Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Gynekológovia upozornili na 8 častých zlozvykov žien: Aj vy ich robíte? Tak s tým čo najskôr prestaňte!

21.04.2017 anm

Skúsení gynekológovia upozornili na 8 najčastejších ženských zlozvykov. Na tieto veci by žiadna z nás nemala zabudnúť.

Na týchto 8 vecí by ste podľa gynekológov nemali zabúdať. 3 obrázky vo fotogalérii Na týchto 8 vecí by ste podľa gynekológov nemali zabúdať.

Toto sú podľa gynekológov naše najhoršie zlozvyky:

1. Nemusíte byť z vyšetrenia nervózna

Je normálne, ak ste trochu napätá, keď sa blíži termín kontroly u gynekológa, ale nie je dobré, ak vás celkom ovládne strach. Spýtajte sa žien z vášho okolia, k akému lekárovi chodia a nájdite si takého, ktorému budete dôverovať a bude na vás mať upokojujúci vplyv.

2. Vyšetrenie je dôležité aj vtedy, ak práve nemáte sexuálneho partnera

Aj keď práve nemáte aktívny sexuálny život, návštevy u lekára by ste nemali zanedbávať. Gynekologické problémy sa totiž neobjavujú len vtedy, keď s niekým intímne žijete.

3. Vždy buďte úprimná

Áno, je ťažké rozprávať sa o vašej vagíne s človekom, ktorého v lepšom prípade stretávate raz či dva razy ročne. Ale lekár vám vie pomôcť len vtedy, ak mu úprimne poviete, čo vás trápi. Nebojte sa, nemôžete mu povedať nič, čo už aspoň tisíckrát predtým nepočul od iných žien. Toto sú podľa gynekológov naše najhoršie zlozvyky. 3 obrázky vo fotogalérii Toto sú podľa gynekológov naše najhoršie zlozvyky.

4. Aj s intímnou hygienou sa to dá prehnať

Hoci vám reklamy našepkávajú, že vo vašej kúpeľni nesmú chýbať produkty na intímnu hygienu, práve prehnanou hygienou si dokážete narobiť viac škody než úžitku. Niektoré produkty sľubujú, že zabránia vzniku nepríjemného pachu, ale zároveň môžu narušiť prirodzenú flóru vagíny a vy skončíte so svrbením a pálením v ordinácii.

5. Lekára nezaujíma, či ste sa tam dole oholili

A nezaujíma ho ani to, ak sa na holenie vykašlete. Lekári sa často stretávajú s pacientkami, ktoré sa im ospravedlňujú, že nemali čas na holenie, hoci z lekárskeho hľadiska to na vyšetrenie nemá žiadny vplyv.

6. Nepočkajte si na moment, kedy to už bude veľmi zlé

S gynekológom to máme často ako so zubárom. Navštívime ho len vtedy, keď cítime, že nám už nič iné nepomôže. Vezmite si napríklad také prechladnutie - je oveľa jednoduchšie a účinnejšie liečiť sa hneď na začiatku, než si počkať pár dní či týždňov, kedy sa už z obyčajného prechladnutia vykľul komplikovaný zápal pľúc... Nepočkajte si na moment, kedy to už bude veľmi zlé. 3 obrázky vo fotogalérii Nepočkajte si na moment, kedy to už bude veľmi zlé.

7. Google nie je lekár

Teda ak nechcete skončiť s panickým záchvatom už po párminútovom vyhľadávaní informácií o tej ktorej chorobe. Zaručene sa totiž dozviete, že máte "vážnu diagnózu" a je to s vami veľmi zlé... Radšej si čím skôr dohodnite stretnutie u lekára, ktoré väčšinou dopadne oveľa lepšie, než očakávate.

8. Nemusíte rušiť termín, ak máte menštruáciu

Ktorej z nás sa už nestalo, že dostala menštruáciu skôr alebo neskôr, ako čakala. Predtým, ako si u sestričky vypýtate náhradný termín, spýtajte sa na názor lekára, sú totiž vyšetrenia, pri ktorých menštruácia nie je žiadnou prekážkou.

Tlačiť Diskusia