Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Milujete podpätky? Keď zistíte, čo vám tieto nevinné potvorky môžu spôsobiť, hneď ich prestanete nosiť

03.03.2016 Lenka

Okamžite vyčarujú krásne nohy a sexi postavu, no tušíte, čo všetko vám môžu spôsobiť?

Pozor na podpätky! Čo všetko vám hrozí? 3 obrázky vo fotogalérii Pozor na podpätky! Čo všetko vám hrozí?

Vyzeráme vďaka nim výborne, ale skracujú lýtkové svaly, krivia prsty a spôsobujú problémy s chrbticou. Už 3-centimetrový podpätok vyvíja záťaž na brušká prstov a pri neustálom nosení nám môže škodiť.

Chrbát

Na vysokých podpätkoch sa predkláňame dopredu a chrbát sa automaticky zaoblí. Spôsobuje to bolesti, ktoré môžu z chrbta vystreľovať až ku krku či hlave.

Boky

Vysoké podpätky menia našu chôdzu. Zaťažíme chrupavku bedrového kĺbu, ktorá sa v dôsledku toho rýchlejšie opotrebuje. Ak roky kráčate ,,na vysokej nohe“, je dosť pravdepodobné, že sa nevyhnete artróze.

Vysoké podpätky menia našu chôdzu. 3 obrázky vo fotogalérii Vysoké podpätky menia našu chôdzu.

Lýtka

Aj ony trpia. Pri častom nosení podpätkov riskujete, že sa vám skrátia lýtkové svaly a zmenšia sa svaly okolo holennej kosti. V topánkach s rovnou podrážkou vás potom predkolenie bude bolieť.

Kolená

Zmenená chôdza im spôsobí neprirodzenú záťaž. Stúpa tlak na kĺby a vám hrozia problémy s meniskusom a poranenia chrupavky.

Pri častom nosení podpätkov riskujete, že sa vám skrátia lýtkové svaly. 3 obrázky vo fotogalérii Pri častom nosení podpätkov riskujete, že sa vám skrátia lýtkové svaly.

Členky

Na vysokých topánkach strácame istotu a stále si musíme dávať pozor na vyváženie chôdze. To zaťažuje členkové kĺby a stúpa nebezpečenstvo zranenia. Môžete si takto privodiť podvrtnutia, roztrhnutia väzu alebo dokonca zlomeniny.

Chodidlá

Už aj podpätok, ktorý má 7,5 cm, zaťažuje klenbu o 76 % viac ako rovný. Môžu sa vám vyvinúť aj bolestivé kladivkové prsty či vybočený palec.

PORADNE: Aký bude rok 2014? (6) , zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1)
Tlačiť Diskusia