Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ak zistíte, čo s vaším telom dokáže teplá voda, už nikdy nebudete piť studenú: Bod č. 5 je hotová pecka!

12.01.2017 iva

Ak si prečítate, ako vám môže pomôcť pitie obyčajnej teplej vody, nebudete piť viac studenú. Čomu všetkému prospeje vo vašom organizme?

Čo s telom dokáže teplá voda? Budete sa čudovať! 10 obrázkov vo fotogalérii Čo s telom dokáže teplá voda? Budete sa čudovať!

1. Zmierňuje zápchu

Pitie teplej vody na lačný žalúdok pomáha regulovať pohyby čriev. Zápcha sa objavuje, keď je nízky obsah vody v črevách - tento nedostatok spôsobuje, že stolica vysychá a má problém prejsť črevami. Teplá voda rozkladá akékoľvek zvyškové jedlo a uvoľňuje črevá. Okrem toho sa ňou znižuje aj nadúvanie.

Náš tip: Vypite pohár teplej vody každé ráno na lačný žalúdok. Môžete pridať aj citrónovú šťavu alebo med. Pitie teplej vody na lačný žalúdok pomáha regulovať pohyby čriev. 10 obrázkov vo fotogalérii Pitie teplej vody na lačný žalúdok pomáha regulovať pohyby čriev.

2. Zlepšuje trávenie

Vlažná voda stimuluje tráviaci trakt a pomáha stráviť jedlo v žalúdku. Tráviaci systém nemusí pracovať tak tvrdo – a ušetrí si tým energiu. Okrem toho pomáha zbaviť sa všetkých prebytočných žalúdočných kyselín, rovnako aj neutralizuje tráviace šťavy.

Náš tip: Ak vás trápi zlé trávenie, začnite a skončite deň pohárom teplej vody.

3. Upokojuje bolesť v krku

Teplá voda pomáha rozpúšťať hustý hlien a odstraňovať ho z dýchacích ciest. Zjemní aj škriabanie v krku.

Náš tip: Okrem teplej vody môžete piť aj ďalšie teplé tekutiny, ako sú bylinné čaje. Vodu môžete tiež kloktať. Zmiešajte pohár teplej vody s ½ lyžičkou soli a kloktajte. Teplá voda pomáha rozpúšťať hustý hlien a odstraňovať ho z dýchacích ciest. Zjemní aj škriabanie v krku. 10 obrázkov vo fotogalérii Teplá voda pomáha rozpúšťať hustý hlien a odstraňovať ho z dýchacích ciest. Zjemní aj škriabanie v krku.

4. Prekrvuje nosovú sliznicu

Teplá voda je skvelý liek na upchatý nos, pretože pomáha prečistiť nosové dutiny a prináša okamžitú úľavu. Keď pijete teplú vodu, uvoľňujete akýkoľvek nahromadený hlien vo vašich dýchacích cestách a nosových dutinách. Znižuje tiež rozmožovanie vírusov alebo baktérií.

5. Zbavuje nadbytočných kíl

Tí, ktorí sú na diéte a v cvičebnom režime, svoje šance ešte zvýšia, ak vypijú pohár teplej vody. Teplá voda zvyšuje telesnú teplotu, a tá zase zvyšuje rýchlosť metabolizmu a tým spaľovanie kalórií. Teplá voda dokonca pomáha rozkladať tukové usadeniny v tele. Tí, ktorí sú na diéte a v cvičebnom režime, svoje šance ešte zvýšia, ak vypijú pohár teplej vody. 10 obrázkov vo fotogalérii Tí, ktorí sú na diéte a v cvičebnom režime, svoje šance ešte zvýšia, ak vypijú pohár teplej vody.

6. Zmierňuje menštruačné kŕče

Pitná teplá voda zmierňuje menštruačné kŕče, pretože uvoľňuje svaly v maternici a tým poskytuje rýchlu úľavu od kŕčov. Okrem toho bráni vášmu telu zadržiavať vodu a zabráňuje tak bolestivému nadúvaniu počas menštruácie.

7. Zlepšuje krvný obeh

Teplá voda pomáha zlepšiť krvný obeh, a keďže krv dodáva dôležitý kyslík a živiny do tkanív a orgánov, pomáha tak aj voda. Teplá voda pomáha zlepšiť krvný obeh. 10 obrázkov vo fotogalérii Teplá voda pomáha zlepšiť krvný obeh.

8. Spomaľuje starnutie

Teplá voda je dobrá pre vašu pokožku a odstraňuje všetky jedy, ktoré sú zodpovedné za predčasné starnutie. Prispieva k obnove kožných buniek, omladzuje pokožku a zlepšuje jej pružnosť.

Náš tip: Pridajte trochu citrónovej šťavy do teplej vody, aby posilnila svoju detoxikačnú silu.

9. Zlepšuje zaspávanie

Ak máte problém so zaspávaním, popíjajte teplú vodu pred spaním a možno budete prekvapené, ako sa rýchlo z nespavosti vyliečite. Tým, že teplá voda zvýši telesnú teplotu, spôsobí tým uvoľnenie tela, upokojí nervy a urobí vás ospalými. Ak máte problém so zaspávaním, popíjajte teplú vodu pred spaním a možno budete prekvapené, ako sa rýchlo z nespavosti vyliečite. 10 obrázkov vo fotogalérii Ak máte problém so zaspávaním, popíjajte teplú vodu pred spaním a možno budete prekvapené, ako sa rýchlo z nespavosti vyliečite.

Tlačiť Diskusia (8)
NEPREHLIADNITE