Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Trápi vás kašeľ, reuma, nepravidelná menštruácia? O tomto liečivom zázraku ste možno ešte nepočuli!

12.09.2017 Jana Slivarichová

Pekné počasie nám pomaly končí, preto aby sme sa lepšie vyrovnali s príchodom jesene, je dobré riadiť sa fázami Mesiaca.

Trápi vás neutíchajúci kašeľ? Skúste tento liečivý zázrak. 4 obrázky vo fotogalérii Trápi vás neutíchajúci kašeľ? Skúste tento liečivý zázrak.

SPLN 6. 9.

Energia: Čas k meditácii a ponorenia sa do seba. K slovu sa tiež dostáva romantika. Sme pohostinní a pokojní.

Zdravie: Ryby majú vplyv na nohy, chôdzu a lymfatický systém. Čokoľvek pozitívne urobíte dnes pre nohy, bude pôsobiť dvojnásobne.

Krása: Dnes si nestrihajte ani inak neupravujte vlasy. Ale kúpeľ a masáž chodidiel si doprajte.

Strava: V splne priberáme najviac na hmotnosti, preto by strava mala byť ľahká alebo si rovno dajte pôst. Je deň listu, uprednostnite listovú zeleninu a bylinky. Alebo ryžu, ktorá nezaťažuje trávenie.

Domácnosť: Čistite a umývajte predmety, nábytok, podlahy, tie drevené neumývajte, ale môžete ich ošetriť voskom a olejom.

Záhrada: Nič nesaďte, nepresádzajte ani neokopávajte. Dnes sa zamerajte na bylinky, majú najväčšiu silu, obzvlášť ich korene.

DORASTAJÚCI – 1. štvrť

Energia: Pripravte sa na kritiku i na to, že sami sa budete viac kritizovať. Možno hrozí aj precitlivelosť a zraniteľnosť väčšia ako inokedy.

Zdravie: Pre ženy budú citlivé pohlavné orgány a močové cesty. Dávajte si pozor na chlad a môžete si ošetriť hemoroidy.

Krása: Ak môžete, doprajte si masáž či vírivku, alebo si aspoň doprajte oddych s pleťovou výživnou maskou, ktorá pomôže vašej pleti.

Strava: Môžete si dopriať viac sacharidov. Posilnite močové cesty brusnicami aj brusnicovými džúsmi. Doprajte si celozrnný chlieb.

Domácnosť: Dobre vyvetrajte dom, pri vhodnom počasí i pivnicu a miestnosti s uskladnenou úrodou. Vyvetrajte aj periny či matrace.

Záhrada: Ak ste si cez leto založili novú skalku, teraz je čas vysadiť doposiaľ prázdne miesta novými rastlinkami. Zbierajte úrodu ovocných stromov.

CÚVAJÚCI – 2. štvrť

Energia: Cúvajúci mesiac je priaznivý pre všetky záležitosti, ktoré sú v štádiu upevňovania a dokončenia. Pomáha odstrániť všetko, čo je nežiaduce.

Zdravie: Pri zdraví si strážte krvný obeh a všetko, čo sa týka srdca. Nezaťažujte ho a vyhýbajte sa stresu, ak sa dá.

Krása: Vyhľadajte si dni Leva v cúvajúcej fáze a dajte sa ostrihať. Vlasy vám zhustnú, zosilnejú a prestanú vypadávať.

Strava: Doprajte si obilniny, ryžu, špaldu, ovsené vločky, cibuľu, cuketu, fazuľu, hrach, šošovicu, uhorky, paradajky, orechy, semienka a klíčky.

Domácnosť: Zabojujte s plesňami v byte či dome, ak s nimi máte problém. Máte šancu poraziť ich.

Záhrada: Zberajte paradajky, uhorky, šalát, stonkový zeler, mangold, karfiol a ďalšie druhy hlúbovej zeleniny.

NOV 20. 9.

Energia: Keďže je nov v panne, pripusťte si svoje najhlbšie strachy a obavy, rozanalyzujte ich, vyneste na svetlo a uľaví sa vám.

Zdravie: Zaťažené je brucho a tráviace orgány. Všetko, čo dnes pre ne urobíte dobre, bude mať dvojnásobný účinok.

Krása: Vlasy budú držať peknú formu, ale nestrihajte ich ani nefarbite. Urobte si radšej čistiacu masku na tvár, bude mať silnejšie účinky.

Strava: Nezaťažujte si črevá ťažkou a mastnou stravou. Dne je zosilnený účinok soli v strave. Ak vám škodí, úplne sa jej vyhnite.

Domácnosť: Zamerajte sa na detaily a maličkosti, vyčistite škrvny na sedačkách. Pri upratovaní použite citrónovú esenciu, očistí vám priestor.

Záhrada: Dni Panny sú dni koreňa s klesajúcou silou. Nič nesaďte, bolo by to zbytočné. Môžete ošetriť choré stromy.

Cvik, ktorý pomáha

Pri klikoch posilňujeme predovšetkým tricepsy. Zároveň spevňujeme vrchnú polovicu tela, ako aj brušné svaly. Ide o prácu s vlastnou váhou. Cvičenie vylepšite tým, že v hornej pozícii vydržte aspoň 5 sekúnd, kým sa znovu spustíte dole. Opakujte na začiatku 3- až 5-krát a po čase počet opakovaní zvyšujte.

Liečivá rastlina

Borievka obyčajná je veľmi vzácny ker. Na liečebné účely sa zbierajú dozreté plody (borievky) od septembra do začiatku decembra. Tie sa potom používajú ako korenina, vo forme čaju alebo na výrobu alkoholu, sirupu alebo džemu. Jej sila tkvie v trieslovine, silici, sacharidoch, kyselinách, živici a vitamíne C. Najviac sa využíva pri chorobách močových ciest, pri kašli a poruchách látkovej výmeny, liečbe kĺbového reumatizmu, kožných chorobách, na úpravu nepravidelnej menštruácie.

  Borievka pomáha pri nepravidelnej menštruácii. 4 obrázky vo fotogalérii Borievka pomáha pri nepravidelnej menštruácii.

Vhodná potravina

Matcha je japonský mletý čaj vytvorený zo špeciálneho zeleného čaju. Nápoj z tohto zeleného prášku je preventívnou ochranou pred rakovinou, ale tiež cukrovkou. Vedci zistili, že je v ňom viac katechínu EGCG ako v obyčajnom zelenom čaji. Katechín je antioxidant, ktorý tlmí rast nádorového tkanivaa pozitívne vplýva na krvné cievy. Pomáha aj pacientom s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou.

Matcha čaj je skvelým bojovníkom proti rakovine. 4 obrázky vo fotogalérii Matcha čaj je skvelým bojovníkom proti rakovine.

Tlačiť Diskusia (1)