Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Najväčšie mýty o chĺpkoch v intímnej oblasti: Tomuto by ste mali prestať veriť raz a navždy

15.07.2017 bak

O chĺpkoch v intímnych partiách sa až toľko nehovorí, ale predsa len o nich koluje niekoľko poloprávd a nezmyslov. Teraz sa dozviete, ako to je naozaj.

O chĺpkoch tam dole koluje niekoľko mýtov. 4 obrázky vo fotogalérii O chĺpkoch tam dole koluje niekoľko mýtov.

Mýtus 1: Pubické ochlpenie vás ochráni pred sexuálne prenosnými chorobami

Realita: Pravdou je presný opak. Pubické ochlpenie je živnou pôdou pre baktérie. Takže bez debát – že čím hladšie oholenie, tým čistejšie prostredie, pretože baktérie sa zdržiavajú práve vo vlasoch. Niektoré ženy sa mylne domnievajú, že chĺpky okolo pohlavia ich zachránia pred sexuálne prenosnou chorobou, ale to nie je pravda. V skutočnosti môže práve ochlpenie pomôcť baktériám množiť sa a prekvitať – takto sa dá preniesť napríklad vírus HPV ľudský papilomavírus, ktorý môže spôsobiť rakovinu krčka maternice.

Mýtus 2: Kvôli chĺpkom si neužijete sex

Realita: Toto sa u každej ženy líši. Kým niektoré preferujú intenzívny dotyk priamo na pokožku, iné si vedia užiť sex aj s mäkkým vankúšikom chĺpkov, ktorý akoby prirodzene chránil ich intímne partie. Záleži aj koľko stimulácie a tlaku potrebujete na dosiahnutie orgazmu. Niektoré majú radšej priamu stimuláciu bez prekážok v podobe chĺpkov, iné by sa bez nich cítili príliš odhalené a nevedeli by si to užiť.

Niektoré ženy majú radšej priamu stimuláciu a sex si lepšie užijú bez chĺpkov. 4 obrázky vo fotogalérii Niektoré ženy majú radšej priamu stimuláciu a sex si lepšie užijú bez chĺpkov.

Mýtus 3: Farba chĺpkov je rovnaká ako farba vlasov

Realita: Vôbec to nemusí byť tak, aj keď väčšina mužov rozmýšľa podľa starej múdrosti, že záclona ladí so závesmi. V skutočnosti je farba pubických chĺpkov najpodobnejšia farbe obočia, takže ak ste zvedaví, milí, páni, viete, kam sa pozerať :)

Mýtus 4: Neupravené pohlavie je antisexi

Realita: Všetko závisí od toho, čo preferuje váš partner, ale existujú dôkazy, že aj poriadne krovie tam dole môže byť veľmi vzrušujúce, lebo je nabité feromónmi. Tukové žľazy, ktoré sú najrozšírenejšie práve v oblasti rastu chĺpkov, vylučujú sekrét bez zápachu. Ten sa potom zmieša s baktériami, ktoré máme vo vlasoch a na koži, a tvorí špecifickú vôňu nazvanú feromón. Tej sa vám vytvorí viac, keď ste tam dole zarastená, pretože je tam aj viac baktérií, ktoré zreagujú s výlučkami tukových žliaz. Niektorí muži sú citlivejší na pachy a môže ich to priťahovať.

Mýtus 5: Chĺpky tam dole stále rastú

Realita: Nie je to pravda. Chĺpky prestanú rásť, keď dosiahnu istú dĺžku (líši sa u každej ženy) a neskôr vypadnú, aby ich nahradili iné. Po menopauze a hormonálnych zmenách, ktoré ju sprevádzajú, väčšine žien tieto chĺpky vypadajú alebo rastú oveľa jemnejšie a veľmi nariedko.

Holiť by ste sa mali šetrne, s kvalitnou žiletkou a prípravkom na holenie vhodným pre citlivú pokožku. 4 obrázky vo fotogalérii Holiť by ste sa mali šetrne, s kvalitnou žiletkou a prípravkom na holenie vhodným pre citlivú pokožku.

Mýtus 6: Ak máte citlivú pokožku, nemali by ste sa dole holiť

Realita: Holiť sa môžete a nemusíte sa vyhýbať bikinám, ale musíte to robiť veľmi šetrne s použitím holiaceho prípravku pre citlivú pokožku. Ak vám holenie aj tak spôsobuje podráždenie kože, mohli by ste zvážiť aj iné metódy depilácie – vosk alebo laser.

 

Tlačiť Diskusia (1)