Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Už žiadna starosť s kvetmi, keď odídete na dovolenku! Takto to zvládnete a nemusíte ani otravovať susedov

19.06.2017 les

Udeľte tento rok susedom voľno, pretože samozavlažovací systém do kvetináča si vyrobíte lacno a jednoducho aj sami.

Ak sa na to vopred pripravíte, kvety vašu dovolenku prežijú aj bez polievania. 3 obrázky vo fotogalérii Ak sa na to vopred pripravíte, kvety vašu dovolenku prežijú aj bez polievania.

Na samozavlažovanie treba v niektorých prípadoch myslieť už pri sadení rastlinky do kvetináča.

1. Fľaša ako zásobník

Do väčšieho kvetináča "zasaďte" vedľa rastlinky aj 0,5 l plastovú fľašu. Najprv však po jej stranách spravte menšie dierky, aby mala voda kadiaľ vytekať. Vodu budete do fľaše nalievať cez hrdlo, ktoré ponechajte vždy bez vrchnáčika.

2. Plastový rezervoár

Plastovú fľašu môžete použiť aj v tomto prípade, len tentoraz väčšiu. Odrežte dno 1,5 l veľkej plastovej fľaše a "zasaďte" ju do stredu veľkého kvetináča otvoreným hrdlom nadol. Tak, aby odrezaná časť z tela fľaše prevyšovala úroveň pôdy asi o 1 cm. Rastliny nasadené okolo fľaše tak budú čerpať vodu z tohto rezervoára – mini jazierka, pričom voda sa bude uvoľňovať zospodu cez otvorené hrdlo.

Plastová fľaša poslúži ako rezervoár s vodou. 3 obrázky vo fotogalérii Plastová fľaša poslúži ako rezervoár s vodou.

3. Šnúrka od topánok

Postavte plný pohár s vodou vedľa kvetináča s rastlinkami a namočte doň šnúrku od topánky tak, aby jej koniec bol až na dne pohára. Dbajte na to, aby bola šnúrka bavlnená, inak nebude natoľko savá. Opačný koniec šnúrky položte na pôdu, len pár centimetrov od rastlinky, prípadne koniec pár centimetrov zastrčte do zeme. Šnúrka poslúži ako hydratačná hadica.

Na samozavlažovací systém je dobré myslieť už pred sadením a nechať naň priestor. 3 obrázky vo fotogalérii Na samozavlažovací systém je dobré myslieť už pred sadením a nechať naň priestor.

Dobrá rada

Namiesto šnúrky môžete použiť prúžok bavlnenej látky alebo papierovú utierku, tú však poskrúcajte, aby bola pevnejšia.

Tlačiť Diskusia