Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Chcete mať pevný vzťah? Bez tejto 1 veci to nepôjde! Ak ste TO doteraz zanedbávali, zachráňte, čo sa ešte dá

18.06.2017 Famous

Už žiadne výhovorky, ani odkladanie! Šťastný a skvele fungujúci vzťah nevytvoríte len na pekných očiach a rečičkách...

Čím viac sexu, tým lepšie pre celkovú kvalitu vzťahu. 2 obrázky vo fotogalérii Čím viac sexu, tým lepšie pre celkovú kvalitu vzťahu.

Odborníci z rôznych častí sveta prišli s tvrdením, že páry, ktoré sa milujú najčastejšie, sú tie najpevnejšie. Vedci zo Švajčiarska a Kanady súhlasia a dodávajú, že pravidelný a častý sex v trvalom vzťahu posilňuje vzájomné city, úctu a podporuje partnerov aj k častejšej konverzácii.

Je dávno známe, že práve na schopnosti partnerov účinne komunikovať, prejavovať si vzájomnú úctu a city stojí vzťah ako mohutná stavba na betónových pilieroch.

Intímne chvíľky vás zblížia a posilnia puto medzi vami. 2 obrázky vo fotogalérii Intímne chvíľky vás zblížia a posilnia puto medzi vami.

"Sex vás urobí šťastnejším, zvýši hladinu endorfínov a vylúči viac dopamínu a oxytocínu v mozgu. Pokiaľ máte sex s partnerom, obaja ste potom šťastnejší a cítite väčšiu blízkosť a náklonnosť. Sex je najlepší spôsob, ako sa intímne priblížiť k partnerovi a túto intimitu prehĺbiť. Zvlášť ak o tom pred ním i po ňom dokážete hovoriť," tvrdí doktorka Amanda Pasciuccová.

Sex podporuje aj prejavovanie si citov ako slovne, tak neverbálne dotykmi a gestami. Partneri, ktorí od svojej polovičky dostávajú najviac citov a nežnosti, sú najspokojnejší so svojím životom. Vedci z kanadského Yorku a švajčiarskeho Lausanne tak odporúčajú sexualitu ako najlepší prostriedok pre posilňovanie vzťahu. Sex je ešte navyše veľmi prospešný aj pre zdravie partnerov.

Tlačiť Diskusia (2)