Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Z dievčinky na fotke vyrástla najsexi žena sveta: Jej tragická SMRŤ je dodnes zahalená tajomstvom

21.04.2017 Casprezeny.sk

Z dievčatka na fotke vyrástla kráska, ktorú si svet navždy zapamätal, a nielen pre jej sexi zjav, ale aj pre jej tragický osud.

Marilyn Monroe 24 obrázkov vo fotogalérii Marilyn Monroe

Ak by žila dodnes, bola by z nej už vyše 90-ročná starenka, ona však zomrela ešte taká mladá, mala iba 36 rokov, keď z tohoto sveta odišla za tragických okolností, ktoré sú dodnes zahalené tajomstvom.

Marilyn Monroe 24 obrázkov vo fotogalérii Marilyn Monroe

Dievčatko na fotke je slávna hollywoodska herečka Marilyn Monroe († 36). Aj dnes je stále idolom miliónov žien a múzou mužov na celom svete. Napriek tomu, že jej život bol krátky, hrboľatý a plný bolesti, meno Marilyn Monroe bude vďaka významným momentom žiť naveky.

Marilyn Monroe na fotke s Lesterom Bolenderom, boli ako dvojičky. 24 obrázkov vo fotogalérii Marilyn Monroe na fotke s Lesterom Bolenderom, boli ako dvojičky.

Budúca slávna herečka Marilyn Monroe na fotke z roku 1930 mala len 4 roky, vtedy sa volala ešte Norma Jean Baker, a vyrastala v pestúnskej rodine Bolenderovcov. Chlapček na fotke bol jej prvým priateľom a volal sa Lester Bolender. Spolu trávili veľa času a boli ako také dvojičky.

Marilyn Monroe 24 obrázkov vo fotogalérii Marilyn Monroe

Americká herečka a sexsymbol 50. rokov napriek sláve, ku ktorej sa dopracovala v dospelosti, to nemala v živote jednoduché. Narodila sa ako nemanželské dieťa, v rodnom liste bol ako otec uvedený pekár Edward Morteson, ktorý zomrel, keď mala tri roky. Po skutočnom, biologickom otcovi pátrala po celý život. Jej mama Gladys Baker pracovala v štúdiách Columbia ako strihačka. Dlhé mesiace trávila v psychiatrických liečebniach, a tak malá Norma väčšinu svojho detstva strávila v pestúnskej starostlivosti a v sirotinci.

Marilyn Monroe. 24 obrázkov vo fotogalérii Marilyn Monroe.

Kráska v roku 1946 podpísala zmluvu s Twentieth Century-Fox a zahrala si v dvoch menších filmoch. Herečka zdobila prvú titulku Playboya v roku 1953. Časopis stál vtedy 50 centov a predalo sa ho viac ako 54-tisíc výtlačkov.

Marilyn Monroe 24 obrázkov vo fotogalérii Marilyn Monroe

Po kariére modelky sa z nej stala filmová hviezda, ktorú si pamätáme napríklad z filmov ako Páni majú radšej blondínky (1953) a Niekto to rád horúce (1959). Marilyn bola trikrát vydatá, prvýkrát s Jamesom Doughertym, druhýkrát s bejzbalovou legendou Joeom DiMaggiom, tretíkrát so spisovateľom Arthurom Millerom.

Pre Marilyn to bolo už tretie manželstvo, pre Arthura druhé. Najprv mali civilný sobáš, neskôr aj židovský obrad. 24 obrázkov vo fotogalérii Pre Marilyn to bolo už tretie manželstvo, pre Arthura druhé. Najprv mali civilný sobáš, neskôr aj židovský obrad.

Marilyn zomrela ako 36-ročná vo svojom dome v Los Angeles. Pravdepodobnou príčinou je síce predávkovanie, a jej záhadná smrť bola políciou a úradmi klasifikovaná ako samovražda, no mnohí si myslia, že išlo o vraždu v dôsledku mileneckých afér s bratmi Kennedyovcami, prípadne, že ju dala zlikvidovať mafia.

Snímka zo série, ktorú s Marilyn Monroe urobil fotograf George Barris. Bolo to jej posledné profesionálne fotenie, krátko na to zomrela. 24 obrázkov vo fotogalérii Snímka zo série, ktorú s Marilyn Monroe urobil fotograf George Barris. Bolo to jej posledné profesionálne fotenie, krátko na to zomrela.

 

Tlačiť Diskusia (3)