Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Manžel ju urážal a podvádzal, no ona zaťala zuby a dokázala TOTO: Po premene ju ani nespoznáte!

19.03.2017 bak

Krátko po tom, čo sa jej narodila dcérka, sa Betsy Ayala, marketingová manažérka, dozvedela, že sa manžel zaplietol s jednou z jej kolegýň.

Mladá mamička zobrala svoj život konečne do vlastných rúk. 2 obrázky vo fotogalérii Mladá mamička zobrala svoj život konečne do vlastných rúk.

Jeho neveru odhalila veľmi krutým spôsobom. Prečítala si správy v jeho telefóne aj na Facebooku, v ktorých ju nazýval tučnou kravou...

Betsy v tom čase vážila takmer 118 kíl a necitlivá konverzácia medzi tými dvoma o jej osobe ju veľmi ranila. Jej svet sa rozpadol na márne kúsky. Stratila vieru v seba aj v manžela. Pritom, ako sa vyjadrila pre denník The Daily Mail, on ju vždy utvrdzoval v tom, že vyzerá výborne a sám jej podstrkoval nezdravé jedlo. Betsy povedala, že mala dokonca pocit, akoby mu to presne takto vyhovovalo.

Mama 3-ročnej dcérky sa však zaprisahla, že nevera ju nezničí a zmení sa pre seba aj pre svoju maličkú. Začala trikrát týždenne chodiť na zumbu, neskôr prešla na beh a posilňovanie 6-krát týždenne. Prísne dodržiava vysoko proteínovú diétu. Dnes váži 72 kíl a vyzerá úžasne. „Som šťastnejšia, sebavedomejšia a hlavne pozitívna,“ povedala pre The Daily Mail.

Betsy Ayala sa rozhodla zmeniť svoj život k lepšiemu. 2 obrázky vo fotogalérii Betsy Ayala sa rozhodla zmeniť svoj život k lepšiemu.

Ťažko uveriť, že je to tá istá žena.

 

Transformation Tuesday !!!! 3 years and 103 lbs later it's crazy to look back and see all that has changed in my life. In the left pic I was unknowingly on the brink of the most difficult time of my life. At the time I couldn't understand how my life would unfold and what it all meant but if there's one thing I know for sure is I'M NO QUITTER 👊🏼 I know there are amazing things ahead as well as tough ones because that is life. What I also know is that I've survived all the tough times up until now and the future will be no different. The only way you figure that out is by facing life and fighting through life to be the best you for yourself, your kids etc. I pray that if you haven't up until this point been successful at conquering those battles, this is your year of success and resilience. There is no greater feeling than standing on top of the mountain after the hardest climb of your life! 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼 -------------------------------------------- Consumers who use Herbalife Formula 1 twice per day as part of a healthy lifestyle can generally expect to lose around 0.5 to 1 pound per week. Participants in a 12-week, single-blind, study used Formula 1 twice per day (once as a meal and once as a snack) with a reduced calorie diet and a goal of 30 minutes of exercise per day. Participants followed either a high protein diet or a standard protein diet. Participants in both groups lost about 8.5 pounds.

Fotka uverejnená používateľom Betsy Ayala ⬇️ 103 Lbs (@queen_b_b),

 

Happy Transformation Tuesday!!!!! I was looking through my pics and realized these two pictures were taken in the exact same spot 3 years apart 😦 it's one of the most exciting and scariest things to think that one year from this moment your life could be completely different than it is today. I think the scary part is we think we have no control over life but to a certain extent that is just not true. You can't expect greatness out of life if you are not willing to strive for greatness in yourself. We want 100% from our lives but are we giving 100% to our lives? In a couple of weeks it will be a brand new year ... I'm so excited to see what my 2017 will look like 😁 ..... "The new year means nothing if you're still in love with your comfort zone" ✌🏼️👑🐝💋❤️ ------------------------------------------------ Consumers who use Herbalife Formula 1 twice per day as part of a healthy lifestyle can generally expect to lose around 0.5 to 1 pound per week. Participants in a 12-week, single-blind, study used Formula 1 twice per day (once as a meal and once as a snack) with a reduced calorie diet and a goal of 30 minutes of exercise per day. Participants followed either a high protein diet or a standard protein diet. Participants in both groups lost about 8.5 pounds.

Fotka uverejnená používateľom Betsy Ayala ⬇️ 103 Lbs (@queen_b_b),

Tlačiť Diskusia (2)