Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako sa líši láska za čias našich babičiek a dnes? Marta vyšla s pravdou von, jej priznanie vás prekvapí!

07.02.2016 Nový Čas pre ženy

Možno sa vám zdá, že si naše staré mamy nechali na sebe drevo štiepať a my si nenecháme so sebou kývať. Je to naozaj tak?

Čím ďalej, tým častejšie sa nám nechce nielen do manželstva, ale ani do vzťahov. 6 obrázkov vo fotogalérii Čím ďalej, tým častejšie sa nám nechce nielen do manželstva, ale ani do vzťahov.

Ony sa vydávali okolo dvadsiatky, zatiaľ čo dnes manželstvo nejako obzvlášť neriešime. Kedysi o sex vo vzťahu až tak nešlo, dnes sa okolo neho točí takmer všetko. ALE JE TO NAOZAJ TAK?

Štatisticky, prieskumy a skúsenosti psychológov sú jasné. Čím ďalej, tým častejšie sa nám nechce nielen do manželstva, ale ani do vzťahov. Na mužov sme čoraz náročnejšie a často nám ide viac o peniaze než o lásku. Aby sme zistili, čo je na tom pravdy, vyspovedali sme babičku a jej vnučku. Položili sme im rovnaké otázky, pretože iba takto sa dá zistiť, či dnes lásku prežívame inak ako kedysi. Výsledok vás prekvapí.

Babička Marta (70) Vypovedali sme babičky a ich vnučky. 6 obrázkov vo fotogalérii Vypovedali sme babičky a ich vnučky.

V koľkých rokoch ste sa vydávali?

– V dvadsiatich rokoch po ani nie ročnej známosti. A tento rok oslávime s mužom zlatú svadbu.

Kedy prišli na rad deti?

– Mám syna, narodil sa deväť mesiacov po svadbe, a dcéru, tá prišla na svet rok po synovi.

Ako ste sa s manželom zoznámili?

– Pamätám si na to celkom presne, bolo to v Banskej Bystrici, kde som študovala a bývala na internáte. Bola to láska na prvý pohľad. Šiel s kamarátmi okolo mňa a potom mi nechal odkaz na vrátnici... Keď som potom po roku zmaturovala, hneď sme sa zobrali.

Čo sa vám na ňom najviac páčilo?

– Mal nádherné modré oči, peknú štíhlu postavu a najmä bol veľmi galantný a pozorný.

Aký by podľa vás mal byť ideálny muž?

– Určite pozorný a galantný k ženám, ale to neznamená, že má byť nejaký zženštený alebo príliš podriadený. Mal by si zachovať aj svoju mužnú tvár, vedieť si poradiť v každej situácii, zachovať chladnú hlavu a nepanikáriť, mal by byť pracovitý a čestný.

Je pre vás svadba dôležitá?

Áno, je to absolútne zásadná záležitosť. Neviem si predstaviť, že by som s niekým žila len tak. Už kvôli deťom, ale samozrejme, aj z ďalších dôvodov. Je to skrátka sľub.

Aký je podľa vás dôvod na rozvod?

Nevera a lži. Tie zničia každý vzťah.

Vlastnosti ideálnej manželky?

– Mala by sa vedieť postarať o chod domácnosti, o deti a manželovi vo voľných chvíľach spríjemniť čas. Tiež by mala vedieť dať svojmu mužovi najavo, ako veľa pre ňu znamená a že ho naozaj miluje. A samozrejme ho chváliť, to muži majú radi.

Veríte v lásku na celý život?

– Áno, verím, a dôležité je, aby obaja partneri dobre plnili svoju úlohu. Muž má byť pozorný, pracovitý, šľachetný, verný a milujúci. Žena sa musí vedieť postarať o teplo domova a lásku dávať najavo vo dne v noci.

Milujeme stále rovnako? 6 obrázkov vo fotogalérii Milujeme stále rovnako?

Veronka (26)

Veronika (26) 6 obrázkov vo fotogalérii Veronika (26) V koľkých rokoch ste sa vydávali?

– Vydávala som sa ako 23-ročná a teraz to budú 3 roky, čo sme spolu.

