Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Varovanie Igora Bukovského: Chcete schudnúť a kašlete na raňajky? Tento MEGA fakt vám konečne otvorí oči!

03.02.2016 Lenka Májiková

Máte už motiváciu, viete aj, aký je rozdiel medzi tým, kedy ste naozaj hladné a kedy máte iba na niečo chuť, nikdy neprídete z práce domov vyhladnuté a dodržiavate aj všetko ostatné, na čom tu spolu pracujeme. Pochvala!

Nedávne genetické výskumy ukazujú, že v dopoludňajších hodinách je náš metabolizmus programovaný na spaľovanie energie. 4 obrázky vo fotogalérii Nedávne genetické výskumy ukazujú, že v dopoludňajších hodinách je náš metabolizmus programovaný na spaľovanie energie.

Radí MUDr. Igor Bukovský, PhD., Ambulancia klinickej výživy:

MUDr. Igor Bukovský, PhD., Ambulancia klinickej výživy 4 obrázky vo fotogalérii MUDr. Igor Bukovský, PhD., Ambulancia klinickej výživy

Štvrtá úloha:

Ak neraňajkujete, naučte sa to! Ľudia, ktorí neraňajkujú, majú spomalený metabolizmus a väčšie riziko, že sa večer prejedia! Nedávne genetické výskumy ukazujú, že v dopoludňajších hodinách je náš metabolizmus programovaný na spaľovanie energie a večer a v noci na vytváranie zásob. Takže, ak dáte svojmu telu väčšiu časť celodenných kalórií večer, musíte počítať s tým, že telo nedokáže nič iné, iba z tých kalórií urobiť nový tuk. Naopak, ak budete mať kvalitné raňajky každý deň, zvýšite si metabolizmus nielen v ten deň, ale aj dlhodobo – prebudia sa vám totiž gény, ktoré aktivujú bazálny metabolizmus.


 

Očami Igora Bukovského: Ako schudnúť zdravo a navždy? Kašlite na diéty, stačí sa naučiť túto dôležitú vec!
Chcete schudnúť? Tentoraz to zvládnete zdravo a navždy! Ponúkame...


 

Videl som to už veľakrát: človek začal raňajkovať a o mesiac-dva už vážil menej. Staré pravdy platia stále: Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa! Kvalitné raňajky musia obsahovať niečo celozrnné (pomalé sacharidy), ľahkú bielkovinu (jogurt, sójové mlieko, vajce a pod.), kvalitné tuky (orechy, mleté ľanové semeno, avokádo a pod.), vitamíny a antioxidanty (ovocie alebo zelenina) a niečo sladké (med, javorový sirup, horká čokoláda, trstinová melasa) – ale iba trochu!

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. 4 obrázky vo fotogalérii Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa.

 

Piata úloha:

Dnes ráno (aj zajtra, aj pozajtra a potom už stále!) si naštartujte metabolizmus ešte viac. Pustite si do slúchadiel nahlas svoju obľúbenú pesničku a pekne divoko si na ňu zatancujte – alebo aspoň zaskáčte či bežte na mieste. Inšpirovala ma jedna naša klientka: „Nemám ráno čas na dlhšie cvičenie, ale prišla som na to, že mi stačí aj takýto tanec. Pár minút a je mi oveľa lepšie, cítim, ako sa mi rozbehlo celé telo. Nedávno sa úplne sama od seba začala pridávať aj moja 4-ročná Nelka, párkrát do týždňa, keď sa jej ráno chce, aj sa veľa nasmejeme – a potom sa ide do škôlky.


 

Ako zdravo schudnúť? Igor Bukovský má pre vás 3 domáce úlohy: Hneď z prvej bývajú prekvapení takmer všetci!
Exkluzívne tipy od Igora Bukovského, s ktorými sa schudnúť...


 

Neoslovil vás tanec? Skúste zajtra toto: zacvičte si 5-minútovú zostavu Chrisa Powella – je to iba päť jednoduchých cvikov, ale na konci budete poriadne fučať! Nájdete ju na stránke mojej ambulancie www.akv.sk.

Takáto zostava vám skutočne naštartuje takmer všetky svaly tela (usmejte sa, aj tie mimické), rozbehnú sa vám enzýmy spaľovania sacharidov aj tukov a mozog zaplavia endorfíny. Ideme na to!

Ak neraňajkujete, naučte sa to! 4 obrázky vo fotogalérii Ak neraňajkujete, naučte sa to!

Vy by ste radšej nejaký nový zázrak? Verte, že toto sú hneď dva zázraky! Alebo môžete naďalej vynechávať raňajky, lebo nemáte čas, alebo nemáte zapnutý žalúdok a môžete naďalej ráno kašľať na 5 minút cvičenia, lebo ako to máte ráno stihnúť? – avšak nezabudnite, že vaše múdre kamarátky už prestali používať tieto hlúpe výhovorky, pretože poznajú jednu veľkú pravdu: Čím menej výhovoriek, tým väčšie sebavedomie!


 

Lucka sa kvôli nadváhe schovávala pred svetom: Povedala si dosť, schudla za rok 28 kíl a je z nej iná žena!
Zo zúfalstva nad tým, ako vyzerala, sa 25-ročná Lucka schovávala...


 

Mega FAKT:

Ak vynecháte raňajky a budete až obedovať (= 12 a viac hodín trvajúca hladovka), môžete si spomaliť metabolizmus o 20 až 40 %. A bude to trvať dovtedy, kým nezjete jedlo, ktoré obsahuje bielkoviny a bezpečné tuky.


 

Neuveriteľná premena SuperStáristky Veroniky Danišovej: Schudla 40 kíl bez drastického hladovania!
Z káčatka sa stala labuť! Počas SuperStar upútala Veronika...


 

Tlačiť Diskusia (1)