Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zbohom, otravné chĺpky: So 4 tipmi získate hladkú pokožku ako nikdy predtým, posledný bod je pecka!

19.03.2017 Beata Suchá

Od holenia až po laser – predstavujeme najlepšie metódy na odstránenie chĺpkov plus skvelé tipy, ktoré vám zaručia nádherne hladkú pokožku bez podráždenia.

Ako si holiť nohy, aby zostali dlhšie hladké? 4 obrázky vo fotogalérii Ako si holiť nohy, aby zostali dlhšie hladké?

Dnes už je hladká koža bez chĺpkov samozrejmá vec. Otázkou je, na ako dlho! Vyhovuje vám pravidelné holenie, alebo by ste sa ich chceli zbaviť na dlhý čas?

1. Holenie

Ide o jednu z najobľúbenejších metód, ktorú netreba nijako zvlášť predstavovať. Okrem klasických žiletiek sú k dispozícii aj holiace strojčeky na baterky, ktoré môžete použiť aj pod sprchou. Nezabudnite na holiacu penu alebo gél, ktoré sa po koži skvelo kĺžu a zabránia podráždeniu. 

Tip: Trvácnosť holenia predĺžite, ak si pred holením spravíte dôkladný píling. Rovnako tým zamedzíte aj podrastaniu chĺpkov. Hoľte sa proti smeru rastu chĺpkov, opačne postupujte, ak máte problémy s vyrážkami po holení. Pokožku ošetrite jemným dezinfekčným prostriedkom alebo detským púdrom. Keď dodržíte niekoľko jednoduchých pravidiel, holenie už nebude nočná mora. 4 obrázky vo fotogalérii Keď dodržíte niekoľko jednoduchých pravidiel, holenie už nebude nočná mora.

Trvácnosť: 1 až 3 dni

2. Depilačný krém

Hladká pokožka úplne bez bolesti! Pár minút po nanesení depilačného krému sa chĺpky začnú doslova rozpúšťať a odstránite ich priloženou škrabkou či špongiou. Obsiahnutá kyselina tioglykolová však predstavuje určité riziko pre ženy s veľmi citllivou kožou, preto si pred prvým použitím radšej urobte test znášanlivosti na malom kúsku kože. Istou nevýhodou je charakteristický pach pri depilácii, ktorý spôsobuje chemická reakcia. 

Tip: Nové depilačné krémy majú výživné zloženie a pokožku zanechávajú hodvábne vláčnu. Ani ten najjemnejší depilačný krém či penu však nenechávajte pôsobiť dlhšie ako 5 až 10 minút!

Trvácnosť: 3 až 7 dní

Pár minút po nanesení krému sa chĺpky začnú rozpúšťať. 4 obrázky vo fotogalérii Pár minút po nanesení krému sa chĺpky začnú rozpúšťať.

3. Epilácia voskom

Chce to trošku zaťať zuby, no z hladkého výsledku sa môžete tešiť aj niekoľko týždňov. Útechou je, že krátka bolesť bude zakaždým menej intenzívna. Obzvlášť dôkladnú epiláciu vám zaručí horúci vosk. Chce to trošku cviku a aspoň 0,5 cm dlhé chĺpky. Téglik s voskom zahrievajte vo vodnom kúpeli, potom naneste na pokožku v smere rastu chĺpkov. Priložte depilačné pásiky, dobre pritlačte a po pár sekundách strhnite prudkým pohybom proti smeru rastu chĺpkov, pričom druhá ruka napína pokožku. 

Tip: Pre začiatočníčky sú ideálne studené voskové pásiky, ktoré sa zahrievajú trením dlaní o seba. Pri citlivej pokožke voľte produkty s obsahom upokojujúceho a výživného mandľového oleja.

Trvácnosť: 2 až 4 týždne

4. Laserová epilácia

Epilácia laserom funguje na princípe selektívnej fototermolýzy – svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpka, reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelnej energie na tepelnú dochádza k zahriatiu korienka a jeho následnému zničeniu. Pre optimálny výsledok je potrebných približne 6 sedení, pretože chĺpky treba zasiahnuť v ich aktívnej rastovej fáze, kedy obsahujú najviac farbiva. Fáza rastu korienkov spiacich počas epilácie nastáva 3 až 8 týždňov po nej, vtedy treba sedenie zopakovať.

Tip: Minimálne 6 týždňov pred zákrokom sa chĺpky nesmú vytrhávať aj s korienkom (vosky, epilátor), môžu sa však holiť žiletkou.

Trvácnosť: dlhodobo hladká pokožka Každá žena túži po hladkej pokožke. 4 obrázky vo fotogalérii Každá žena túži po hladkej pokožke.

Nejde to aj bez bolesti?

Od laserovej epilácie často ženy odrádzajú pocity nepríjemného pálenia. Sú najnovšie lasery pre pokožku šetrnejšie?

– Nová holandská technológia odstraňovania chĺpkov LED laserom druhej generácie je skutočne bezbolestná a navyše je vhodná pre všetky farby chĺpkov, nielen pre tmavé. Na rozdiel od klasických laserov cieli LED laser na vlasový folikul bez toho, aby zahrial povrch kože. Teplo teda absorbuje priamo korienok, nie celý chĺpok. Preto klientky necítia bolesť ani pálenie.

Nemôže laser negatívne ovplyvniť lymfatické uzliny?

– Laser cieli priamo na korienok chĺpka a ten sa nachádza v oveľa plytšej vrstve kože než akékoľvek cievy či uzliny. Do hlbších štruktúr kože laserový lúč nepreniká, preto nemá vplyv na lymfatické uzliny ani vnútorné orgány.

Tlačiť Diskusia