Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Au, spálili ste sa? Nemusíte hneď bežať do lekárne, tieto fantastické domáce recepty zaručene fungujú!

17.07.2017 bes

Prehnali ste to so slniečkom? Tieto domáce tipy vám prinesú rýchlu úľavu.

Žena Žena

Nemusíte hneď bežať do lekárne, tieto fantastické domáce recepty zaručene fungujú!

1. Postihnuté miesta nahrubo potrite tvarohom alebo jogurtom. Alternatívou je uterák namočený do cmaru alebo kozieho mlieka. To má rovnakú pH ako ľudská koža, preto pomáha účinne regenerovať poškodené bunky. Nechajte pôsobiť 5 minút, potom pokožku opláchnite.

2. Liečivé bahno vo forme prášku (dostanete v drogérii alebo v lekárni) zmiešajte so studenou vodou v pomere 7:2. Neštandardne vysoký obsah minerálov má na pokožku zvlhčujúce, regeneračné a upokojujúce účinky.

3. Zázračne pôsobia aj vychladnuté vrecúška s čiernym čajom – obsiahnuté triesloviny pôsobia liečivo a sťahujú zápal. Rovnako si môžete dopriať vlažný kúpeľ s 10 až 20 vrecúškami zeleného čaju, ktorý pokožku výrazne hydratuje.

4. Čerstvo vytlačená šťava z Aloe Vera alebo 100% Aloe Vera gél fungujú takmer okamžite. Ak ich nemáte k dispozícii, vystačíte si aj s uhorkou, ktorú nakrájate na plátky a priložíte na boľavé miesta. Obsahuje antioxidanty, ktoré zmierňujú poškodenie pokožky voľnými radikálmi.

5. Zmierniť zápal môžete aj zvnútra – okrem dostatočného prísunu tekutín jedzte brokolicu, čučoriedky, kivi, pomaranče, maliny, paradajky a uhorky.

Tlačiť Diskusia