Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Máte po 30-ke a stále sa vám robia vyrážky? Netušíte, akú výhodu máte, iné ženy môžu blednúť závisťou!

15.02.2017 bes

Všetko zlé je na niečo dobré a platí to aj pri nečistej pleti. Táto správa vás istotne poteší!

Akné nie je len fenomén pubertálnej pleti a mnohých trápi ešte aj v zrelom veku. Akné nie je len fenomén pubertálnej pleti a mnohých trápi ešte aj v zrelom veku.

Ako na potvoru, nová vyrážka vyraší vždy vtedy, keď sa to najmenej hodí. Našťastie, my ženy máme možnosť prekryť nečistoty korektorom a mejkapom, no starosti, nepríjemné pocity a často aj komplexy zostávajú. Nuž, akné veru nie je len fenomén pubertálnej pleti a mnohých dospelákov trápi ešte aj v zrelom veku. Ak k nim patríte, nevešajte hlavy, predsa len máte dôvod na úsmev!

Ako vzniká vyrážka?

Za zápalové procesy v pokožke sú väčšinou zodpovedné hormóny. Akné sa objavuje najmä na miestach, kde je veľa mazových žliaz – na tvári, pleciach, v hornej časti chrbta a na dekolte. Keď sa maz nahromadí v póroch vzniká ideálne prostredie pre množenie baktérií spôsobujúcich akné a vzniká zápal. Výsledkom je nepekná vyrážka.

Akné ako prirodzený anti-aging

Podľa vedcov z Univerzity King Collage v Londýne majú ľudia trpiaci nečistou pleťou jednu úžasnú výhodu – starnú pomalšie. Ako je to možné? Na štúdii sa zúčastnilo 1205 žien, z ktorých štvrtina trpela vyrážkami. Vedci sa zamerali na biele krvinky respondentiek, pretože tie vykazovali u žien s nečistou pleťou jednu zvláštnosť. Všetky chromozómy majú na koncoch telomery, teda akési koncové kryty.

U žien s akné boli telomery poznateľne dlhšie. Ich úlohou je okrem iného spomaliť rozpad buniek. Zjednodušene povedané, dĺžka telomerov ovplyvňuje životnosť bunky. Pleť starne pomalšie a vrásky sa objavujú neskôr.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE