Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Očami skúsených mužov: 5 zázračných viet, ktoré rýchlo ukončia každú hádku! Oplatí sa vyskúšať

27.03.2016 Nový Čas pre ženy

Skúsení manželia prezradili, ktoré vety u nich priam zázračne fungujú, keď sa začnú s manželkami hádať.

Nech sa deje čokoľvek, ste jeden tím. 6 obrázkov vo fotogalérii Nech sa deje čokoľvek, ste jeden tím.

1. Čo môžeme urobiť, aby sme veci zlepšili hneď?

Jakub (40), 10 rokov ženatý

Prečo to funguje?

Táto veta stavia opäť do popredia vášho partnera a dokazuje, že máte záujem na tom, aby sa veci zlepšili namiesto toho, aby ste sa o nich donekonečna hádali a hádzali vinu na druhého.

2. Pomôž mi porozumieť, čo tým myslíš, lebo mám pocit, že sa nechápeme.

Ján (35), 7 rokov ženatý

Táto jednoduchá fráza nie je konfliktná a pomáha ujasniť si, v čom presne spolu nesúhlasíte. V hádkach sa totiž obyčajne stáva, že každý z partnerov hovorí o niečom inom a ani si to neuvedomia.

Navrhujem, prestaňme sa hádať. 6 obrázkov vo fotogalérii Navrhujem, prestaňme sa hádať.

3. Si krásna, aj keď sa so mnou hádaš.

Števo (38), 12 rokov ženatý

Môže to síce znieť tak, že partner sa snaží z hádky za každú cenu vycúvať komplimentom, ale naznačuje to aj to, že napriek nezhodám si stále uvedomujete kvality toho druhého. Navyše to môže oboch rozosmiať a budete sa cítiť zrazu oveľa spriaznenejšie, čo je vlastne výhra pre oboch. Nech sa deje čokoľvek, ste jeden tím. 6 obrázkov vo fotogalérii Nech sa deje čokoľvek, ste jeden tím.

4. Je toto lepšie či horšie, ako keď sme spolu zvládli ten vytopený byt?

Karol (29), 5 rokov ženatý

Spomínanie na niečo, čo ste prekonali spoločne (pokazená dovolenka, rozbité auto,...) slúži ako okamžité pripomenutie toho, že nech sa deje čokoľvek, ste jeden tím. V hádkach sa obyčajne stáva, že každý z partnerov hovorí o niečom inom. 6 obrázkov vo fotogalérii V hádkach sa obyčajne stáva, že každý z partnerov hovorí o niečom inom.

5. Navrhujem, prestaňme sa hádať.

Jaro (38), 6 rokov ženatý

Nie je to o tom, že to vzdávate. Táto veta dokazuje, že váš vzťah je dôležitejší ako akákoľvek hádka. Ak sa pochytíte na niečom, čo naozaj nie je dôležité (inštrukcie na cestu pri šoférovaní alebo do ktorej reštaurácie zájsť) a potom dokážete povedať, že vám na tom až tak nezáleží, môže to byť veľmi účinná zbraň v partnerských hádkach. Aj experti tvrdia, že základné pravidlá pre šťastné manželstvo sú: odpúšťať, zabúdať, posúvať sa ďalej. Aj experti tvrdia, že základné pravidlá pre šťastné manželstvo sú: odpúšťať, zabúdať, posúvať sa ďalej. 6 obrázkov vo fotogalérii Aj experti tvrdia, že základné pravidlá pre šťastné manželstvo sú: odpúšťať, zabúdať, posúvať sa ďalej.

Tlačiť Diskusia (2)
NEPREHLIADNITE