Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

3 superpotraviny pre mladú a žiarivú pleť: Začnite jesť tieto zázraky a uvidíte, čo sa s vašou tvárou stane!

12.02.2016 bes

O vplyve výživy na kvalitu pokožky ste už určite počuli. Ktoré potraviny treba jesť čo najčastejšie, aby ste sa tešili z bezchybnej pleti?

Vďaka týmto 3 potravinám budete mať dokonalú pleť. Odskúšané a zaručené! 6 obrázkov vo fotogalérii Vďaka týmto 3 potravinám budete mať dokonalú pleť. Odskúšané a zaručené!

Zlepšenie stavu pleti nastane takmer okamžite, ak stavíte na tieto 3 superpotraviny!

Kurkuma

Koreň kurkumy má oranžovú farbu a v ajurvédskej medicíne sa využíva na hojenie rán a liečbu kožných ochorení. Ako silný antioxidant má aj protirakovinové účinky, pôsobí protizápalovo a detoxikuje pečeň, čo sa odrazí aj na kvalite vašej pokožky, ktorá bude žiariť zdravím. Koreň pokrájajte, zalejte horúcou vodou, pridajte trochu citrónovej šťavy a svoje telo zásobíte množstvom vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Ak chcete použiť kurkumu vo forme korenia, pridajte 1 ČL do 1l vody, varte 10 minút, pridajte zázvor a 10 minút lúhujte. Dochuťte citrónom a medom.

Koreň kurkumy má oranžovú farbu a v ajurvédskej medicíne sa využíva na hojenie rán a liečbu kožných ochorení. 6 obrázkov vo fotogalérii Koreň kurkumy má oranžovú farbu a v ajurvédskej medicíne sa využíva na hojenie rán a liečbu kožných ochorení.

Ľanové semienka

Tieto drobné tmavé semiačka obsahujú Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a kyselinu linolénovú, ktoré si ľudské telo nedokáže vytvoriť samo, preto ich musí prijímať v potrave. Sú dôležité pre ochranu srdca a ciev, normálny rast buniek, činnosť mozgu a očí. Pomáhajú udržiavať elasticitu kože, podporujú proces regenerácie a urýchľujú hojenie. Rozdrvené semiačka môžete pridať do šalátu, smoothie alebo müsli. Primiešajte ich do ovsenej kaše alebo si z nich pripravte zdravú nátierku.

 Sú dôležité pre ochranu srdca a ciev, normálny rast buniek, činnosť mozgu a očí. 6 obrázkov vo fotogalérii Sú dôležité pre ochranu srdca a ciev, normálny rast buniek, činnosť mozgu a očí.

Čučoriedky a jahody

Prečo si ich dopriať v každom ročnom období? Obsahujú množstvo vitamínu C a vzácnych antioxidantov. Ich súčasťou sú aj flavonoidy, prírodné látky s protizápalovým, protivírusovým a antioxidačným účinkom. Chránia bunky pred škodlivými látkami z prostredia, ale aj proti tým, ktoré si telo vytvára samo. Podporujú tvorbu buniek a majú pozitívny efekt na tvorbu kolagénu, bielkoviny, ktorá je dôležitou súčasťou kožného tkaniva a pokožke dodáva pevnosť a pružnosť.

Chránia bunky pred škodlivými látkami z prostredia, ale aj proti tým, ktoré si telo vytvára samo. 6 obrázkov vo fotogalérii Chránia bunky pred škodlivými látkami z prostredia, ale aj proti tým, ktoré si telo vytvára samo.

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE