Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Igor Bukovský: Aj vy robíte 1 veľmi častú chybu? Tak sa nečudujte, že sa vás kilá držia ako prilepené

02.02.2017 Lenka Májiková

Úspešné príbehy potvrdzujú, že po schudnutí sa ľudia cítia lepšie a na ostatných pôsobia krajšie. Doktor Igor Bukovský radí, aké je dôležité myslieť počas celej premeny pozitívne.

Kilá sa vás držia ako prilepené? Možno robíte túto častú chybu. 5 obrázkov vo fotogalérii Kilá sa vás držia ako prilepené? Možno robíte túto častú chybu.

MUDr. Igor Bukovský, PhD., Ambulancia klinickej výživy:

Upínať sa však na predstavu vlastného šťastia, ktoré má prísť až po zhodení želaného počtu kíl, tiež nie je správna cesta. Nerobíte to náhodou aj vy?

„Budem šťastná, keď schudnem tých 15 kíl,“ vyhlásila jedna moja klientka. Zamyslel som sa nad tým, či to znamená, že dovtedy bude nešťastná. Čo keď tých 15 kíl neschudne? Šťastie bude fuč? Nehovorte si: „Keď toto dokážem, budem šťastná!“ – je to zradná veta. Bez toho, aby ste o tom čo i len tušili, môže vašu myseľ naprogramovať na to, že dovtedy nemôžete byť šťastná.

Nech nad vami váha nemá moc

Začnite tým, že si zodpoviete otázku, či je v poriadku, ak nejaké číslo na váhe má vo vašom živote takú moc, že od neho závisí váš pocit šťastia. Aj vaša sebaúcta. V širšom kontexte to znamená ešte viac: je v poriadku, ak váš pocit šťastia závisí od druhých ľudí? Upínať sa na predstavu vlastného šťastia, ktoré má prísť až po zhodení želaného počtu kíl, nie je správna cesta. 5 obrázkov vo fotogalérii Upínať sa na predstavu vlastného šťastia, ktoré má prísť až po zhodení želaného počtu kíl, nie je správna cesta.


Igor Bukovský: Je posadnutosť zdravou stravou NAOZAJ nebezpečná? Tieto príznaky neprehliadajte!
Počuli ste už o ortorexii? Je to porucha, pri ktorej ste závislá...

Igor Bukovský: Ste odolní proti chudnutiu? Ak sa ručička váhy ani nepohne, pozor na 3 vážne príčiny
Hmotnosť nie je vaše slobodné rozhodnutie. Kto si myslí, že áno,...

 


 

Položte si týchto 6 otázok:

● Ako často dávate svojim pocitom šťastia nejaké podmienky – denne či zriedkavo?

● Ako často sa stáva, že vás iný človek nahnevá alebo dokonca urobí nešťastnou – denne či zriedkavo?

● Koľko percent vášho šťastia závisí od vonkajších okolností alebo iných ľudí?

● Aké okolnosti alebo situácie vám najčastejšie berú pocit šťastia?

● Ktorí ľudia vás naozaj dokážu urobiť nešťastným človekom?

● Čo sa s vami stane, ak sa vaša „podmienka šťastia“ nesplní? Čo sa s vami stane, ak sa vaša „podmienka šťastia“ nesplní? 5 obrázkov vo fotogalérii Čo sa s vami stane, ak sa vaša „podmienka šťastia“ nesplní?

Aké potraviny vtedy vyhľadávate?

Máte? Tak teraz už viete, či vám k priberaniu dopomáha práve takýto prístup a v ďalšom dieli sa môžeme spoločne pustiť do nápravy chýb, ktoré vám bránia v úspechu.

Tlačiť Diskusia (5)