Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

7 najväčších chýb pri zariaďovaní bytu: Vyhnite sa im, lebo inak bolesť hlavy bude tým najmenším zlom!

29.01.2016 jan

Myslíte si, že zariadiť si bývanie k vašej spokojnosti je hračka? Rýchlo vás vyvedieme z omylu. Keď si nedáte pozor na tieto chyby, následky na seba nenechajú dlho čakať.

Týmto chybám sa pri zariaďovaní bytu určite vyhnite. Týmto chybám sa pri zariaďovaní bytu určite vyhnite.
  • Farebné steny v malom byte

Myslíte si, že keď máte malú obývačku, rozžiarite ju oranžovými stenami. Omyl! V malom byte bude stmavovať akákoľvek farba. Jednoznačnou voľbou sú biele steny. Biela totiž odráža až 96 percent svetla. Ak predsa len chcete dodať do interiéru trochu farby, aplikujte ju len na jednu stenu.

  • Pozor na moderné sprchy

Ľudia si obľúbili väčšie sprchovacie hlavice, pri ktorých sa dá meniť intenzita vody a dokážu vytvoriť pocit dažďa. Zabudli však, že k nim potrebujú väčšie odtoky. Voda tak nestíha odtekať a hrozí, že sa v sprche pošmyknete.

  • Zradné LED svetlá

Pri výbere svetla nezabudnite na jeho farbu. Vyberte si úsporné žiarivky simulujúce denné svetlo. Ak napríklad zavesíte nad jedálenský stôl LED žiarovku so studeným svetlom, zmeníte tým farbu jedla na nevábnu modro-sivú. Farba svetla určuje, ako sa budete doma cítiť. Z nevhodného svetla vás môže rozbolieť hlava.

  • Držte sa jedného štýlu

Konečne máte svoj vlastný domov a tešíte sa ako ho budete zariaďovať. Zrazu ale zistíte, že sa vám páči viacero vecí. Moderná obývačka a k tomu kuchyňa ako po babičke? To určite nie je zárukou úspechu. Interiér by mal vytvárať kompaktný celok, takže sa rozhodnite pre jeden štýl. To však neznamená, že by ste k modernej pohovke nemohli pridať retro kreslo, alebo starú drevenú skriňu. Práve naopak, takýto prvok sa môže stať dominantou miestnosti.

  • Rôzne typy podlahy

Máte spojenú kuchyňu s obývačkou, ale v kuchyni chcete dať kachličky a do obývačky parkety? Na to rýchlo zabudnite. Nikdy sa vám potom nepodarí vytvoriť kompaktný oku lahodiaci priestor. V celom byte je ideálne mať rovnakú podlahu, samozrejme okrem kupeľne a WC, kde sú najrozumnejšie kachličky.

  • Rozličné dvere

Hovorí sa Každý pes iná ves. To by ale nemalo platiť pri výbere dvier. Môžete použiť rôzne široké dvere, ale určite jedného typu. Obchody ponúkajú rady, kde nájdete rovnaký typ dverí v rôznych veľkostiach, plné aj presklenné. Minimálna šírka dverí je 80 cm. Stáva sa, že ľudia zvolia do kúpeľne len 60-70 cm dvere a potom majú problém dostať tam práčku.

  • Zle zavesené závesy

Neumiestnite tyč na záves tesne nad oknom. Čím vyššie ju dáte, tým pomocou závesov okno opticky zväčšíte. To isté platí aj pre šírku. Tyč by mala byť dlhšia ako okno aby závesy nezačínali tam, kde rám okna.

 

PORADNE: kedy budem mat vlastné byvanie? (8) , RADA (6) , RADA (1)
Tlačiť Diskusia (5)