Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Odborníčka radí znudeným manželkám: Sex s vaším mužom je jedna veľká nuda? TOTO urobte čím skôr!

03.02.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

Som 10 rokov vydatá a máme dve deti. Všetko je fajn, ale náš vzťah upadol. Chýba mi tá iskra, ktorú manžel v sebe mal a ktorou ma aj zbalil.

Čo radí odborníčka znudeným manželkám? 2 obrázky vo fotogalérii Čo radí odborníčka znudeným manželkám?

Chýbajú mi naše spoločné večery a rozhovory ako kedysi. Teraz je to len práca a deti a práca. Nič viac. Vášeň sa vytratila. Sex je stereotypný a nudný a ja neviem, ako oživiť náš vzťah. Dá sa to vôbec?

Agáta

Chýbajú mi naše rozhovory... 2 obrázky vo fotogalérii Chýbajú mi naše rozhovory...

 

Psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková odpovedá:

Prvý krok ste už urobili, Agáta, pomenovali ste svoju nespokojnosť. A práve ten, kto túži po zmene, má energiu na jej uskutočnenie. Bude to chcieť pár organizačných zmien, veľa plánovania a chuti, možno štipku odvahy.

Pozvite napríklad manžela cez týždeň na obed, ak to nie je na úkor času, môžete si z toho urobiť rituál. Prípadne dobrá rýchla kávička po ceste do práce. Jeden večer v týždni by deti možno mohli prespať u starých rodičov, u tety, u kamarátov (pokojne na revanš)... zorganizujte to tak, aby to bolo pre všetkých dobrodružstvo a vy budete mať večer, noc aj ráno iba pre seba s manželom.

 

Možno sa vám aj podarí uchmatnúť si jeden víkend z dvoch mesiacov – nemusí byť výlučne romantický, no bude iba váš – plný vášní, nech budete robiť čokoľvek. Skúste niečo nové v kuchyni, exotické voňavé, plné chuti, zmeňte farby – na tanieri, v šatníku, na hlave... Choďte spolu na masáž, na kultúru, na pivo... Inšpirujte svojho muža a zapáľte v ňom tú iskru. Ak sa vám to všetko zdá nemožné, skúste terapeuta, možno to bude trochu komplikovanejšie. 


 

Nuda v posteli? Skúste to inak a pri pomyslení na tieto vášnivé okamihy sa budete ešte dlho červenať
V posteli to už nie je také, aké to bývalo kedysi? Nezúfajte,...

Tlačiť Diskusia (2)