Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Aj vy používate svoj obľúbený antiperspirant každý deň? Keď si prečítate TOTO, hneď si to rozmyslíte

11.09.2017 Beata Suchá

Obmedziť potenie alebo len zneutralizovať zápach? Sprej alebo guľôčka? Každá z nás má iné potreby, ale našťastie pre všetky existuje svieže riešenie!

Prečo nepoužívať antiperspirant každý deň? 2 obrázky vo fotogalérii Prečo nepoužívať antiperspirant každý deň?

Patrí to k rannej rutine ako umývanie zubov. Do podpazušia si nanesieme dezodorant alebo antiperspirant, aby sme sa cítili svieže a sebavedomé. Ale ktorý produkt z tej obrovskej ponuky je skutočne ten pravý práve pre mňa?

Potrebujem antiperspirant či dezodorant?

Potenie je prirodzený proces, ktorý pomáha regulovať telesnú teplotu. Pot je sám o sebe bez zápachu. Jeho zloženie je však živnou pôdou pre baktérie, ktoré zapríčiňujú nepríjemný pach. Ak sa veľmi nepotíte alebo vás čaká deň bez stresu a fyzickej námahy, úplne si vystačíte s dezodorantom. Obsahuje látky, ktoré potláčajú množenie baktérií, čím neutralizujú zápach. Nedokážu však regulovať vlhkosť v podpazuší, preto ak sa silno potíte, lepšia voľba je antiperspirant. Alumíniové soli čiastočne blokujú kanálik potnej žľazy, a tak znižujú množstvo vylučovaného potu. Prečo nepoužívať antiperspirant každý deň? 2 obrázky vo fotogalérii Prečo nepoužívať antiperspirant každý deň?

Sú hliníkové soli škodlivé?

Ani antiperspirant nezablokuje potenie úplne, preto telo môže svoj chladiaci mechanizmus využívať aj naďalej. Niektorí odborníci však pred alumíniovými soľami z antiperspirantov varujú. Organizmus ich dokáže do istej miery tolerovať, no keďže nejaké množstvo prijímame stravou, používanie antiperspirantov by nemala byť každodenná záležitosť. Určite nie sú vhodné na podráždenú pokožku a bezprostredne po holení.

Kedy je lepší produkt bez alkoholu?

Alkohol pomáha redukovať premnožovanie baktérií. Ak cítite pálenie, vyberte si produkt bez alkoholu, najmä po holení. Alternatívou sú spreje s obsahom šalvie a citrusov, ktoré vďaka éterickým olejom vytvárajú nepriaznivé prostredie pre baktérie. Pozor, okrem alkoholu vás môžu dráždiť aj parfumy.

Sprej či guľôčku?

Klasický sprej, tuhé mydielko, guľôčka – roler, krém – pre aký typ produktu sa rozhodnete, je na vás. Sprej vynikajúco osvieži, no po aplikácii sa rozptyľuje do ovzdušia, roler sa nanáša presne, no schne pomalšie ako sprej. Pozor na deo-kryštály, ktoré sú často v ponuke ako prírodné dezodoranty, no v skutočnosti pozostávajú z priemyselne vyrobených kryštalických alumíniových solí.

Tlačiť Diskusia