Kedy prišli na rad deti?

– Máme dve dcéry. Prvá sa narodila ešte pred svadbou, ale tú sme mali naplánovanú na ďalšie leto, ešte keď sme nevedeli, že čakáme bábätko...

Ako ste sa s manželom zoznámili?

– Na premietaní hokejového play-off, a bola to láska na prvý pohľad. Pred svadbou sme spolu chodili dva roky.

Čo sa vám na ňom najviac páčilo?

– Fakt super vyšportovaná vysoká postava, azúrovomodré oči a slušné správanie.

Aký by mal byť podľa vás ideálny muž?

– Mám rada mužov, ktorí v živote uznávajú určité hodnoty a aj sa ich držia. Mala by to byť láska, vernosť, sila a statočnosť.

Je pre vás svadba dôležitá?

– Pre mňa určite áno, je veľmi dôležitá a som rada, že som ju zažila. Iba tak, ako sa hovorí na psiu knižku, by som žiť nechcela.

Aký je podľa vás dôvod na rozvod?

Dlhotrvajúca nevera, klamstvo, strata intimity a pocitu blízkosti, šťastia, že sme spolu.

Vlastnosti ideálnej manželky?

– Snažím sa o určitú dokonalosť aj sama. Starám sa o to, aby sme mali doma všetko čisté, pekné a útulné, aby nebol nikto hladný, aby boli deti šťastné a spokojné, ale aj slušne vychované. Snažím sa aj o to, aby som dobre vyzerala a môj muž sa za mňa nemusel hanbiť, veľmi sa snažím, aby vedel, ako veľmi si ho vážim za všetko, čo pre mňa a naše deti robí.

Veríte v lásku na celý život?

– Áno, ale myslím, že v dnešnej dobe je takú lásku nájsť trochu ťažšie ako kedysi. Dôležité podľa mňa je vedieť sa dohodnúť. Aj v tej najväčšej láske občas dôjde k nejakej nezhode, ale ak partneri spolu komunikujú a snažia sa spoločne nájsť riešenie, tak to nakoniec fingovať bude.

Milujeme stále rovnako? 6 obrázkov vo fotogalérii Milujeme stále rovnako?

5 vecí, ktoré nás prekvapili

1. Skúsenosti našich babičiek potvrdzujú, že bez vetra sa ani lístok nepohne a intimita a sex sú dôležitou súčasťou vzťahu. Ba čo viac, naše staré mamy im pripisujú úlohu tmelu, ktorý drží partnerov pohromade.

2. Feministky bojujú ako o život, všade sa píše o tom, že ženy môžu byť šťastné jedine vtedy, keď si vybudujú vlastnú kariéru, že je čím ďalej tým viac matiek, ktoré utekajú do práce div nie hneď po pôrode, a bez vlastných koníčkov je vlastne žena stratená... Ibaže sa ukazuje, že bez ohľadu na generačné rozdiely chceme byť aj gazdinky, ktoré upratujú byt, varia večeru a vytvárajú zázemie pre svojich mužov.

6 obrázkov vo fotogalérii "Ktovie, kto koho vodí na povrázku? Či láska osud, a či osud lásku?"

3. Všimnite si, že všetky štyri ženy sa zhodli na tom, že absolútne najdôležitejšia vo vzťahu je pre ne komunikácia. V tom sú zajedno nielen medzi sebou, ale aj so všetkými psychológmi, ktorí sa kedy vzťahmi zaoberali. Ibaže ako komunikovať, čo hovoriť otvorene, čo takticky a čo úplne zamlčať, to už vám vlastne nikto presne neporadí...

4. Vyzerá to tak, že peniaze nemajú zásadný vplyv na to, či je manželstvo šťastné alebo nie. Avšak čo je podstatné – aby sa muž vedel postarať o rodinu.

5. Ani čas sám pre seba nehrá podľa našich respondentiek takú úlohu, ako by si možno niekto myslel. No veľký význam pre ne má, či je muž pozorný, slušný a spoľahlivý. 

Tlačiť Diskusia (1)
NEPREHLIADNITE