Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Vyberáte práve podlahu do kúpeľne? Nerozmýšľajte iba nad kachličkami! Toto sú nové možnosti, ktoré vás ohromia

17.02.2017 jan

Ak vyberáte podlahu do vašej novej kúpeľne, alebo ste sa rozhodli konečne pre rekonštrukciu tej starej, jednou z vecí, ktorú budete musieť riešiť, je výber materiálu.

Laminát v kúpeľni už nie je sci-fi. 4 obrázky vo fotogalérii Laminát v kúpeľni už nie je sci-fi.

Väčšina z nás volí kachličky. Je to však skôr len zo zvyku alebo z nevedomosti, že dnes už existuje podstatne väčší výber povrchov.

V prvom rade musí podlaha spĺňať tieto tri základné kritériá: byť vodeodolná, protišmyková a ľahko udržiavateľná. Ešte pred pár rokmi ich spĺňali iba kachličky a drevo bolo v kúpeľni tabu. Nové technológie však priniesli aj nové možnosti, a tak si môžete vyberať z viacerých materiálov.

1. Vinylová podlaha

Čoraz populárnejším materiálom je vinyl. Vinylové podlahy dokážu imitovať rôzne povrchy, či už drevo alebo kameň. Sú vodoodolné a neprepúšťajú nečistoty. Treba však vyberať vinyl určený do kúpeľne, pretože bežná vinylová podlaha nemá rada teplotné výkyvy.

Pri vinylových podlahách máte na výber z imitácií rôznych povrchov. 4 obrázky vo fotogalérii Pri vinylových podlahách máte na výber z imitácií rôznych povrchov.

2. Laminátová podlaha

Ešte pred pár rokmi niečo celkom nemysliteľné. Je odolnejší ako vinyl, má krajší dekor a vďaka špeciálnej vodoodolnej úprave je možné ho použiť už aj do kúpeľne.

Laminát v kúpeľni už nie je sci-fi. 4 obrázky vo fotogalérii Laminát v kúpeľni už nie je sci-fi.

3. Drevená podlaha

Čoraz častejšie sa objavuje v moderných kúpeľniach drevo. Odporúčame predovšetkým exotické drevo ako je napríklad bambus alebo tíkové drevo. Odolá aj vlhku bez toho, že by menilo tvar. Treba ho však ošetriť impregnáciou a tiež dbať na dobré vetranie, čiže do kúpeľne bez okien by sme ho neodporúčali.

Dnes už nie je výnimkou ani drevená podlaha. Treba však myslieť na dobré odvetrávanie. 4 obrázky vo fotogalérii Dnes už nie je výnimkou ani drevená podlaha. Treba však myslieť na dobré odvetrávanie.

4. Betónová stierka

Predtým sa schovávala, dnes sa vyhľadáva. Dodáva stenám zaujímavý industriálny vzhľad. Je odolná a nemá škáry, do ktorých by sa zachytávali nečistoty.

5. Kamenná dlažba

Oproti bežným kachličkám je drahšia. Výhodou je, že sa dá položiť bez škár. Nevýhodou je chladný povrch, preto sa hodí tam, kde je podlahové kúrenie.

Pri liatej podlahe je veľkou výhodou jednoduchá bezšpárová údržba. 4 obrázky vo fotogalérii Pri liatej podlahe je veľkou výhodou jednoduchá bezšpárová údržba.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE