Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zákernej rakoviny sa zbavila pomocou 1 koreniny: Užívala ju každý deň, výsledok prekvapil aj lekárov!

13.08.2017 Famous

Britský lekársky žurnál informuje o prípade 57-ročnej pacientky, ktorá sa zbavila zhubného myelómu – zriedkavého nádorového ochorenia krvi, ktoré pripomína leukémiu.

Korenie kurkuma môže byť nádej pre pacientov s rakovinou. (ilustračné foto) 2 obrázky vo fotogalérii Korenie kurkuma môže byť nádej pre pacientov s rakovinou. (ilustračné foto)

Dieneke Ferguson diagnostikovali rakovinu v roku 2007. Počas pätnástich mesiacov od diagnózy rakovina dosiahla tretie štádium. Prekonala teda niekoľko chemoterapií a v októbri 2009 tiež transplantáciu kostnej drene. V roku 2011 po niekoľkých neúspešných transplantáciách začala užívať kurkumín – účinnú látku z koreniny kurkumy.

Na prázdny žalúdok každú noc užila osem gramov účinnej látky. Počas piatich rokov sa jej zdravotný stav stabilizoval a krvný obraz dosiahol normálne hodnoty. Jej život sa vrátil do normy a má rovnakú kvalitu ako predtým.

Kurkuma je korenie, bez ktorého sa nezaobíde indická kuchyňa. 2 obrázky vo fotogalérii Kurkuma je korenie, bez ktorého sa nezaobíde indická kuchyňa.

Kurkumín má preukázateľne protizápalové a protirakovinové účinky. Užívanie kurkumy v potrave teda funguje ako prevencia starnutia a nádorových ochorení. Pani Ferguson je ale prvý prípad, keď kurkumín priamo vyliečil myelóm.

"Fakt, že naša pacientka, ktorá bola v rozvinutej fáze ochorenia, sa účinne vyliečila jednoduchým podávaním kurkumínu, naznačuje, že táto látka má možné účinky ako liek proti myelómu. Kurkumín užíva stále a je vo veľmi uspokojivom zdravotnom stave a má dobrú kvalitu života. Tento prípad poskytuje dôkazy pre možné využitie kurkumínu pri liečbe myelómu. Odporúčame ďalšie zhodnotenie účinkov kurkumínu u pacientov s myelómom v kontexte klinického výskumu," píšu onkológovia na stránkach British Medical Journal.

Tlačiť Diskusia