Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Týmto si môžete poriadne ublížiť! Aj vy robíte pri umývaní TAM dole tieto chyby? Potom to rýchlo zmeňte

11.01.2017 Casprezeny.sk

Pomyslíte si – umývať sa? Na to vážne potrebujem manuál? Veď to nemôže byť žiadna veda! Lenže... neverili by ste, koľké z nás to robia nesprávne, najmä čo sa týka intímnej hygieny.

Umývanie sa TAM dole, má svoje pravidlá. 3 obrázky vo fotogalérii Umývanie sa TAM dole, má svoje pravidlá.

Zamerajte sa len na oblasti okolo

Kým vonkajšie okolie potrebuje vašu pomoc, vnútro vašej vagíny to zvládne samo. Tam vnútri je totiž taký malý svet vo svete, ktorý sa o seba postará sám. Vagína má schopnosť sama sa čistiť. Ak by ste to prehnali s vnútornou hygienou, toto prostredie by ste narušili a oslabili obranyschopnosť, čo by mohlo viesť napríklad k nejakej infekcii.

Nepoužívajte klasické mydlá

Magistra Jana Doležalová radí, čo používať na intímnu hygienu. A aj keď si budete umývať iba okolie vašich intímnych partií, rozhodne by ste na to mali používať prípravky pre to určené, nie klasické mydlá. V normálnom stave má vnútorné prostredie pH medzi 3,5 a 4,5, teda pomerne kyslé. Bežné mydlá, ktoré používame, majú pH väčšinou neutrálne, teda okolo siedmich. "Ženy by na intímnu hygienu nemali používať tieto mydlá, pretože narušujú pH a mikroflóru intímnych partií," varuje magistra Jana Doležalová. To potom vedie k podráždeniu, svrbeniu alebo zápachu. Intímne mydlá kúpite v lekárňach aj v drogériách.

Klasické mydlá nie sú vhodné na intímnu hygienu. 3 obrázky vo fotogalérii Klasické mydlá nie sú vhodné na intímnu hygienu.

Stačí raz denne

Ktorej žene sa už niekedy nestalo, že prišla v noci tak unavená, že jej jediným prianím bolo odpadnúť čo najskôr do postele? Veď vykúpať sa môžem aj ráno, že áno? Tak takto radšej nie. Keď už pre nič iné, kvôli vášmu intímnemu zdraviu by ste sa mali premôcť. Ak je to skutočne s vašou únavou natoľko akútne, umyte si intímne partie aspoň mäkkou žinkou. Zmyjete tak všetky nečistoty, ktoré počas dňa nazbierate – od potu až po výtok. Dajte si ale pozor, aby ste nepoužívali drsnejšie hubky, ktoré by mohli spôsobiť drobné ranky medzi nohami. Mohli by ste si tým zvýšiť riziko pohlavných ochorení, ak nepoužívate bariérovú ochranu. Okrem toho by ste si do tela mohli zaviesť nejakú nepeknú infekciu.

Nekúpte sa

Ak si pod pojmom "kúpeľ" predstavíte vaňu plnú bubliniek, poriadne horúcu, do ktorej sa na niekoľko dlhých minút naložíte, potom na to zabudnite. V mene vašej vagíny. A to z rovnakého dôvodu, ako sa neodporúča používať klasické mydlá a zavádzať si ich až úplne dovnútra. Umývacie prostriedky, ktoré v kúpeli máte, môžu obmedziť obranyschopnosť tela pred infekciami. Ak k tomu pripojíte ďalšie rizikové faktory ako príliš veľa sladkého, používanie spodnej bielizne, ktorá nie je z bavlny, alebo častý nechránený styk, problém môže byť na svete raz dva.

Vašej vagíne dlhý kúpeľ v horúcej vode s bublinkami neprospieva. 3 obrázky vo fotogalérii Vašej vagíne dlhý kúpeľ v horúcej vode s bublinkami neprospieva.

Špeciálny uterák

Používate v kúpeľni iba jeden uterák? No tak to rýchlo napravte! Mali by ste mať pre svoju hygienu vyhradené aspoň štyri. Na ruky, na telo, na tvár a na intímne partie. Inak by ste mohli preniesť baktérie z tela, napríklad práve z rúk, medzi nohy. To by mohlo viesť k infekcii. No a keď sa už utierate, nepreháňajte to príliš s drhnutím. Skôr sa len zľahka osušte a zvyšok nechajte uschnúť.

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia