčam Zuzke aj vám prežívať spokojnosť s každým dosiahnutým výsledkom. Vedieť a cítiť, že aj toto je veľký výsledok a keby sa už váha nepohla dole ani o kilo, treba byť vďačná a spokojná.

Zuzka pred zmenou:

Zuzka pred zmenou. 7 obrázkov vo fotogalérii Zuzka pred zmenou.

Zuzka po zmene: 7 obrázkov vo fotogalérii "Ľudia ma nespoznávajú."

Tlačiť Diskusia (10)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE