Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Čo vás okráda o energiu? Týchto 5 najväčších požieračov vám berie sily, zatočte s nimi hneď teraz!

15.02.2016 KaD

Čo vás najviac okráda o cennú energiu? Našli sme 5 najväčších požieračov, ktoré vám berú sily. Na toto si dajte veľký pozor!

Čo vás oberá o energiu? 4 obrázky vo fotogalérii Čo vás oberá o energiu?

Henrieta bola stále bez nálady, hoci na to nemala ani ten najmenší dôvod. Zdalo sa jej, že nič nie je tak, ako má byť. Ste na tom podobne ako ona? Možno len máte priveľa nedokončených záležitostí, ktoré vás oberajú o silu.

Hovorí sa, že každý má v skrini odložených svojich kostlivcov, ktorých nemohli alebo nechceli dotiahnuť do konca. Problém je v tom, že každý takýto "nedorobenec" a takzvaný neuzavretý prípad z vás priam odsáva energiu a časom môže prerásť do depresie, únavového syndrómu alebo psychosomatického ochorenia. Tak kde to teda býva ten pes zakopaný?

1. V neporiadku v čomkoľvek

Znie to ako banalita, ale chaos v kabelke, na pracovnom stole, prach v celom byte, zmätok v skrini, skrátka neporiadok kamkoľvek sa pozriete je obrovským požieračom vašej energie.

Znie to ako banalita, ale neporiadok je obrovským požieračom vašej energie. 4 obrázky vo fotogalérii Znie to ako banalita, ale neporiadok je obrovským požieračom vašej energie.

2. V odkladaní na neskôr

Začali ste chodiť na jogu, ale po dvoch týždňoch ste to nechali? Pustili ste sa do pletenia ponožiek, ale aj po pol roku máte len prvý riadok? Všetky veci, ktoré ste rozrobili, no nedotiahli do konca, vám v budú strašiť hlave tak dlho, kým ich nedokončíte.

3. V zametaní pod koberec

Dusíte v sebe hnev, naštvali ste sa sama na seba, na partnera, ale radšej ako by ste tieto veci riešili, ste ich zamietli pod koberec a dúfate, že sa nejako stratia samé? Problém je, že toto funguje iba naoko. V skutočnosti vo vás nepríjemné emócie rastú a je len otázka času, kým zničia všetko, čo im príde do cesty.

Dusíte v sebe hnev? Radšej to nerobte. 4 obrázky vo fotogalérii Dusíte v sebe hnev? Radšej to nerobte.

4. V neplnení sľubov

Sľúbili ste si, že zhodíte zopár kilogramov, deťom, že pôjdete na túru, ku kamarátke, že jej pomôžete so zariaďovaním bytu...ale nie ste schopná či ochotná svoje sľuby splniť? Aj to požiera vaše sily.

5. V neplánovaní programu

Máte toho veľa, ale vôbec si nerobíte plán - a to ani denný, a už vôbec nie týždenný! Potom robíte veci, ktoré sú druhoradé ako prvé a priority vám unikajú. Ste z toho nešťastná, pretože nič nestíhate a stále sa niekam ponáhľate. Toto dokáže človeka úplne vyšťaviť.

Čo s tým?

Ak si uvedomíte, čo máte nedoriešené alebo neuzavreté, kde robíte chyby, môžete to napraviť. Akonáhle dotiahnete veci do konca, očistíte sa, uľaví sa vám, nadýchnete sa a budete mať priestor aj na niečo nové a príjemné. Vyskúšajte to!

 Akonáhle dotiahnete veci do konca, očistíte sa, uľaví sa vám. 4 obrázky vo fotogalérii Akonáhle dotiahnete veci do konca, očistíte sa, uľaví sa vám.

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE