Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ste stále chorí? Môže to mať nečakanú príčinu: Ak robíte tieto chyby, choroby sa na vás neprestanú lepiť

19.06.2017 Lenka

Infekcia močových ciest, virózy, afty... Robíte aj vy tieto bežné chyby? Tak s tým čo najskôr prestaňte. Môžu byť príčinou, prečo sa na vás choroby len tak lepia.

Stále chorá? Môže to mať nečakanú príčinu. 5 obrázkov vo fotogalérii Stále chorá? Môže to mať nečakanú príčinu.

Nesprávne si umývate ruky

Ráno sa držíte v autobuse, pri vstupe do kancelárie stláčate kľučku, celý deň ťukáte do klávesnice počítača... Baktérie sú všade a v prevencii ochorení sa ich, prirodzene, snažíme zbaviť umývaním rúk, ako nám to už v detstve prízvukovali naše mamy. Vraj pri tom však veľmi často zanedbávame naše palce, na ktorých si počas dňa tiež nazbierame úctyhodné množstvo baktérií. Pozor na to! Pri umývaní rúk veľmi často zanedbávame palce. 5 obrázkov vo fotogalérii Pri umývaní rúk veľmi často zanedbávame palce.

Máte starú zubnú kefku

Neviete, ako často ju meniť? Bežne sa odporúča každé tri mesiace, predtým, ako sa rozštiepia štetiny alebo po chorobe. Najnovšie však odborníci radia siahnuť po novej kefke už po mesiaci, pretože ani najlepšia pasta nedokáže vyčistiť zuby poriadne, ak používate opotrebovanú kefku. Ani najlepšia pasta nedokáže vyčistiť zuby poriadne, ak používate opotrebovanú kefku. 5 obrázkov vo fotogalérii Ani najlepšia pasta nedokáže vyčistiť zuby poriadne, ak používate opotrebovanú kefku.

Zadržiavate moč

Ešte si dokončím prácu, počkám do reklamy, už vydržím domov... Aj vy dôverne poznáte tieto vety, ktorými odkladáme návštevu toalety? Vystavujete sa tým riziku infekcie močových ciest. Množstvo moču v mechúre je pre baktérie ideálne miesto na množenie. Ak sa uchytia na sliznici, spôsobujú symptómy infekcie. Choďte preto na toaletu krátko po tom, čo ucítite nutkanie na močenie. Choďte na toaletu krátko po tom, čo ucítite nutkanie na močenie. 5 obrázkov vo fotogalérii Choďte na toaletu krátko po tom, čo ucítite nutkanie na močenie.

Tlačiť Diskusia