Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Toto ešte nezažil! Bolek Polívka v situácii, ktorá pre neho bola PRVÝ RAZ: Ako ju zvládol?

25.02.2016 piv

Bolek Polívka je starý harcovník, ale aj on sa ocitol situácii, ktorá bola pre neho prvýkrát. Ako to zvládol?

Bolek Polívka 9 obrázkov vo fotogalérii Bolek Polívka

Bolek Polívka (66) je ostrieľaný herec, ktorého pred kamerou len tak niečo neprekvapí. Napriek mnohoročným skúsenostiam však situáciu z posledného nakrúcania nezažil počas celej svojej hereckej kariéry.

Bolek Polívka 9 obrázkov vo fotogalérii Bolek Polívka

Vynikajúci herec a komik Bolek Polívka si totiž zahral v novej českej rozprávke „Řachanda Bláznivé kráľovstvo“. Pod taktovkou uznávanej slovenskej režisérky Marty Ferencovej sa však dostal do situácie, v ktorej ešte nebol. Popri množstve známych tvárí, ktoré sa v rozprávke objavia, sa totiž po prvý raz stretol pred filmovou kamerou so svojím synom Vladimírom (26). „Je to vtipne napísaná rozprávka, aj keď moja postava je záporná. Ale som rád, že sa tam s Vláďou o seba aspoň tak ,otrieme´. Pri filmovej práci sme sa pred kamerou ešte nestretli,“ pochvaľoval si ich prvú spoluprácu Bolek.

Vladimír Polívka 9 obrázkov vo fotogalérii Vladimír Polívka

Rešpekt pred slávnym otcom

Ako vnímala herecké výkony slávneho otca a začínajúceho syna režisérka? „Vladimír je klaun po tátovi. Je nadaný herecky aj pohybovo. Viesť ho bolo potešenie. Je však pravda, že keď sa v jeho blízkosti objavil Bolek, cítila som z neho veľký rešpekt. Deti slávnych sa stretávajú s podstatne väčším tlakom, ako ostatní začínajúci herci. Okolie ich nekompromisne porovnáva a oni nechcú sklamať. Myslím, že Vladimír s tým so cťou bojuje.“ Bolek ju zas prekvapil ústretovosťou a otvorenosťou. „Je priateľský a má úžasnú charizmu. Napriek svojej hereckej praxi sa mnou nechal viesť a udržal si hereckú pokoru. To je veľmi dôležité.“

Vladimír Polívka 9 obrázkov vo fotogalérii Vladimír Polívka


Rozprávka o rozmaznanej princeznej (Denisa Pfauserová) a dvoch nie úplne najpoctivejších kamarátoch (Vladimír Polívka, Aleš Bílík) už beží od 25. februára aj v našich kinách. Je plná akcie, napätia, humoru, kúziel, ponaučení a nechýba ani láska...

Řachanda Bláznivé kráľovstvo: Aleš Bílík a režisérka Marta Ferencová. 9 obrázkov vo fotogalérii Řachanda Bláznivé kráľovstvo: Aleš Bílík a režisérka Marta Ferencová.

Tlačiť Diskusia (4)
NEPREHLIADNITE