Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Magické rituály na zvýšenie ženskosti: Triky našich predkov dokážu veci, o akých sa vám ani nesnívalo

20.04.2017 iva

Privítajte jar podobne, ako to robili naši predkovia, a podporte tak svoju ženskú silu tým, že zladíte svoju energiu s prírodnými.

Počas jari sa kedysi zväčšovala ženská energia rituálmi. 5 obrázkov vo fotogalérii Počas jari sa kedysi zväčšovala ženská energia rituálmi.

Jar je začiatok prebúdzania sa prírody, obnovenia a premeny ženského princípu. Preto toto obdobie bolo zasvätené bohyniam Lade a jej dcére Leli. Od marca do mája sa konali rôzne obrady s využitím živlov a prírody na zväčšenie ženskej energie.

Čo všetko sa robilo

K silným magickým rituálom patrilo zapaľovanie nových ohňov, bylinková mágia, zakladanie bylinkových záhrad, liečebné rituály zamerané najmä na uzdravovanie týkajúce sa plodnosti, rastu, vitality, čistenie kútov obydlia i zákutí svojej mysle, rituál východu i západu Slnka. Okrem vajec sa počas osláv znovuzrodenia jedol med, prvé sezónne plody, ryby, šunka, koláče, listová zelenina, mliečne výrobky, orechy a výhonky.

Napojte sa na prírodu

Svoju ženskú intuíciu môžete obnoviť celkom jednoducho. Začnete viac vnímať prírodu. Ak najbližšie pôjdete do prírody, nesnažte sa len počítať kilometre, ktoré ste prešli, ale skúste vnímať jej krásu. Úprimne sa radujte z jarného prebúdzania prírody.

● Pozorujte púčiky na stromoch, tešte sa z nových lístočkov a kvetov.

● Vdychujte vôňu nových kvetov, beriete si tým energiu kvitnutia.

● Načúvajte spevu vtákov.

● Choďte na slnko a preciťujte jeho teplé lúče, predstavujte si, ako napĺňajú vaše telo.

● Myslite na to, že sila ženy je jej pôvabnosť a príťažlivosť a tá sa nachádza v jej citoch, preto preciťujte to, čo vidíte a čo si myslíte. Kochajte sa vo svojich pocitoch.

Vyhľadávajte sezónne rastliny

Keďže je okolie zaplavené kvitnúcimi stromami, zamerajte sa na lupene kvetov z ovocných stromov alebo mladé púčiky, napríklad brezy. Breza je totiž posvätný strom jarných bohov a ak si nazbierate mladé lístočky brezy a pridáte ich do čaju, dosiahnete tak hotový elixír mladosti.

Pripravte si elixír krásy

Na jeho prípravu nazbierajte kvety ovocných stromov a urobte z nich kvetové čaje. Pite ich počas celej jari. Tieto čaje sú chutné a voňavé. Môžete k nim pridávať aj čerstvé výhonky mäty a medovky – tie blahodarne vplývajú na ženské zdravie a energiu.

Prečo piť brezový čaj?

Brezový čaj je výborným antibakteriálnym a močopudným prostriedkom. Tým, že nedráždi obličky, je najbezpečnejší a úspešne sa používa v tradičnej medicíne na premývanie pri zápalových bakteriálnych ochoreniach močového ústrojenstva. Ale ak chcete, aby čaje mali na vás osobité účinky, treba sa na ne naladiť. V akej nálade budete čaj piť, v takej sa bude niesť celý deň. Ak budete piť čaj s brezy, myslite na to, že práve ona môže rozprúdiť energiu, odstrániť akékoľvek nechutenstvo, úzkosť, skľúčenosť a upokojiť nervovú sústavu. Breza prináša ľudskému duchu inšpiráciu a odplavuje nánosy na duši aj na tele. 

Kedysi existovali aj prechodové rituály, ktoré zachytávali zmenu dievčaťa na ženu. 5 obrázkov vo fotogalérii Kedysi existovali aj prechodové rituály, ktoré zachytávali zmenu dievčaťa na ženu.

Toto musíte vyskúšať aj vy

Rituál splnenia sna

Keďže je čas požehnávania polí a obnovovania plodnosti, rovnováhy a harmónie, nastáva aj doba sadenia semiačok vkladaných do tela Veľkej Matky. Spolu so semiačkami môžete zasadiť aj magické semienka snov, zámerov, vízií, plánov. Zasaďte magické semienko do svojho podvedomia a symbolicky si pomôžte semienkom, ktoré zasadíte do zeme. Starajte sa oň a tým sa podvedome budete starať aj o svoj sen, lebo budete naň myslieť. Ako bude semienko rásť, bude sa váš sen realizovať.

Rituál umývania rosou

Rosa sa považuje odpradávna za zdroj mladosti a zdravia. Privstaňte si skoro ráno, kým ešte slnko nevyjde, prejdite sa rannou rosou bosými nohami a myslite na zdravie. Potom si ňou umyte tvár. Keď prvé slnečné lúče rosu vypijú, predstavte si, že ju vypili nebeské kone. Prechádzajte sa a všetkými zmyslami vnímajte prebúdzajúce sa ráno. Keď slnko bude získavať na sile, ponorte sa do meditácie a čerpajte životodarnú energiu. Nakoniec si ľahnite na chrbát, ruky rozpažte dlaňami nahor, nohy rozkročte na šírku ramien a vedome utíšte myšlienky. V tichom rozjímaní sa spojte s prírodou.

Spoznajte jarné bohyne

Lada – bohyňa života

Lada je bohyňa jari, manželstva, plodnosti, znovuzrodenia, obnovy, sejby a orby. Jej existencia sa odvodzuje hlavne z folklóru a novovekých kroník. Lada je ženským prejavom najväčšieho boha Roda a je manželkou Svaroga. Bola stvorená Rodom ako prvá, a aj preto je považovaná za kráľovnú všetkých bohov, dokonca je počiatkom aj samotného Roda, ktorý jej stvorením rozbil zlaté vajce a začal tvoriť Všehomír. Jej strom je jabloň a jablko, alebo vajce, sú jej symbolmi. Jej živlami sú voda a zem.

Lada je bohyňa života. 5 obrázkov vo fotogalérii Lada je bohyňa života.

 

Leľa – bohyňa ľúbosti

Leľa je dcéra Lady a Svaroga, bohyňa ľúbosti, rodinného šťastia a blahobytu. Podľa mytológie sme sa od tejto nevídanej ľúbosti vo svete objavili aj my, ľudia a nežný kvietok ruže sa stal jej symbolom. Sila rosy tiež patrí pod patronát Leli a umývanie sa v nej, aby sme boli krajšie a mali čistú pokožku, zabezpečuje táto bohyňa. Dospievajúce dievčatá sa menia na ženy pod jej dozorom. Leľa sa o ne stará, až kým sa nestanú ženami a neodovzdá ich ďalším bohyniam.

Leľa je bohyňa ľúbosti. 5 obrázkov vo fotogalérii Leľa je bohyňa ľúbosti.

Tlačiť Diskusia