Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Partner veľmi túžil po bábätku, ale keď som otehotnela, nastalo peklo: Je normálne, ak muž robí TOTO?!

17.02.2017 Mgr. Sylvia Dančiaková

Neviem, či to má tak každý muž, ale ten môj sa veľmi zmenil. Akoby sa nevedel zmieriť s tým, že máme dieťa. Pritom sme si ho veľmi priali.

Bábätko chcel, teraz je všetko inak. Bábätko chcel, teraz je všetko inak.

Ale už počas tehotenstva ho to nejako prešlo. Mne bolo veľmi skoro zle a pretrvalo to celé tehotenstvo, čo mu liezlo na nervy. Nechcel mi s ničím pomôcť, vraj nie som chorá, len tehotná. Prekážali mu aj kilá, ktoré som naberala, a vždy ma upozorňoval, že nemám toľko jesť. Keď sa malá narodila, tak som čakala, že bude plný radosti a bude si ju užívať. On je skoro vždy v práci a naďalej mi s ničím nepomáha. Na malú sa sotva pozrie. Nechápem to a stále plačem.

Silvia

Psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková odpovedá:

Nie, nemá to každý muž! Vy ste evidentne zrelí obaja na poradňu, alebo si nájdite každý zvlášť terapeuta, aby ste si už viac neubližovali. To, či je niekto chorý, alebo tehotný, zdravý, alebo len unavený, predsa neurčuje, či si navzájom budete pomáhať, či budete spolu zdieľať radosť i starosti, alebo či si vôbec nájdete čas prehodiť spolu pár slov nielen o chode domácnosti.

Neplačte, ste dosť silná a máte dcérku. Nemusíte rozumieť, na začiatok stačí prijať a rozhodnúť sa. Prijať jeho neochotu, odmietanie a únik – ak vám táto ponuka vyhovuje, skúste to. Ak nie, porozprávajte sa, čo s tým viete, alebo čo ste ochotní, či čo môžete urobiť. Prípadne, kto by vám s tým vedel pomôcť. Čím skôr to uchopíte, tým vyššia šanca, že sa vám podarí zachrániť si vzťah a vytvárať šťastný domov.

Tlačiť Diskusia (2)
NEPREHLIADNITE