Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Matrac patrí medzi najšpinavšie miesta v byte: Ako ho zbaviť zápachu a baktérií? Použite lacný trik!

19.02.2016 iva

Matrac je jedným z najšpinavších miest v našej spálni. Môže ukrývať škvrny, špinu, prach, roztoče. Predstavte si, ako taký matrac bez pravidelnej údržby môže vyzerať po rokoch.

Ako zbaviť matrac zápachu a baktérií? 4 obrázky vo fotogalérii Ako zbaviť matrac zápachu a baktérií?

Po prvé, nezabudnite matrac každé 3 mesiace dôkladne povysávať. V matraci sa totiž neukladá iba prach, ale aj odumreté bunky ľudskej kože a rôzne iné nečistoty. Pokiaľ máte doma psa alebo mačku, určite bude aj plný chlpov.

Nezabudnite matrac každé 3 mesiace dôkladne povysávať. 4 obrázky vo fotogalérii Nezabudnite matrac každé 3 mesiace dôkladne povysávať.

Ale ak sa chcete zbaviť zápachu a baktérií, poznáme šikovný trik.

Ak váš matrac zapácha kvôli potu alebo je starší, posypte ho sódou bikarbónou pomocou sitka. Nechajte ju pôsobiť aspoň 30 minút. Môžete k sóde pridať aj esenciány olej, matrac krásne prevonia.

Ak sa chcete zbaviť zápachu a baktérií, použite šikovný trik. 4 obrázky vo fotogalérii Ak sa chcete zbaviť zápachu a baktérií, použite šikovný trik.

Sóda pohlcuje nadmernú vlhkosť, odstraňuje zápach a ničí baktérie na povrchu matraca. Esenciálny olej zabezpečí, že váš matrac bude voňať tak, ako to máte radi. Potom matrac poriadne povysávajte a bude ako nový!

Esenciálny olej zabezpečí, že váš matrac bude voňať tak, ako to máte radi. 4 obrázky vo fotogalérii Esenciálny olej zabezpečí, že váš matrac bude voňať tak, ako to máte radi.

Tlačiť Diskusia (1)