Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

V práci ste stále unavená a bez energie? Vieme, čo je za tým! 4 tipy, ktoré vám zachránia život

04.02.2016 iva

Cítite sa stále unavená a v práci neviete podať taký výkon, ako by ste chceli? Nemusí to byť až taký problém, možno stačí urobiť toto.

Ste v práci stále unavená? 2 obrázky vo fotogalérii Ste v práci stále unavená?

Vieme, prečo ste v práci bez energie. Možno stačí usporiadať pracovný priestor podľa zásad feng-šuej.

  • Dvere za chrbtom

Pokiaľ sedíte v kancelárii tak, že máte za chrbtom dvere, nečudujte sa, že sa cítite unavená. Človek podvedome stále sleduje, čo sa deje za ním a kontroluje, či ho niekto „neprepadne“. Vyčerpáva nás to už len preto, že musíme byť stále v strehu. Navyše je to poloha obete.

Čo robiť: Posuňte sa aspoň trochu ďalej, aby ste na dvere pozerali aspoň z boku. Ak sa nedá, tak si zožeňte kreslo s vysokou opierkou, to vytvorí pocit bezpečia.

  • Málo svetla

Čím viac svetla, tým efektívnejšia práca. Vaše oči spotrebujú veľké množstvo energie, a čím ste starší, tým potrebujete viac svetla.

Čo robiť: Ideálne je kombinovať priame svetlo (stolná lampa) s nepriamym (stropné svetlo). A čím viac rokov máte, tým viac žiaroviek rozsvieťte.

Stačí urobiť pár drobností a všetko sa obráti k lepšiemu. 2 obrázky vo fotogalérii Stačí urobiť pár drobností a všetko sa obráti k lepšiemu.

  • Sedenie oproti seba

Vyhnite sa usporiadaniu, pri ktorom pozeráte kolegyni do tváre. Ide totiž o konfrontačnú polohu, ktorá vás bude tlačiť k tomu, aby ste sa neustále rozprávali. Tiež vás to ovplyvní podvedome tak, že budete pociťovať striedanie nálad a ani vás nenapadne, že je to kvôli kolegyni.

Čo robiť: Vyhnúť sa tejto polohe, ako sa dá. Posaďte sa aspoň z boku a nedávajte si oproti seba ani fotografie svojich blízkych. Tie vedia rovnako rozptyľovať.

  • Narušte monotónnosť

Ak ste v priestore, kde je všetko tip top, pravidelné usporiadanie, celoplošné žiarivkové osvetlenie, atď. - práve toto môže ubíjať. Nehovorte viac: na prácu to stačí. Ak prijmete tento postoj, vkradne sa do vášho myslenia polovičatosť, akoby na tom nezáležalo a nebudete mať chuť podávať stopercentný výkon.

Čo robiť: Prezrite si svoj stôl a keď je príliš monotónny, zmeňte ho tak, aby ste sa cítili príjemné. Či už farbami, alebo nejakými malými dekoráciami. Kúpte si vázu s kvetmi, alebo kvalitný obraz.

 

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE