Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Slovenskí muži vyšli s pravdou von: Po akých ženách NAOZAJ túžia? Tieto úprimné odpovede vás prekvapia!

01.02.2017 Katarína Dobrovodská

Po akých ženách naozaj túžia – chcú gazdinky, potvory alebo mix? Páčia sa im bezbranné blondínky, zvodné brunetky či vášnivé rusovlásky? Je pravda, že obdivujú ženy krv a mlieko? A má vôbec význam, aby sme to vedeli?

Nežná krása a jemný mejkap,  ktorý si takmer nevšimnú, to je  podľa mužov ideál,  ako má vyzerať  žena na celý život. 14 obrázkov vo fotogalérii Nežná krása a jemný mejkap, ktorý si takmer nevšimnú, to je podľa mužov ideál, ako má vyzerať žena na celý život.

Pamätáte si, ako Mel Gibson vo filme Po čom ženy túžia získal čírou náhodou schopnosť čítať ženské myšlienky? A bol to preňho veľký šok! Nakoniec sa aj vďaka tomu z regulárneho alfa samčieho idiota zmenil na normálneho chlapa, ktorý sa dokonca normálne zamiloval... Čo by sa asi stalo, keby sme mužské myšlienky vedeli čítať my, ženy? Priznám sa, že niekedy asi nie som od toho ďaleko, ale to čítanie ma nejako obzvlášť neohuruje, no to už je asi aj vekom... Nazrieť mužom do hlavy môže pre nás byť celkom užitočné a zábavné.

Čo im najviac prekáža

Hoci sa rôznym mužom páčia rôzne ženy, existujú vraj určité rysy, ktoré väčšine mužov prekážajú. Podľa prieskumnej spoločnosti St. Ives väčšina chlapov neznáša výrazný, príliš silný mejkap, ktorý je vraj bariérou medzi nimi a nami. Mnohí by chceli prírodnú ženu úplne bez mejkapu... Oni však nevedia, že aj keď sme akože nenalíčené, rafinovaný neviditeľný mejkap to jednoducho istí...

Za úplne odporné považujú niektorí zástupcovia silnejšej polovice ľudstva umelé mihalnice, gélové nechty a ceruzkou dokreslené obočie. Podľa knihy Prečo muži chcú sex a ženy lásku, chcú muži od žien tieto 4 základné jednoduché veci: sex, základný servis (navarené, upratané), pocit, že ich milujeme a čas pre seba. Podľa autorov knihy bude mať každá žena, ktorá tieto veci splní, po boku oddaného a spokojného partnera. Je to skutočne pravda? Spýtala som sa preto mužov rôznych profesií, čo od nás, žien, čakajú oni.

Všetci od nás chcú, aby sme sa starali o deti a samozrejme, aby aj oni mali svoje pohodlie. 14 obrázkov vo fotogalérii Všetci od nás chcú, aby sme sa starali o deti a samozrejme, aby aj oni mali svoje pohodlie.


 

Boli sme zvedavé na tieto otázky:

1. Čo naozaj čakáte od žien? Menilo sa to vekom?

2. Podľa čoho si vyberáte ženu na celý život či krátkodobý vzťah?

3. Čo sa vám na ženách páči a čo na nich neznášate?

4. Čím vás žena nahnevá a čím si vás udobrí?

5. Kedy by ste im zniesli aj modré z neba?


Juraj Mlčoch (40), odborník na financie, žije s partnerkou, má 15-ročnú dcéru

„Pre ženy je veľkým slovom slovo LÁSKA...“

1. U mňa je to nasledovne: Mať ženu a vedieť sa s ňou porozprávať, zdieľať spoločné hodnoty, vzájomne sa obohatiť. Samozrejme, je tam aj sexuálny podtext, vzájomná príťažlivosť, ale aj byť so ženou, na ktorej ti záleží a s ktorou si šťastný aspoň niektoré dni v mesiaci. Vekom sa to mení, no dôležité sú hodnoty života, ktoré v danom čase človek zastáva a ktoré sú aj spoločnými hodnotami. Zo začiatku je to o príťažlivosti a libide, potom o porozumení, tolerancii a spoločných chvíľach.

2. Na začiatku som nerozmýšľal o celom živote, ani neviem, či je toho mužská myseľ schopná. Skôr je to o tom, či si vzájomne vyhovujete v sexe, až potom sa pridávajú ostatné rozmery života. Ak to zvládate, rieši sa predpokladaný spoločný život, respektíve zostanete na bode, kedy vám je spolu dobre.

3. Myslenie žien je obdivuhodné, tomu nerozumiem, pretože je to čisto o emóciách. Skôr obdivujem, že sa dva také odlišné svety, ako je mužský a ženský, dokážu spojiť a existovať pri sebe. Ženy dokážu chlapa absolútne milovať, neviem, či je chlap toho schopný tiež. Pre ženy je veľkým slovom LÁSKA, no chlap nevie vystihnúť jeho podstatu. Čo sa mi na ženách nepáči? Zase je to myslenie, často im chýba logika, sú tam emócie, časté zmeny nálad, to je tiež pre chlapa frustrujúce a neznášam to.

4. Rozčúliť ma dokážu, keď sa kvôli ničomu vedia pohádať. A majú dar samonahnevania, čo u chlapov nebýva. Na udobrenie je veľmi dôležité objatie a platí aj, že láska ide cez žalúdok.

5. Keď to pomôže urobiť šťastným človeka, ktorého miluješ, dočiahneš aj na nebo a kúsok pre neho odtrhneš...

Peter Pál (35), grafik, žije sám

„Mám rád, keď sa ženy vedia od srdca zasmiať.“

1. Čo čakám ja: Rovnaké hodnoty, spoločné témy a názor na život. Vekom sa to určite menilo, ale nie nejako radikálne. Teraz som si viac začal všímať vlastnosti ako skromnosť, dobrosrdečnosť a rodinné hodnoty. 2?... Pravdepodobne im milenky krátkodobo nahrádzajú niečo, čo im vo vzťahu chýba.

3. Na ženách sa mi páči zmysel pre humor, inteligencia, vzťah ku kultúre a mám rád, keď sa vedia od srdca a úprimne zasmiať. Najviac sa mi asi nepáči hádavosť a zahľadenosť do seba.

4. Rozčuľujú ma opakujúce sa, nekonštruktívne hádky, ktoré nikam nevedú. Udobrí si ma, keď pre mňa urobí niečo, čo mám rád.

5. Vždy po výplate.

Ivan Predmerský (51), režisér, žije s manželkou

„Nepáči sa mi, keď ženy nie sú ženské.“

1. Muži čakajú od žien, aby boli na nich stále dobré. Ja si želám, aby ma mali stále rady. Či sa to menilo vekom? Všetko sa mení vekom. K lepšiemu.

2. Muži si vyberajú ženy na celý život podľa toho, či sú pre nich pekné, či im vyhovujú v sexe, či ich naozaj ľúbia, či sú starostlivé, najlepšie aj finančne nezávislé (čo sa stáva čoraz častejšie), či vedia variť, starať sa o deti, prať, žehliť, upratovať… A pri výbere je rozhodujúce, či sú pekné, dobré v sexe, či ich naozaj ľúbia... Kristušát, jednoduchšie by bolo napísať/povedať do ženského časopisu, že pre mužov je dôležitá taká žena na celý život, ktorej môžu vo všetkých smeroch úprimne slúžiť. Celý život. Pri krátkodobom vzťahu je to jasné – vzhľad. Milenka je zase na to, že sa môže muž do nej aj zamilovať.

3. Na ženách sa mi páči NEŽNOSŤ a nepáči sa mi, keď nie sú ženské. Neznášam bezduché a hlúpe ženy. Neospravedlní ich ani krása.

4. Žena je na to, aby vedela muža nahnevať, rozčúliť. Aby následne prišlo k tomu krásnemu udobrovaniu plnému lásky. Takému, aké ovláda len žena.

5. Niekedy ich ľúbite menej, niekedy viac. Lebo nič nie je čierno-biele (ako hovorí moja žena). Ale keď ich ľúbite veeeeľmi, vtedy im znesiete aj modré z neba. 

Vyzerá to tak, že vzájomná príťažlivosť a sexuálna chémia sú alfou a omegou mužského života. 14 obrázkov vo fotogalérii Vyzerá to tak, že vzájomná príťažlivosť a sexuálna chémia sú alfou a omegou mužského života. Juraj Zábojník (53), bezpečnostný analytik, žije s manželkou, má dve dospelé dcéry

„Ženský úsmev nás mužov upokojuje.“

1. Vychádzajme zo základnej myšlienky a tou je prežitie ľudstva. Aby ľudstvo prežilo, musí sa rozmnožovať. Máme to zakorenené v génoch a to je aj základ nášho prístupu k ženám. Nie som jediný, kto od ženy očakáva jej ústretovosť, pochopenie, návrhy a spôsob ich podania, je dôležité, ako ženy veci posúvajú. Keď som bol o polovicu mladší, až tak mi neprekážal obsah spätnej väzby od žien, ako mi prekáža dnes.

2. V mladosti podľa sexu a vzhľadu. Mladí a hlúpi prehliadajú u ženy veci, ktoré u nich majú váhu v pokročilejšom veku – ale široká posteľ je najlepšia vec, ktorá vyrieši vzťahové problémy, prekryje hnev a spory. Samozrejme, nesmie ísť o neveru. Na to sme veľmi citliví. Muži sa podľa mňa vedia zamilovať viackrát za život a šablóna kritérií na výber ženy je v každom veku iná. U zrelého muža zohráva úlohu aj mentálna stránka. Pri voľbe milenky je to ako s peknými autami. Každý muž si chce aspoň raz v živote vyskúšať spôsob jazdy so stovkami koní pod kapotou v nadupanom tátošovi.

3. Prirodzená ženská krása zohráva veľkú úlohu v každom mužskom veku. U jednej sú to prenikavé oči, u druhej dokonale vyvinuté krivky. Myslím však, že inteligentní muži potrebujú k tomu i prirodzenú osobnosť ženy, obsah vyrieknutých slov a ich úsmev, ktorý nás mužov upokojuje.

4. Keď odvedú o 30 rokov staršieho muža od rodiny, otca od detí, pretože viem, že je to len dočasné. Muž je ohlúpnutý a zaslepený už spomínanou širokou posteľou, neuvedomuje si, že nedostal o nič viac testosterónu ako iní, ani možnosť prelakovať si dizajn, aby vyzeral ako pred 30 rokmi. Mňa si žena udobrí úprimnosťou. Ak je žena úprimná, nepotrebujete žiadne udobrovanie, pretože všetko funguje ako najlepšie švajčiarske hodinky.

5. Ženy by mali byť milované, tak isto ako aj my, muži, a ak je láska skutočná, tak si každá žena zaslúži, aby jej muž zniesol a položil k nohám celé nebo, a nie len časť z neho. Pohladil ju, pobozkal a povedal jej, že ju miluje najviac na svete. 

Smejte sa často, to sa im páči. 14 obrázkov vo fotogalérii Smejte sa často, to sa im páči.

Marián Branovský (56), strojný inžinier, žije s partnerkou, má dospelú dcéru

„Obdivujem, že ženy sa dokážu životom často predierať samy.“

1. My, muži, od žien očakávame nehu, lásku, starostlivosť, vytvorenie domáceho zázemia, skvelú kuchyňu, radosť zo života, duševné aj fyzické sú- znenie. Ja očakávam práve tento súzvuk – spoločné záujmy, podobné názory, vzájomnú úctu a dôveru. Vekom sa menil najmä môj pohľad na hierarchiu hodnôt – v mladosti to bola najmä fyzická príťažlivosť, s pribúdajúcimi rokmi sa do popredia dostáva najmä intelektuálna blízkosť.

2. Manželku som si vybral v prvom momente na základe fyzickej príťažlivosti, neskôr aj pre podobné povahové vlastnosti, spoločné záujmy a takmer identický hodnotový rebríček. A krátkodobý vzťah... Ak niekto povie, že milenku si vyberie preto, že budú spolu čítať verše a počúvať árie, tak nehovorí pravdu.

3. Že sa dokážu v živote predierať aj samy, vedia sa zamestnať, zarobiť a byť ekonomicky nezávislé. Ak dokážu byť aj profesijne úspešné, obdiv je o to väčší. No a ak sa popri tom všetkom ešte dokážu plnohodnotne venovať svojim deťom, o takej žene sa dá povedať, že je takmer dokonalá. Neznášam, keď ženy klamú, nevenujú sa rodine, ak fajčia, nadmerne konzumujú alkohol. Tiež sa mi nepáčia ženy, ktoré sú vulgárne, ohovárajú a intrigujú. Nepáči sa mi ani neúprimnosť a nedôvera, no a samozrejme žiarlivosť – tá zabíja úplne každý vzťah.

4. Ak vyslovujú namiesto „pojmov“ svoje „dojmy“, ak si neoveria fakty a preberajú rétoriku iných, napríklad v štýle JPP (jedna pani povedala). Rozčúliť do nepríčetnosti ma dokáže, ak sa žena začne v niečom rýpať pomaly do krvi a nevie s tým prestať a tiež tým, že do nemoty opakuje niečo, čo sa stalo už dávno a stále to pripomína, ak pre muža napríklad taká udalosť jednak nič neznamenala a jednak na ňu už dávno zabudol... Žena si ma udobrí milým správaním, príjemnou prechádzkou, dobrým jedlom (smiech) a najmä láskou...

