Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zdá sa, že má všetko, ale nie je to tak! Kim Kardashian ničí chúlostivý problém: A je to čoraz horšie

10.01.2017 bak

Hviezda, ktorá vzišla z reality šou, Kim Kardashian (36), otvorene priznáva svoj boj s autoimunitným ochorením. Trápi ju nepríjemná psoriáza.

Kim Kardashian 6 obrázkov vo fotogalérii Kim Kardashian

Psoriáza je ochorenie, pri ktorom sa na koži vytvárajú svrbiace suché šupiny. Kim na svojom Twitteri priznala, že je nešťastná z toho, že psoriáza sa jej rozšírila už aj na tvári.

Napísala: „Počkať, prečo mám teraz psoriázu aj na tvári?"

 

Podľa denníka Huffington Post prvýkrát o svojom ochorení prehovorila v roku 2011 v jednej epizóde reality šou Kardashianky a ich rodina. Vtedy zdvihla nohu a ukázala červené fľaky na lýtku.

Tmavovláska arménskeho pôvodu, ktorej meno je dnes už obchodnou značkou, sa vyjadrila, že sa za tie roky naučila s ochorením žiť a už sa ho ani nesnaží zakrývať. Vraj načo, keď aj tak o tom každý vie. Zdá sa však, že pri týchto vyjadreniach nerátala s tým, že psoriáza sa jej rozšíri aj na tvár.

Kim Kardashian 6 obrázkov vo fotogalérii Kim Kardashian

 

Psoriáza vzniká vtedy, keď imunitný systém vysiela chybné signály, ktoré spôsobujú rýchly rast kožných buniek. Nové bunky sa tvoria prirýchlo, a tak sa nadbytočné bunky hromadia a tvoria svrbiace fľaky na koži. Psoriáza nie je nákazlivá, ale môže sa prenášať geneticky. Jej rozširovanie a zhoršenie stavu môže spúšťať najmä stres.

Kim Kardashian si stresu v ostatnom čase užila viac než dosť, keď ju napadli a okradli v Paríži minulý rok v októbri a jej manžel Kanye West bol v novembri krátko hospitalizovaný.

Kim Kardashian 6 obrázkov vo fotogalérii Kim Kardashian Kim Kardashian 6 obrázkov vo fotogalérii Kim Kardashian Kim Kardashian s manželom. 6 obrázkov vo fotogalérii Kim Kardashian s manželom. Pred: Dlhé vlny 6 obrázkov vo fotogalérii Pred: Dlhé vlny Kim Kardashian 6 obrázkov vo fotogalérii Kim Kardashian

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia (2)