Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Soňa už nevládala ani vyšliapať po schodoch: Schudla 22 kíl bez hladovania a dnes je z nej takáto kočka!

02.03.2017 Lenka Májiková

Jej štartérom bola malá sestra, ktorá mala nepeknú poznámku pri raňajkách. Sone sa to najprv dotklo a aj si poplakala, no potom sa v nej niečo zlomilo...

Soňa (vľavo) s mamou. Vtedy vážila 96 kíl. 3 obrázky vo fotogalérii Soňa (vľavo) s mamou. Vtedy vážila 96 kíl.

„Mala som už skoro 100 kg. Chcela som s tým niečo urobiť, ale dovtedy som stále len chcela a nič som pre to nerobila. Už som skoro nevládala ani vyšliapať po schodoch a nemohla som si kúpiť oblečenie, ktoré sa mi páčilo,“ začína svoj príbeh Soňa.

Sladkosti mám na očiach každý deň

„V prvom rade som zmenila jedálny lístok a prihlásila sa do fitka. Predtým som jedla všetko – čokoládu, pizzu a veľa polotovarov. Nemala som čas a nechcelo sa mi variť. Nehýbala som sa a nemala veľa záľub,“ hovorí sebakriticky. „Múčne jedlá a sladkosti som obmedzila, ale podotýkam, naozaj len obmedzila! Netrápim sa diétami, naozaj si doprajem skoro všetko. Denne si varím a jem veľa ovocia a zeleniny. Pijem obyčajnú vodu a do kávičky si dávam len stéviu.“

Zo začiatku to nešlo jednoducho. „Často som nazrela do šuplíka so sladkosťami, ale moje svedomie povedalo: NESMIEŠ! Keď som dostala večer chuť na sladké, urobila som si banánový shake. A keď prišla návšteva, namiesto čipsov som chrúmala mrkvu. Do fitka som chodila skoro každý deň. Makala som, aj keď som nevládala. Bola som ako bláznivá.“ Množstvo sladkostí, ktoré predtým jedla, jej dnes vôbec nechýba. Svojím svedomím a silnou vôľou ich dokázala radikálne obmedziť aj napriek tomu, že pracuje ako predavačka perníkov a cukroviniek. Celkovo schudla Soňa 74 kíl. 3 obrázky vo fotogalérii Celkovo schudla Soňa 74 kíl.

Je tu však niečo, čomu Soňa určite neodolá. „Všetkému, čo navarí moja mama. Nežijem na Slovensku a mamina kuchyňa je pre mňa vzácnosť. Toho sa určite nevzdám. Ale vie, že sladké už veľmi nejem, tak mi do Nemecka posiela samé zdravé veci.“


 

Palec hore za takúto premenu! Keď uvidíte, ako vyzerá táto žena po tom, čo schudla 47 kíl, zatají sa vám dych
Mamička z Texasu sa rozhodla zabojovať s manželovou neverou...

Blízki ju po zmene nespoznali! Silvia sa vykašľala na diéty, začala robiť TOTO a schudla úžasných 31 kíl
Pôsobí ako prototyp ženy, čo nikdy neschudne. Pije sladené...


 

 

Nič ma nezastaví

Soňa je presvedčená, že zmeniť životosprávu dokázala najmä vďaka vidine svojho cieľa. „Zo začiatku som chcela hlavne schudnúť a trochu si vypracovať svalstvo. Nevzdala som to ani potom, ako mi našli rakovinu v začiatočnom štádiu. Už 9 dní po operácii som bola vo fitku. Mala som mať 14 dní pokoj, ale povedala som si, že ak ma choroba nedorazí, tak fitko mi určite neublíži. A zvládla som to. Všetko sa dá, len treba chcieť.“

Nielen svojím odhodlaním môže byť Soňa našou inšpiráciou. Tvrdí, že chce ešte poriadne zapracovať na svojej postave, no už teraz je z nej poriadna kočka. „Pozriem sa do zrkadla a konečne sa mi páči, čo vidím. Všetky ženy, ktoré sa nedokážu odhodlať, by som pozvala na raňajky s mojou sestrou. (smiech) Dopriala by som im ten pocit, keď dostávate komplimenty a cítite sa lepšie.“ 

Teraz váži 74 kg. 3 obrázky vo fotogalérii Teraz váži 74 kg.

Čo vám odkazuje Soňa?

Neváhajte tak, ako som váhala ja. A nevzdajte to po dvoch, troch mesiacoch, aj keď výsledky ešte nebudú také, ako ste si predstavovali. Trochu to trvá, no všetko sa dá, len treba naozaj chcieť.

Čo si o Soninej premene myslí Igor Bukovský?  

Na tomto príbehu je zaujímavé hlavne to, PREČO sa vlastne Soňa ocitla pred hranicou 100 kíl. Dozvedáme sa, že žije v zahraničí, kde pribrala, lebo „si nemala čas variť“. Čo je výhovorka, pretože kupovať nové šaty, keď priberiete niekoľko konfekčných veľkostí, vyžaduje viac času (aj peňazí!) ako variť si doma. Takže prečo Soňa pribrala?

Možno v prostredí, kde práve žije, nemá dostatočné emočné a spoločenské zázemie, a tak sa naučila jesť ešte viac sladkostí, ktoré to majú „vyriešiť“. A keď sa človek natlačí čokoládou a keksami, nemá chuť, ani „čas“ variť si poriadne jedlo. Vyjadrením, že „nevie odolať tomu, čo navarí mama“, nám však Soňa odkrýva hlbšie príčiny jej kritického stavu. Videl som to veľakrát, nie je to nič zahanbujúce: rodina nevedomky „naformátuje“ v dieťati problémový vzťah s jedlom.

Či už priamo (nesprávnym riešením kritických situácií, ktoré pri jedle vznikajú najmä medzi 2. a 5. rokom života, či rodinným modelom, že „jedlo je najväčšia radosť“) alebo nepriamo (napr. mamy vlastnými diétami). Zistil som, že keď deti idú čo najďalej od rodičov, je za tým potreba uniknúť z vplyvu ich „gravitačného poľa“. Na Soninom príbehu je pôsobivé to, že človek dokáže prekonať aj také silné vplyvy, ako sú negatívne emócie či nevhodné získané vzorce správania.

Soňa si začala doslova „upratovať“ svoj vzťah k jedlu – a k sebe. Najlepšie, ako vedela. Držím jej palce! A odkaz pre naše mamy a staré mamy? Urobte všetky správne a múdre veci pre to, aby vaše deti a vnúčatá neboli obézne v detstve a aby jedlo nebolo „odmenou“ či „jedinou radosťou v živote“!

Prešli ste aj vy úspešnou premenou?

Akým spôsobom ste schudli? Podeľte sa s nami o cenné skúsenosti a pošlite nám svoj príbeh. Nezabudnite poslať aj fotografie pred a po schudnutí v čo najlepšej kvalite. Píšte na adresu redakcie alebo e-mail: lenka.majikova@ringier.sk. Odmeníme vás knihou Plán B a kozmetickým prekvapením.

Tlačiť Diskusia