Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Mal 45, bol bez manželky, ale túžil po dieťati: Sen mu nakoniec splnili 2 ženy, hoci s nimi nikdy...

19.06.2017 bak

Život je príliš krátky na to, aby ste čakali na niečo, čo ste vždy chceli urobiť.

Tom sa rozhodol, že už nebude na nič čakať a svoj sen o dieťati si splní. (ilustračné foto) 2 obrázky vo fotogalérii Tom sa rozhodol, že už nebude na nič čakať a svoj sen o dieťati si splní. (ilustračné foto)

Američan Tom Garden porozprával svoj príbeh pre web Women´s Health. Keď bol mladší, očakával, že jeho život pôjde presne podľa plánu – nájde si dokonalú ženu, ožení sa a založia si rodinu. Lenže takýto scenár sa nenaplnil. Tom veľa pracoval, pretože bol vlastníkom istej spoločnosti a zvyčajne sa vždy zaľúbil do staršej ženy, ktorá netúžila po deťoch. Nakoniec si povedal, že stať sa otcom mu asi nie je súdené.

Si posledný s týmto menom

V roku 2014 oslávil 45 rokov, predal svoju spoločnosť a odišiel do Izraela do Tel Avivu, kde pred 20 rokmi slúžil v izraelskej armáde. Mal v pláne iba oddychovať a znova nazbierať stratené sily, keď naďabil na sesternicu, ktorú nevidel roky a tá sa ho začala vypytovať na rodinu a deti. Musel jej smutne odpovedať, že žiadne nemá. A ona mu vtedy povedala niečo, čo ho zarazilo: „Ale si posledný Garden v rodine a tvoje rodinné meno zanikne.“

Krásna Izraelčanka

To ním zatriaslo. Naozaj túžil mať nasledovníka a stať sa otcom. Doma v USA to preberal s mamou a tá ho v tom povzbudila. Poradila mu oplodnenie vajíčka in vitro a informovali sa o možnosti vynosenia náhradnou matkou. Tom zistil, že takáto možnosť je reálna a išiel do toho. Jeho jediná podmienka bola, aby bolo vajíčko od židovskej ženy alebo Izraelčanky. Napokon sa rozhodol pre krásnu Izraelčanku, ktorá bola učiteľka, mala rada hudbu a mala zdravú genetickú históriu. Záležalo mu na výbere, lebo vedel, že jeho dieťa bude mať polovicu z jej génov. Ostávalo už iba nájsť ženu, ktorá mu embryo vynosí (v USA je táto možnosť legálna).

Tom musel nájsť ženu, ktorá bola za peniaze ochotná 2 obrázky vo fotogalérii Tom musel nájsť ženu, ktorá bola za peniaze ochotná "prenajať" svoju maternicu.

Nakoniec sa náhradnou mamou stala Nicole, ktorá už vynosila štyri vlastné deti a veľmi chcela radosť z materstva sprostredkovať aj niekomu, kto sám nemá to šťastie. Oplodnené embryo jej na klinike zaviedli do maternice a pre Toma sa začalo 9 mesiacov vzrušujúceho čakania. Tom bol aj pri pôrode spolu s dulou, ktorá mu mala neskôr pomôcť so všetkým, z čoho mal obavy – s kŕmením, kúpaním a starostlivosťou o bábätko.

Aha, akú má hustú šticu!

Keď prichádzal jeho synček Jospeh na svet, jedna zo sestričiek zvolala: „Aha, akú má hustú šticu vlasov!“ Vtedy Tom vedel, že to musí byť jeho syn. Od prvej chvíle, čo ho chytil do náručia, pocítil obrovskú lásku a náklonnosť a tá narastá každým dňom. Ako slobodný tato na plný úväzok to nemá vždy ľahké, ale má veľa podpory od rodiny aj od samotnej Nicole, ktorá je vždy pripravená pomôcť aspoň cez telefón. A keď sa jeho synček na neho pozrie a povie mu: „Tata!“ nemenil by svoje rozhodnutie ani za nič.

Celý proces od hľadania darkyne vajíčka až po pôrod trval 18 mesiacov a stál ho 100 000 dolárov. Tom rozhodne tvrdí, že to bola najlepšia investícia jeho života a zvažuje, že tým prejde ešte raz, aby dal Jospehovi súrodenca.

 

Tlačiť Diskusia