Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

6 krokov, ako si jednoducho vymaľovať izbu: S týmito radami to hravo zvládnete a ešte aj ušetríte

13.09.2017 iva

Maľovanie izby či aj niekoľkých izieb nemusí byť až taká zložitá záležitosť. V jednoduchom návode vám poradíme, ako to zvládnete samy.

S našimi tipmi to zvládnete ľavou zadnou. S našimi tipmi to zvládnete ľavou zadnou.

1. krok

Vyčistite steny

Odstráňte prach, nečistoty a mastné škvrny vodou, aby ste pri maľovaní dosiahli hladkú povrchovú úpravu. Pridajte do vody aj trochu prípravku na riad a čistite celulózovou špongiou. Potom steny jemne zotrite čistou vodou, aby ste odstránili zvyšky mydla.

2. krok

Oblepte obloženie, okná a zárubne

Uistite sa, že používate maliarsku pásku, ktorú možno aplikovať aj týždeň dopredu. Odstráňte pásik ihneď po natretí, pred vysušením steny, aby ste s ním neodlúpli aj farbu.

3. krok

Využite aj podkladovú farbu

Ide o rozšírený mýtus, že steny, ktoré boli natreté mnohonásobne, už nepotrebujú podklad. V skutočnosti primér pomáha maximalizovať lesk a pokrytie farby a konečný náter má jednotnejší vzhľad.

4. krok

Štetec, kam sa nedostane valček

Štetec vám pomôže okolo obloženia alebo aj v rohoch stien. Využite ho aj okolo okien dverí.

5. krok

Technika je dôležitá

Technika je dôležitáValčekom najprv naneste farbu v kútoch miestnosti, až potom prídu na rad veľké plochy. Začnite maľovať od stropu, postupujte od okna k dverám. Prvý náter treba zriediť, aby sa dobre ukotvil na stene a neodlupoval sa.

6. krok

Druhá vrstva na záver

Druhá vrstva na záver Po preschnutí prvého náteru treba zjednotiť maľovku druhou vrstvou farby. Pracujte so širokým valčekom, ktorý už nemusí zachádzať k okrajom. 

Tlačiť Diskusia