Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Čo znamenajú popraskané pery či kruhy pod očami? Pozor! 10 signálov kože, že vaše telo potrebuje pomoc

30.03.2016 Casprezeny.sk

Rôzne zmeny na koži môžu byť varovaním, že s vaším zdravím niečo nie je v poriadku. Aké choroby signalizujú a kedy vyhľadať lekára?

Pokožka nás varuje, že s naším zdravím nie je niečo v poriadku. 11 obrázkov vo fotogalérii Pokožka nás varuje, že s naším zdravím nie je niečo v poriadku.

Niektoré prejavy nášho najväčšieho orgánu, kože, môžu byť signálom, pri ktorom treba spozornieť. Niekedy totiž ide o varovanie, že s naším zdravím nie je niečo v poriadku, a bolo by teda vhodné zájsť k lekárovi.

Opuchnuté vačky pod očami

Mohlo by ísť o problémy s obličkami a prejavom môžu byť aj opuchnuté viečka, hlavne ráno. Opuch je prejavom, že obličky nefungujú dobre, zostáva v nich veľa vody a z toho potom vznikne aj opuchnutie. Často sa objavuje aj okolo členkov, na prstoch rúk, ale aj na bruchu. Ľudia sa často mylne domnievajú, že priberajú. Niekedy ide len o signál, že sme zjedli príliš veľa slaného jedla - v tom prípade sa ale opuchy neopakujú, pretože prebytočnú soľ zo stravy vylúčime.

Opuch je prejavom, že obličky nefungujú dobre. 11 obrázkov vo fotogalérii Opuch je prejavom, že obličky nefungujú dobre.

Žlté beľmo

Pridajte k tomu aj žlté bielka a máte okamžite dôvod na podozrenie na zlú funkciu pečene alebo niektorý typ žltačky. Môže ísť aj o problémy so žlčovodmi a žlčníkom. V prípade zožltnutia je okamžitá návšteva lekára nevyhnutná.

Modré ďasná a fľaky na koži

Niekedy vám môžu zmodrieť ďasná alebo sa na koži objaviť miesta, ktoré majú modrý nádych. Väčšinou ide o vedľajší účinok liekov. Občas sa to stáva nielen vtedy, keď dostanete od lekára nové medikamenty, ale aj v prípade, že už nejaké beriete dlhšiu dobu a organizmus ich jednoducho prestal tolerovať.

Pigmentové škvrny a pehy

Pehy aj pigmentové škvrny sa najčastejšie vytvárajú kvôli pôsobeniu slniečka. Keď sa ich ale objaví viac na krku a bez väčšieho slnenia, môže ísť o počiatočné štádium cukrovky (tá sa prejavuje aj svetlými škvrnami na krku).

Pehy aj pigmentové škvrny sa najčastejšie vytvárajú kvôli pôsobeniu slniečka. 11 obrázkov vo fotogalérii Pehy aj pigmentové škvrny sa najčastejšie vytvárajú kvôli pôsobeniu slniečka.

Sivastá koža 

Človek so sivastou pokožkou už od pohľadu vyzerá nezdravo. Je to jeden z prejavov veľkého vyčerpania a tiež viacerých zdravotných problémov. Napríklad môže ísť o zlé okysličovanie krvi a ťažkosti so srdcom, ide aj o príznak tuberkulózy, zápalu pľúc a občas aj rakoviny.

Vysušená pokožka

Suchú kožu mávame, keď nepijeme dosť vody. Ak je presušená, hoci pitný režim poctivo dodržiavame, môžeme mať napríklad problém so štítnou žľazou. Keď k tomu pripočítame aj prejav suchých a lámavých nechtov a vypadávajú vám vlasy, tak je štítna žľaza skutočne hlavným podozrivým.

Vysušená pokožka môže signalizovať problém so štítnou žľazou. 11 obrázkov vo fotogalérii Vysušená pokožka môže signalizovať problém so štítnou žľazou.

Fľaky po opaľovaní

Nemáme na mysli kožnú alergiu na prvé jarné slnko, keď si nenatriete pleť ochranným krémom (táto alergia vyzerá ako žihľavka alebo menšie červené fľaky), ale nárazovú reakciu pokožky na slnko, aj keď ste natretá a koža už je opálená. Prejavy bývajú podobné alergii - predovšetkým začervenané väčšie škvrny a mapy. Môže ísť o oslabenú imunitu.

Oranžová pleť

Ak ste to neprehnali so samoopaľovacím krémom alebo mejkapom, potom môže ísť o predávkovanie beta-karoténom. Beta-karotén je síce dobrou prípravou na opaľovanie najmä zjari, ale nesmie sa to preháňať.

Popraskané pery signalizujú nedostatok vitamínu B. 11 obrázkov vo fotogalérii Popraskané pery signalizujú nedostatok vitamínu B.

Popraskané pery

Ak máte neustále vysušené pery a nepomáhajú ani dostatok tekutín a balzamy, potom zrejme ide o nedostatok vitamínu B. Dostatok je ho napríklad v celozrnných obilninách, orechoch, červenom mäse, cibuli, listovej zelenine ... Dodať do tela ho teraz na jar môžete aj v podobe vitamínov vyrobených synteticky (známy B-komplex).

Nadmerné ochlpenie

Tento pre ženu veľmi nepríjemný estetický problém súvisí s hormonálnou činnosťou. Môže znamenať aj ochorenie pohlavných orgánov, štítnej žľazy alebo pankreasu. Ochlpenie sa objavuje nielen na "klasických" miestach, ako sú nohy, podpazušie, pohlavie či ruky, ale aj na tvári alebo na hrudníku.

 

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE