Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Máte problémy so spánkom? Nemusíte siahať po liekoch, s týmto SUPER trikom zaspíte do 60 sekúnd!

23.03.2016 bes

Aj vy máte problém so spánkom? Či už ste chronický nespavec alebo ovečky rátate len občas, vyskúšajte toto dychové cvičenie.

Aj vy sa každú noc bezmocne prehadzujete v posteli? Vyskúšajte tento rýchly trik. Aj vy sa každú noc bezmocne prehadzujete v posteli? Vyskúšajte tento rýchly trik.

Asi každý z nás pozná ten pocit, keď je telo unavené, ale myseľ pracuje na plné obrátky a vy nie a nie zaspať. Prezradíme vám trik, vďaka ktorému sa do ríše snov doslova predýchate.

Počítanie ovečiek, upokojujúce čaje, teplé mlieko s medom, aromaterapia – existuje množstvo tipov na ľahšie zaspávanie a kvalitný spánok. Ak nič z toho nepomáha, často pomôžu len tabletky na spanie. Skôr ako po nich siahnete, vyskúšajte techniku dýchania nazvanú „4-7-8“. Jednoduché dychové cvičenie upokojí nervový systém, redukuje stres a odbúra napätie v tele.

Ako na to?

Najprv zľahka zatlačte špičku jazyka proti zadnej strane predných zubov. V tejto polohe ju nechajte počas celého cvičenia. Zhlboka vydýchnite ústami. Zatvorte ústa, pokojne sa nadýchnite a rátajte pritom do 4. Zadržte dych na 7 sekúnd. Vydychujte ústami počas doby 8 sekúnd. Cvičenie zopakujte 3-krát. Vždy sa jemne nadychujte nosom a vydychujte ústami.

V skratke:

  • nadýchnite sa nosom počas 4 sekúnd
  • na 7 sekúnd zadržte dych
  • vydychujte 8 sekúnd
  • cvičenie 3-krát zopakujte

Prečo to funguje?

Táto technika dýchania spôsobuje uvoľnenie a ospalosť už len tým, že sa sústredíme na dych a bežné problémy sa dostanú do úzadia. Pri nádychu a zadržaní dychu sa pľúca lepšie okysličia, čo má uvoľňujúci vplyv na parasympatický nervový systém. Metóda vychádza z indického dychového cvičenia pránájáma a spopularizoval ju americký holistický lekár Andrew Weil.

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia (4)
NEPREHLIADNITE