Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Trápia vás škvrny na kabelke či na rifliach? Spoľahnite sa na tajné finty, ktoré zlikvidujú každý fľak

19.04.2017 iva

Škvrny na koženej kabelke od pera či riflí nás vedia nahnevať, ale my vieme, ako na to! Vyskúšajte aj ďalšie triky, vďaka ktorým budete vyzerať ako zo škatuľky.

TOP finty, ktoré zlikvidujú každý fľak. 2 obrázky vo fotogalérii TOP finty, ktoré zlikvidujú každý fľak.

➊ Škvrny na kabelke

Akákoľvek škvrna na kabelke nerobí dobrý dojem. Najlepšie je použiť hubku na riad, ktorú namočíte do vody s octom a škvrnu vyčistíte.

➋ Škvrny na koženke

Čím je koženka mäkšia a poréznejšia, tým horšie sa z nej odstraňujú škvrny, pretože sa nečistota ukladá hlbšie do materiálu. Čím je tvrdšia na dotyk, tým sa ľahšie čistí. Na menšie škvrny spôsobené odtlačkom riflí by malo stačiť aj tekuté mydlo či saponát na riad, ktoré vtriete do škvrny handričkou alebo kefkou. Na silnejšie škvrny vyskúšajte zubnú pasu. A na tie najodolnejšie skúste odlakovač na nechty. Vždy však najprv vyskúšajte reakciu na menej viditeľnom mieste. Voda s octom vyčistí fľaky na kabelke. 2 obrázky vo fotogalérii Voda s octom vyčistí fľaky na kabelke.

➌ Škvrny od pera na kožených bundách

Škvrny z písacích potrieb sa odstraňujú ťažie. Najlepšie si s nimi poradíte, kým sú čerstvé. Ak sa popíšete v práci a nemáte poruke žiadny liehový roztok, silnú domácu slivovicu ani alpu, skúste si vypýtať od kolegu vodu po holení. Nechajte roztok presiaknuť cez látku.

➍ Šmuhy na semiškách

Šmúh na semišových topánkach sa zbavíte obyčajnou gumou.

➎ Keď bižutéria nechá fľaky na pokožke

Niekedy sa stane, že obľúbená bižutéria nechá stopy na prstoch alebo na dekolte. Vyhnete sa tomu tak, že vnútornú stranu prsteňa alebo zadnú stranu prívesku pretriete priesvitným lakom na nechty.

➏ Olejové stopy na oblečení

Stačí, ak máte poruke detský púder, ktorý v tomto prípade použite.

➐ Ako na zrazené tričko

Scvrklo sa vám pri praní tričko? Nemusí hneď skončiť ako handra na čistenie. Vložte ho do roztoku teplej vody a akékoľvek detského šampónu. Na každý liter vody použite jednu lyžicu šampónu. Nechajte tričko namáčať aspoň pol hodiny. Potom z neho vyžmýkajte vodu a dajte ho medzi 2 uteráky na 10 minút. Následne ho opatrne natiahnite do pôvodnej veľkosti a zaťažte na koncoch niečím ťažkým. Takto tričko nechajte až do uschnutia.

➑ Preč s hrčkami

Po istej dobe nosenia sa na povrchu textilu vytvárajú hrčky. Vezmite žiletku, kus oblečenia poriadne napnite na rovnom podklade a povrch textilu jednoducho ohoľte.

➒ Tlačia vás topánky?

Ak vás tlačia topánky, vložte do nich uzatvárateľné vrecúška naplnené vodou a dajte spolu s topánkami do mrazničky. Vplyvom nízkej teploty sa voda začne rozpínať a topánky sa roztiahnu. Po vybratí z mrazničky nechajte ľad trochu roztopiť a potom vrecúška vytiahnite. Tento spôsob však nepoužívajte na kožené topánky. 

Tlačiť Diskusia