Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Odhalí vek a nielen to! Túto časť tela si na vás ľudia všímajú viac, než tušíte: Ako sa o ňu starať?

19.04.2017 Beata Suchá

Pestované až po končeky prstov – ruky prezradia náš skutočný vek a zároveň sú našou vizitkou. Na jar potrebujú extra porciu starostlivosti.

Ruky o žene veľa prezradia. 5 obrázkov vo fotogalérii Ruky o žene veľa prezradia.

Je celkom prirodzené, že si ľudia o nás často vytvárajú prvý dojem aj podľa toho, ako vyzerajú naše ruky. Sú stále na očiach, či už v práci, v domácnosti alebo vo voľnom čase. Zamestnávame ich oveľa viac ako akúkoľvek inú časť tela. Po dlhej zime býva pokožka na rukách veľmi vyčerpaná, pretože chlad a prekúrený vzduch jej nadmerne odoberali vlhkosť. Nechty sa často lámu a štiepia, čo je zase znakom nedostatku vitamínov a minerálov. Je načase napraviť všetky škody a tešiť sa z krásnych pestovaných rúk a nechtov.

Píling

– pripraví ruky na starostlivosť

Raz do týždňa doprajte rukám píling, ktorý odstráni odumreté bunky a podporí prekrvenie. Takto môžu výživné látky z krémov preniknúť hlbšie do pokožky a naštartovať regeneračné procesy. Zmiešajte 3 PL olivového oleja s 1 PL hnedého cukru alebo soli. Môžete použiť aj ovsené vločky. Píling nanášame jemnými krúživými pohybmi, ktorými vymasírujeme chrbty rúk aj dlane. Nakoniec ošetríme každý prst zvlášť. Opláchneme vlažnou vodou.

Po zime je potrebné ruky poriadne hydratovať. 5 obrázkov vo fotogalérii Po zime je potrebné ruky poriadne hydratovať.

Nechtový kúpeľ

– dokonalé spevnenie

Štiepenie a lámanie nechtov nie je po zime neobvyklý jav. Prirodzene ich posilnia vitamíny, čerstvý vzduch a slniečko, proces regenerácie urýchli aj olejový kúpeľ. Jednoducho zohrejte olivový olej na príjemnú teplotu a nalejte do misky. Ponorte nechty do kúpeľa na 5 až 10 minút a relaxujte. Zvyšky oleja vmasírujte do nechtov a pokožky.

Doprajte rukám raz za čas regeneračný balzam. 5 obrázkov vo fotogalérii Doprajte rukám raz za čas regeneračný balzam.

Maska na ruky

– vyživujúca intenzívna kúra

O bohatú porciu výživných látok a hydratácie sa postará maska na ruky raz týždenne. Na výber máte rôzne typy masiek, no môžete si ju namiešať aj sama. Základom je olivový olej, ktorý zmiešate s tvarohom, medom a citrónovou šťavou. Naneste ju na čisté ruky po pílingu a nechajte pôsobiť 20 minút. Ruky si môžete zabaliť aj do fólie, teplo zvýši účinok masky. Na noc si aplikujte viac krému a zabaľte ruky do rukavičiek. 5 obrázkov vo fotogalérii Na noc si aplikujte viac krému a zabaľte ruky do rukavičiek.

Nechty vo forme

– posilnené, chránené a tvarované

Lámaniu a štiepeniu nechtov predídete používaním nechtových olejov, ktoré do nich a okolitej pokožky vmasírujete vždy večer. Nechtovú kožtičku nestrihajte ani nerežte, len ju zatlačte paličkou z ružového drievka. Namiesto strihania nechty tvarujte papierovým či skleným pilníkom. Pri pilníkovaní sa vždy orientujte podľa prirodzeného tvaru nechtu, nie podľa módy.

Tip na zdravé nechty

Z času na čas si doprajte prestávku v lakovaní nechtov. Tak sa najlepšie zregenerujú zvnútra. Po odlakovaní by ste mali nechtom dopriať aspoň 3 dni oddych.

Ku krásnym rukám neodmysliteľne patria aj upravené nechty. 5 obrázkov vo fotogalérii Ku krásnym rukám neodmysliteľne patria aj upravené nechty.

Nočná starostlivosť

– zobuďte sa s omladenou pokožkou

Na noc si na ruky aplikujte väčšie množstvo krému a navlečte si ľahké bavlnené rukavičky, budú ako vymenené. Zobudíte sa s mäkkou a bábätkovsky hebkou pokožkou.

Tlačiť Diskusia (3)