Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Najkrajší darček pre manželku: Obézny Milan sa pustil do boja, schudol 52 kíl a dnes je z neho iný muž!

08.03.2016 Lenka Májiková

Urobil to pre svoju ženu! Milan vás presvedčí, že vždy existuje cesta späť. A ak má človek po svojom boku milujúcu rodinu, všetko ide oveľa ľahšie.

Milan schudol 52 kíl za rok. 18 obrázkov vo fotogalérii Milan schudol 52 kíl za rok.

Milan Košarišťan (49): Urobil som to pre svoju ženu

Pôvodná váha: 180 kg

Výška: 185 cm

Súčasná váha: 128 kg

-52 kg za 1 rok

Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia. 18 obrázkov vo fotogalérii Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia.

Napriek tomu, že jeho rodičia nikdy neboli výraznejšie obézni, on s nadváhou bojoval už odmalička. Za posledných 10 rokov však pribral ešte viac a odzrkadlilo sa to na jeho zdraví. ,,Mal som problémy so spánkom. Trápilo ma spánkové apnoe, čo je silné chrápanie spojené s výpadkami dýchania. Okrem toho ma trápil vysoký krvný tlak, nábeh na cukrovku. No mojím najväčším problémom sú kŕčové žily a opakované vytváranie tzv. Bercových vredov.“

Schudol najmä kvôli manželke. 18 obrázkov vo fotogalérii Schudol najmä kvôli manželke.

Jeho najvyššia hmotnosť sa podľa vlastných slov vyšplhala na ,,tragických 180“. S toľkými kilami už nemohol žiť život ako kedysi. ,,V podstate som sa prestával pohybovať a tým pádom som nemohol ani pracovať a ani chodiť do prírody, čo je môj najväčší koníček.“ Práve vážne zdravotné komplikácie sa stali hlavným impulzom Milanovej premeny. ,,Robil som to pre vlastnú manželku, aby som ju odbremenil od spolupodieľania sa na riešení mojich zdravotných problémoch, ktoré sa prejavovali denne,“ vysvetľuje.

Milan so synmi. 18 obrázkov vo fotogalérii Milan so synmi.

,,Synovia ma vzali do telocvične.“

Deň, kedy sa rozhodol zmeniť svoj život, si Milan pamätá úplne presne. ,,Mám dvoch synov, ktorí ma jedného dňa, 24. januára 2015, zobrali do Klubu Športu a Zdravia v Martine-Záturčí.“ Tam sa stretol s trénerom, ktorý mu navrhol stravovací program a odporučil bicyklovanie na stacionárnom bicykli.

,,Ako prvé som radikálne zmenil stravu a začal som denne bicyklovať. Spočiatku to bolo okolo 10-15 minút.“ Po mesiaci bicyklovania a zodpovedného dodržiavania predpísanej stravy sa začali prejavovať výsledky. ,,Keď som schudol prvých 10 kg, tréner mi napísal cvičebný plán. A tak som začal cvičiť s činkami a na rôznych strojoch.“ Všetky kroky konzultoval Milan aj s ošetrujúcim lekárom.

Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia. 18 obrázkov vo fotogalérii Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia.

,,Vraciam sa do života.“

Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia. ,,Keďže som bol a aj naďalej som pevne rozhodnutý, že to musím dokázať a chcem prežiť, nebolo ťažké vydržať. Veril som trénerovi aj sebe, že budem mať pevnú vôľu a silu, aby som to zvládol.“ Tréner ho vedel silno motivovať a veľkú podporu mal aj v rodine.

Tréner ho vedel silno motivovať a veľkú podporu mal aj v rodine. 18 obrázkov vo fotogalérii Tréner ho vedel silno motivovať a veľkú podporu mal aj v rodine. Tréner ho vedel silno motivovať a veľkú podporu mal aj v rodine. 18 obrázkov vo fotogalérii Tréner ho vedel silno motivovať a veľkú podporu mal aj v rodine.

,,Do Klubu Športu a Zdravia som chodil spolu so synmi a našiel som tam aj veľmi príjemný kolektív športovcov.“ Najťažšie pre neho bolo naučiť sa správnu techniku cvičenia a zvyknúť si cvičiť s činkami. Dnes mu to však ide čím ďalej lepšie a Milan na svojej postave neustále usilovne pracuje. ,,Ostala mi na tele prebytočná koža, ktorú by som chcel cvičením zredukovať.“

Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia. 18 obrázkov vo fotogalérii Kľúčom k úspechu je v Milanovom prípade silná motivácia, odhodlanie a podpora okolia.

Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. ,,Konečne môžem pracovať, môžem sa pohybovať, cítim sa zdravotne lepšie a vrátil som sa aj k mojej záľube, ktorou sú prechádzky v prírode spojené s fotografovaním húb,“ uzatvára odhodlaný Milan.

Milan schudol 52 kíl za rok. 18 obrázkov vo fotogalérii Milan schudol 52 kíl za rok.

Čo vám odkazuje Milan?

„Neváhajte a začnite s chudnutím čo najskôr. Nehľadajte žiadne výhovorky, ako sa to nedá. Všetko sa dá, keď sa chce a ten pocit po dosiahnutí svojho cieľa je neopísateľný. Aj keď zmena životného štýlu musí byť trvalá, nemenná a určite to nie je krátkodobá záležitosť. A z vlastnej skúsenosti môžem povedať: Neverte rôznym produktom a zázračným tabletám na rýchle a zaručené schudnutie!“

Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. 18 obrázkov vo fotogalérii Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. 18 obrázkov vo fotogalérii Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. 18 obrázkov vo fotogalérii Vďaka novému telu sa zbavil časti svojich zdravotných problémov a dostal sa späť k plnohodnotnému životu. Schudol najmä kvôli manželke. 18 obrázkov vo fotogalérii Schudol najmä kvôli manželke.

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE