Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

3 signály nebezpečného vzťahu, z ktorého treba utekať čím skôr: Ak si nedáte pozor, môže sa to skončiť zle

20.03.2017 KaD

Dávajte si veľký pozor, pretože ak postrehnete vo vašom vzťahu tieto červené signály, určite je niekde chyba a môže sa to pre vás skončiť zle.

3 signály nebezpečného vzťahu, ktoré by ste nemali prehliadať. 5 obrázkov vo fotogalérii 3 signály nebezpečného vzťahu, ktoré by ste nemali prehliadať.

Citové týranie je rovnako nebezpečné ako to fyzické, o tom niet pochýb. Problém je v tom, že sa deje za zatvorenými dverami, dá sa výborne maskovať a tak si okolie dlho nič nevšimne. Obeť je vystavovaná stále väčšiemu tlaku, bojí sa čokoľvek povedať a dostáva sa do izolácie. Veľa žien žije navonok šťastne a usporiadane, no v skutočnosti trpia ako obete psychického násilia a nevedia si pomôcť. Často si dokonca myslia, že to, čo sa s nimi deje, je vlastne normálne. Nie je to tak! Ak žijete vo vzťahu, v ktorom sa necítite vo svojej koži, všímajte si tieto signály. Citové týranie je rovnako nebezpečné ako to fyzické. 5 obrázkov vo fotogalérii Citové týranie je rovnako nebezpečné ako to fyzické.

1. Partner vás izoluje od rodiny a priateľov

Ak chce nahradiť všetkých vašich doterajších priateľov, je to prvá červená zástava. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako romantické gesto na začiatku vzťahu. Ale keď vám ani neskôr nedajú dýchať a ani sa od vás nepohnú, nie je to zdravé a normálne. Vo fungujúcom vzťahu si partneri veria a umožnia jeden druhému tráviť čas v spoločnosti ich priateľov či rodiny. Vážnym varovaním je, ak vás za vaše kontakty trestajú nevšímavosťou a aroganciou. Človek, ktorý vás chce ovládať nepotrebuje, aby ste sa stýkali s inými ľuďmi, pretože je ľahšie manipulovať niekoho, kto je sám. Dajte si na tento signál dobrý pozor, izolácia je chorá taktika chorého človeka.  Človek, ktorý vás chce ovládať nepotrebuje, aby ste sa stýkali s inými ľuďmi, pretože je ľahšie manipulovať niekoho, kto je sám. 5 obrázkov vo fotogalérii Človek, ktorý vás chce ovládať nepotrebuje, aby ste sa stýkali s inými ľuďmi, pretože je ľahšie manipulovať niekoho, kto je sám.

2. Vnucuje vám, ako sa máte cítiť

Môže to vyzerať napríklad tak, že vás sústavne zhadzuje a ponižuje v prítomnosti iných osôb. Aj negatívne poznámky či akože žartíky na vašu osobu majú za cieľ spochybniť vaše sebavedomie a docieliť, aby ste sa cítili neistá sama sebou. V zdravom vzťahu sú žarty na rozveselenie alebo sú súčasťou flirtovania. Manipulátor používa žarty na to, aby vás zneistil a je veľmi dôsledný v tom, ako vám dokáže nanútiť to, čo chce on. Obete sa začnú cítiť ako zbytočné neužitočné osoby. V jedovatých vzťahoch existujú vždy dva metre na tú istú vec. Obeť je stále obviňovaná z toho, že sa správa neadekvátne. Takže ak ste sa začali s niekým vážne randiť, sledujte sa a ak sa cítite nepohodlne a previnilo, zvážte, či s ním chcete byť aj naďalej. Aj negatívne poznámky či akože žartíky na vašu osobu majú za cieľ spochybniť vaše sebavedomie. 5 obrázkov vo fotogalérii Aj negatívne poznámky či akože žartíky na vašu osobu majú za cieľ spochybniť vaše sebavedomie.

3. Nič, čo poviete alebo urobíte, nie je pre neho dosť dobré

Ak od vás jednostaj vyžaduje, aby ste dokazovali vaše úspechy, je to ďalšia červená, na ktorú si treba dať pozor. Takéto nezdravé požiadavky majú väčšinou ľudia, ktorí nie sú vysporiadaní so svojou minulosťou. Vaše úspechy, hodnoty ani myšlienky nie sú pre nich nikdy dosť dobré. Chcú vždy rozhodovať a ak vy niečo vyberiete (napríklad nejaký film v kine) a im sa to nepáči, začína sa kolotoč nikdy nekončiacich sťažností. Každý vzťah je o tom dávať a brať. Ak vidíte, že s týmto človekom sa nedá urobiť žiaden kompromis, cúvnite čo najrýchlejšie späť a položte si otázku, či to má pre vás význam. Nikto z nás nie je perfektný. No existujú vzťahy, ktoré sú deštruktívnejšie ako ostatné. Či ste slobodná alebo vydatá, vždy počúvajte, čo vám hovorí vaše srdce a duša, tie nikdy neklamú. Ak od vás jednostaj vyžaduje, aby ste dokazovali vaše úspechy, je to ďalšia červená, na ktorú si treba dať pozor. 5 obrázkov vo fotogalérii Ak od vás jednostaj vyžaduje, aby ste dokazovali vaše úspechy, je to ďalšia červená, na ktorú si treba dať pozor.

Tlačiť Diskusia (1)