Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Chcete zhodiť 5 kíl za jeden mesiac? Nie je to až také zložité, stačí dodržať týchto 7 zaručených rád

08.02.2016 Casprezeny.sk

Je reálne zhodiť päť kíl za jediný mesiac? Áno, ale nespoliehajte sa na to, že to bude úplne jednoduché. O to väčšiu radosť však budete mať.

Ako sa naučiť zdravšie jesť? 6 obrázkov vo fotogalérii Ako sa naučiť zdravšie jesť?

A nesnažte sa to dokázať len pomocou diéty, alebo naopak len pohybom. Ideálne je oba prístupy skombinovať.

Koľko kíl zhodiť je tak akurát?

Dve kilá mesačne, je zbytočne málo. Osem už je nebezpečne veľa. Bezpečný ideál, ktorý pritom nie je také ťažké dosiahnuť, je tri až päť kíl za tridsať dní. Ak to chcete zvládnuť, musíte sa snažiť- pridať na pohybe a ubrať na jedle. Počas chudnutia by ste mali športovať skutočne každý deň. Pritom je potrebné dostať sa do tepovej frekvencie, v ktorej sa potom udržíte aspoň 25 minút. Je jedno, aký šport si k tomu vyberiete, ale snažte sa ho kombinovať aspoň občas ešte s nejakým ďalším, aby vás to čoskoro neomrzelo. Vyberajte si také, ktoré má čo najmenšiu energetickú hodnotu a najmenej cukru. 6 obrázkov vo fotogalérii Vyberajte si také, ktoré má čo najmenšiu energetickú hodnotu a najmenej cukru.

Stavte na tepovú frekvenciu

Aby išli kilá dole skutočne rýchlo, musíte ku kardio cvičeniu pridať ešte posilňovanie. Pri tvarovaní svalov sa totiž spaľujú tuky. Čím viac svalov na tele budete mať, tým menej tuku na sebe nájdete. Nepreháňajte to ale v posilňovni a snažte sa cvičiť skôr s váhou vlastného tela než na posilňovacích strojoch. Neodbornou manipuláciou by ste si mohli ublížiť a bolo by po chudnutí. Ak vás ale priestory v posilňovní lákajú, tak sa spýtajte trénera, ktorý je k dispozícii v každom fitku.

Obmedzte sladkosti

Ak si rady dáte občas nejakú malú sladkosť, tak na ňu tentokrát zabudnite. Úplne. Žiadny malý kúsok čokolády od kolegyne v práci, žiadna zmrzlina. Ak ste si zvykli sladiť čaj alebo kávu, budete to musieť tentokrát oželieť. Pokiaľ by ste to ale nemohli vydržať a predstava pitia neosladenej kávy sa vám prieči, dajte si len jednu šálku ráno. Telo bude mať viac času cukor počas celého dňa spáliť. Žiadny malý kúsok čokolády od kolegyne v práci, žiadna zmrzlina. 6 obrázkov vo fotogalérii Žiadny malý kúsok čokolády od kolegyne v práci, žiadna zmrzlina.

Ovocie? Áno, ale...

Pokiaľ vás prepadá chuť na sladké, dajte si ovocie. Avšak nepreháňajte. Vyberajte si také, ktoré má čo najmenšiu energetickú hodnotu a najmenej cukru, a snažte sa jeho konzumáciu smerovať hlavne do dopoludňajších hodín. Aj ovocie totiž obsahuje sacharidy a napriek tomu, že je superzdravé, môže byť pre diétu ošemetné. Čo sa týka zeleniny, tú si môžete dať počas dňa kedykoľvek.

Skúste to bez alkoholu

Mesiac chudnutia môžete poňať tak trochu ako detox a očistnú kúru, takže všetky fľaše s alkoholom zamknite na tisíc zámkov do špajze. Okrem toho, že je alkohol zdraviu škodlivý, tak má v sebe veľké množstvo kilojoulov, ktoré sa pomaly prejavujú v podobe väčšieho bruška. Okrem toho, že je alkohol zdraviu škodlivý, tak má v sebe veľké množstvo kilojoulov. 6 obrázkov vo fotogalérii Okrem toho, že je alkohol zdraviu škodlivý, tak má v sebe veľké množstvo kilojoulov.

Radšej biele, než červené

Počas očistného mesiaca sa tiež snažte konzumovať biele mäso, ideálne kuracie, a ryby. Neznamená to, že napríklad hovädzie musíte okamžite vypustiť. Len jeho prísun obmedzte a snažte sa ho jesť maximálne raz týždenne. Nezabudnite bielkoviny dopĺňať zeleninou, preto si k mäsu dajte poriadny šalát. Vôbec ale nejedzte údeniny.

Poriadne sa vyspite

Ak budete venovať dostatok času spánku, potom pôjdu kilá dole rýchlejšie. Nie kvôli tomu, že tak zaspíte v určitú dobu, počas ktorej by ste toho mohli veľa zjesť, ale z toho dôvodu, že sa začnú uvoľňovať hormóny, ktoré pomáhajú spaľovaniu tukov. Ideálne je zavrieť denne oči aspoň na osem hodín. Ideálne je zavrieť denne oči aspoň na osem hodín. 6 obrázkov vo fotogalérii Ideálne je zavrieť denne oči aspoň na osem hodín.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE