Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

8 vlastností dobrej mamy: Ak sa s druhým bodom čím skôr nezmierite, váš život sa zmení na nočnú moru!

11.03.2016 Casprezeny.sk

Spoznávate sa? Prečítajte si, ktorých osem vlastností by mala mať dobrá mama. A popracujte na nich. Uvidíte, ako vám to zmení život!

Aká by mala byť dobrá mama? 9 obrázkov vo fotogalérii Aká by mala byť dobrá mama?

Toto nie je žiadny test ani súťaž, ktorá z vás je vo výchove svojich detí lepšia. Tieto vlastnosti dobrej mamy vás môžu nielen vnútorne posilniť, ale aj podporiť, aby ste sa naďalej zlepšovali a priblížili sa k vysnívanému cieľu: byť pre vaše dieťa tou najlepšou mamou na svete.

1. Dobrá mama pozná svoju cenu

Nie ste len matka. Ste oveľa viac ako matka. A dobrá mama vie, akú dôležitú úlohu zohráva v živote svojej rodiny. Nikdy nezabúdajte na svoju ženskú silu. Matky sú tie, ktoré bezprostredne ovplyvňujú život dieťaťa a ich vplyv na deti je kľúčový.

Nie ste len matka. Ste oveľa viac ako matka. 9 obrázkov vo fotogalérii Nie ste len matka. Ste oveľa viac ako matka.

2. Dobrá mama môže byť unavená

Ak už nemáte energiu vliezť do sprchy a s umrnčaným bábätkom v náručí zaspíte na gauči, ak máte občas pocit, že nezáleží kam, hlavne utiecť z tohto bytu - ste dobrá matka! Nemusíte fungovať na 110 %, dodržiavať všetky pravidlá, ktoré vám určilo okolie alebo možno vy samy, nemusíte robiť všetko bezchybne, NEMUSÍTE byť dokonalé. Bodka.

Dobrá mama môže byť unavená. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama môže byť unavená.

3. Dobrá mama má aj zlé dni

Keď neustále sledujete hodiny a zúfalo očakávate manželov návrat, lebo vás tie deti psychicky vyčerpávajú... Keď nedokážete ovládnuť svoju netrpezlivosť... Keď túžite len po horúcom kúpeli vo vani, z ktorej už asi nikdy nevyleziete... Keď máte migrény z celodenného kriku a hysterických záchvatov svojho dieťaťa... Keď máte za sebou zlý, veľmi zlý deň, to z vás ešte nerobí zlú matku!

Dobrá mama má aj zlé dni. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama má aj zlé dni.

4. Dobrá mama si vie užiť dobré dni

Keď vás dieťa práve poslúcha, keď ste naladení na rovnakú vlnu, keď vás nežne chytí za ruku, keď sa k vám s láskou pritúli, keď vás pobozká na dobrú noc, keď si počas jedla nezašpiní tričko, keď si ráno pospí trochu dlhšie ako zvyčajne... Dobrá mama tieto drobnosti ocení a čerpá z nich silu.

Dobrá mama si vie užiť dobré dni. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama si vie užiť dobré dni.

5. Dobrá mama nemá nevyčerpateľné zdroje energie

Večer je väčšinou vyčerpaná a unavená. Je to super, pretože sa celý deň krútila okolo dieťaťa, upratovala, varila, žehlila, prala, išla na prechádzku, nakúpila, vychovávala, hrala sa... A napriek tomu je to opäť iba ona, kto okamžite začuje plač dieťaťa o druhej hodine v noci.

Dobrá mama nemá nevyčerpateľné zdroje energie. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama nemá nevyčerpateľné zdroje energie.

6. Dobrá mama častejšie objíma ako trestá

Viete, že súčasťou výchovy sú aj tresty, a aj ich používate. Ale tiež viete, že dieťa treba vychovávať najmä s láskou a nie s vojenskou prísnosťou.

Dobrá mama častejšie objíma ako trestá. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama častejšie objíma ako trestá.

7. Dobrá mama sa vie zasmiať

Na rozliatom mlieku na podlahe, na neporiadku, ktorý práve zlikvidovala a za dve minúty je všetko späť, počas ranného chaosu a zhonu, na hysterickom záchvate dieťaťa na verejnosti - a občas aj sama na sebe.

Dobrá mama sa vie zasmiať. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama sa vie zasmiať.

A to najdôležitejšie na záver:

8. Dobrá mama nie je dokonalá!

Pozná a prizná si svoje chyby a nebojí sa ich napraviť. Dobrá mama sa vie ospravedlniť (aj svojmu dieťaťu) a hlavne si dokáže odpustiť sama sebe.

Dobrá mama nie je dokonalá. 9 obrázkov vo fotogalérii Dobrá mama nie je dokonalá.

Tlačiť Diskusia (2)