Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Prečo Demi Moore vypadali zuby? Herečka má vlastnú teóriu, ktorá hovorí, že...

18.06.2017 KaD

Nedávno stále krásna hviezda filmového plátna zavesila na sociálne siete svoje video. Sedí v zubárskom kresle a tvári sa všelijako. Prečo? Čo sa stalo?

Demi Moore 4 obrázky vo fotogalérii Demi Moore

Kráska totiž prišla o dva predné zuby! Ako hosť večernej televíznej šou dokonca divákom ukázala svoju zubnú dokumentáciu. A kto je vinníkom jej bezzubého úsmevu? Podľa nej samotnej ide jednoznačne o stres. "Prišla som o dva predné zuby," povedala smutne moderátorovi relácie. "Rada by som uviedla, že som si zuby vybila pri skateboardingu alebo niečom naozaj coolovom, ale myslím, že ide o niečo dôležité, o čo sa musím s ľuďmi podeliť. Myslím si totiž, že po srdcových ochoreniach zabíja ľudí v našej krajine najviac stres."

Demi Moore 4 obrázky vo fotogalérii Demi Moore

Je to naozaj možné?

V poslednom čase sa Demi potýkala s množstvom nepríjemností, ktoré ju nervovo značne zaťažovali, ako napríklad súdny proces, ktorému čelila od roku 2015 (v jej bazéne sa utopil jeden z hostí, ktorých si pozvala na návštevu). Ale buďme realistickí. Veď každý z nás bojuje s problémami, všetci sa stretávame deň čo deň so stresujúcimi situáciami. Sú ohrozené aj naše krásne biele zúbky?

Čo na to zubári?

Lekár, ktorý ošetroval zúbky Demi Moore, nevie, či jej túto pohromu naozaj spôsobil stres. Upozorňuje však na to, že každodenná starostlivosť o chrup je základ, nesmieme poľaviť ani jeden deň.

Demi Moore 4 obrázky vo fotogalérii Demi Moore

Toto musíte vedieť

Keď sme sa na vec pozreli bližšie, zistili sme, že Demi medzi rečou spomenula aj to, že si tie dva predné zuby naozaj niekde buchla. A jej doktor s ňou nakrútil vtipné video o tom, ako sa dajú zuby perfektne nahradiť. Takže celé to bola aj reklama na to, aby si ľudia dávali na zuby pozor a keď sa im niečom stane, utekali k zubárovi a nebáli sa ošetrenia.

Ako je to teda so stresom a zubami?

Údajne stres naozaj môže negatívne pôsobiť na náš chrup. Pri strese ľudia často škrípu zubami alebo ich zatínajú a tým sa môže poškodiť zubná sklovina. Preto by ľudia, ktorí sa dlho a často stresujú, mali o svoje zuby starať obzvlášť dôkladne. Ale väčšinou kvôli stresu zuby nevypadávajú. Stres podľa jednej medicínskej štúdie môže vyvolať aj zápal ďasien, zubný kameň sa tvorí v oveľa väčšej miere.

Demi Moore 4 obrázky vo fotogalérii Demi Moore

Aj keď nebolia, môžu byť pokazené

Dentisti varujú! Aj keď vás zuby nebolia, môže byť na nich kaz. Preto by ste mali chodiť pravidelne na prehliadky k zubným lekárom. No lekári tiež konštatujú, že ľudia v strednom veku s normálnou imunitou sa nemusia báť, pretože zuby sú veľmi silné a aj kosť, ktorá ich drží je ich oporou. Prípad Demi Moore patrí k extrémom.

 

Tlačiť Diskusia