Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Tukožrútsky nápoj rozpustí kilá a zlepšuje pamäť: Začnite ho piť a uvidíte, čo všetko s vami dokáže!

12.08.2017 Famous

Čínski vedci preukázali, že epigalokatechin galát (EGCG) obsiahnutý v hojnom množstve v zelenom čaji pomáha znižovať zásoby tuku v tele.

Zelený čaj pomáha nielen chudnúť, ale zlepšuje aj pamäť. 3 obrázky vo fotogalérii Zelený čaj pomáha nielen chudnúť, ale zlepšuje aj pamäť.

Táto látka pritom preukázateľne prospieva tiež nervovej sústave a zlepšuje myslenie a pamäť. Ako antioxidant tiež chráni tkanivá pred starnutím a rakovinou.

Účinky zeleného čaju sú naozaj zázračné. 3 obrázky vo fotogalérii Účinky zeleného čaju sú naozaj zázračné.

Vedci z čínskeho Jang-Lingu podávali skupine myší EGCG. Všetky myši pritom boli kŕmené energeticky veľmi bohatou stravou. Ale u tej časti, ktorá dostávala EGCG, došlo k výraznému úbytku telesných tukov, zatiaľ čo porovnávacia skupina postupne tučnela. Testy kognitívnych funkcií zase preukázali, že po štyroch mesiacoch užívania EGCG boli myši presnejšie a rýchlejšie v pamäti a rozhodovaní.

"Zelený čaj je druhý najkonzumovanejší nápoj na svete hneď po vode a pestuje sa už vyše 3 000 rokov. Staroveký zvyk pitia zeleného čaju môže byť prijateľnou alternatívou k liekom, keď ide o chudnutie a zlepšenie pamäti," tvrdí doktor Süe-po Liou z Jang-Lingu.

Tlačiť Diskusia (1)