Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Nedarí sa vám schudnúť, lebo ste stále hladní? Stačí, keď sa vzdáte tejto 1 veci, a kilá pôjdu ľahko dolu

19.05.2017 Famous

Potrebovali by ste pred letom zhodiť nejaké to kilo do plaviek? A robíte túto chybu, nečudujte sa, že sa vám to nedarí.

Perlivá voda silne povzbudzuje chuť do jedla a prispieva k prejedaniu. 5 obrázkov vo fotogalérii Perlivá voda silne povzbudzuje chuť do jedla a prispieva k prejedaniu.

Proti perlivým sladeným limonádam broja v posledných rokoch predovšetkým kardiológovia a obezitologovia. Tieto nápoje pri pravidelnej konzumácii poškodzujú zdravie v mnohých ohľadoch.

Perlivá voda vôbec nie je taká neškodná. 5 obrázkov vo fotogalérii Perlivá voda vôbec nie je taká neškodná.

Ale ani zdanlivo neškodná čistá voda s bublinkami - teda bez akýchkoľvek sladidiel a iných pridaných látok - nie je bezpečná. Je to roztok kyseliny hydrogenuhličitej, ktorá je veľmi nestabilná a mení sa na vodu a oxid uhličitý, ktorý z nápoja uniká a dodáva mu perlivosť. Lenže slabá kyselina, ktorou tento nápoj je, silne povzbudzuje chuť k jedlu. A preukázateľne prispieva k prejedaniu, ktoré zase vedie k obezite.
Pitný režim 5 obrázkov vo fotogalérii Pitný režim
Podľa vedcov zo Západného pobrežia totiž jedinci, ktorí konzumujú nápoje s oxidom uhličitým, skonzumujú až o dvadsať percent viac stravy. A samozrejme z dlhodobého hľadiska pri pravidelnej konzumácii začnú priberať na váhe a sú obézni.

Perlivá voda silne povzbudzuje chuť k jedlu. A preukázateľne prispieva k prejedaniu. 5 obrázkov vo fotogalérii Perlivá voda silne povzbudzuje chuť k jedlu. A preukázateľne prispieva k prejedaniu.

Podľa laboratórnych vyšetrení na hlodavcoch roztok kyseliny hydrogenuhličitej podporuje vylučovanie hormónu ghrelinu. Tento hormón, ktorému sa niekedy hovorí aj ako hormón hladu, núti mozog konzumovať viac a brzdí signály sýtosti v žalúdku.

Ľudia, ktorí konzumujú nápoje s oxidom uhličitým, skonzumujú až o dvadsať percent viac stravy. 5 obrázkov vo fotogalérii Ľudia, ktorí konzumujú nápoje s oxidom uhličitým, skonzumujú až o dvadsať percent viac stravy.

A jedinci popíjajúci perlivú vodu majú ghrelinu až šesťkrát viac než tí, ktorí konzumujú čistú vodu bez oxidu uhličitého!

Tlačiť Diskusia