5. Skoro vždy – pokiaľ sa nesprávajú tak, ako som uviedol vyššie... 

Z vonkajšej stránky asi vyhovuje - ktovie, aké má povahové vlastnosti a dušu... 14 obrázkov vo fotogalérii Z vonkajšej stránky asi vyhovuje - ktovie, aké má povahové vlastnosti a dušu... Milan Burný (55), hudobník a manažér, býva sám, má dospelé deti

„Niekedy sú ženy príliš neústupčivé, že to muž vôbec nedokáže pochopiť.“

1. Aby boli príťažlivé, pekné príjemné. Aby im ich ostatní trochu závideli. Aby boli aj trochu rozumné (nemusia to preháňať) a aj spoločné aktivity sú plusom. Pre mňa musí byť žena veľmi ústretová a vlastne by mala tak akosi bojovať za spoločné veci. Proste stáť pri mne, aj keď jej to niekedy až tak nevyhovuje. Vekom sa u mňa zmenšila žiadostivosť ku každej lepšie vyzerajúcej žene.

2. Taký výber, ako dnes robia mladí muži, som ja nerobil. Možno práve preto som sa rýchlo rozviedol. Ale deti mám nádherné a som šťastný, že ich mám (29, 27). Výber?! Musela ma chcieť, bolo dobré, že chcela mať deti a vyzeralo to tak, že chce so mnou žiť. Krátkodobý vzťah je pre nás mužov o príležitosti a o obťažnosti alebo schodnosti a silnom chcení (ako hovoria bratia Česi – chtíči).

3. Páči sa mi, keď sú milé, príjemné a správajú sa prirodzene. Krása, proporcie a všetky tie ozdoby u mňa veľa nezavážia. Nemám rád, keď sa hrajú na niečo, o čom si myslia, že by mali byť.

4. Niekedy sú také neústupčivé v názoroch alebo prístupoch, že to chlap nedokáže pochopiť. Voľakedy som sa snažil presviedčať, dnes to už nerobím, ale stojí ma to veľa síl. Udobrovanie? Mňa si už netreba udobrovať, lebo sa už dlhodobo neviem na niekoho nahnevať, tobôž nie na ženy.

5. Keby sa to dalo zniesť... No ale vážne: vždy, keď treba!! 

Precítený božtek  a muž bude namäkko. 14 obrázkov vo fotogalérii Precítený božtek a muž bude namäkko.

Šaňo Klinko (58), výtvarník, žije s partnerkou, má dospelú dcéru

„Rozčúli ma, keď zo mňa robia hlupáka.“

1. Čo muži čakajú od žien? Nemôžem hovoriť za iných, ale väčšinou je tam iba sex... Ja čakám porozumenie, psychickú podporu a lásku.

2. Podľa spoločných záujmov... U mňa boli rozhodujúce aj skúsenosti s inými partnerkami... Krátkodobé flirty – to neviem, je to asi rôzne... asi hľadajú to, čo doma nemajú...

3. Na každej niečo iné... u niektorých je to krása alebo šikovnosť... inteligencia... Neznášam vypočítavosť, faloš, snahu o manipuláciu...

4. Rozčúliť ma vedia klamstvom alebo keď zo mňa robia hlupáka... myslia si, že aké sú chytré... pritom ich stačí iba počúvať a samy sa prezradia. Lož má krátke nohy. Udobria si ma úprimnou ľútosťou a ospravedlnením. No niektoré nedokážu povedať prepáč, akoby to bolo pod ich úroveň.

5. Keď by to bolo vzájomné, keď človek cíti, že aj ona by to pre mňa urobila. No v živote je to asi inak. Vždy chce niekto ovládať toho druhého. Pozri knihu Jak si lidé hrají.

Napísali ste na náš facebook

➤ Čo muži očakávajú od partnerky: No tiež pekne slová a povzbudenia, napríklad mám ťa rada, som rada, že ťa mám, som rada, že mi pomáhaš, alebo som rada, že si mi dal peniaze na šaty alebo iný darček, bolo to dobré, som spokojná, alebo som rada, že si nefajčil, si neopísateľný, alebo že máš rád deti. Toto môžu napísať aj ženy, na ktoré my, muži, často zabúdame. Toto je súčasť lásky a porozumenia. Jos

➤ Navarené, upratané, oprané, ožehlené, sex a pokoj... Nina

➤ Tak to keby som vedela, tak určite nie som rozvedená. Zora

➤ Servítku pred ústa, budíček, sex a čau... 
Stanislava

➤ Že uveria všetkému, čo povedia. Svetlana

➤ Tak na to som aj ja zvedavá. Ewy

➤ Aby sa po sexe zmenili na basu piva a partiu kamarátov. Maja

➤ Full servis a sex... Adriana

Tlačiť Diskusia (5)
NEPREHLIADNITE