Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Potraviny pre nádhernú pleť: S týmito dobrotami sa najete do krásy!

12.09.2017 E.M.V.

Existuje mnoho takých potravín, ktoré nie sú len chutné a zdravé, ale majú pozitívne účinky aj na pleť.

Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.   5 obrázkov vo fotogalérii Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.

Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, pripravte sa na to, že vám kamarátky budú závidieť zamatovú pokožku.

Ľanové semienka

Ľanové semienka sú plné omega-3 mastných kyselín, ktoré zabraňujú výskytu komedónov (čierne bodky) a akné. Ak ich budete konzumovať denne, vyhnete sa aj začervenaniu a podráždeniu pokožky, vaša tvár bude svieža a hladká. Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.   5 obrázkov vo fotogalérii Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.

Modré a fialové ovocie

Pravidelnou konzumáciou modrých a fialových plodín, ovocia, pomôžete najviac svojej pokožke, ktorá bude na prvý pohľad hladšia a jemnejšia. Čučoriedky, černice, hrozno aj slivky sú totiž plné antioxidantov. Pleť prečisťujú, hydratujú a krásne rozjasnia.

Slnečnicové semienka

Slnečnicové semienka obsahujú vitamín E, ktorý je jedným z najdôležitejších vitamínov pre pokožku. Zranenia, ktoré spôsobili škodlivé slnečné lúče, nemajú proti semienkam šancu. Pridajte si ich do šalátov alebo ovsených vločiek.

Čokoláda

Napriek všetkým legendám, čokoláda v skutočnosti neublíži pokožke. Samozrejme, nemáme na mysli mliečnu alebo orieškovú čokoládu, ale tú horkú s vysokým podielom kakaa. Obsahuje antioxidanty a flavanol, ktoré hydratujú pleť.
Horkú čokoládu si môžete pokojne dopriať každý deň, no naozaj len s mierou. Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.   5 obrázkov vo fotogalérii Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.

Batáty – sladké zemiaky

Sladké zemiaky obsahujú vitamíny A a C, ktoré sú dôležité pre žiarivú a zdravú pleť. Dokonca vitamín C podporuje tvorbu kolagénu v pokožke. Kolagén dodáva pokožke mladistvý vzhľad, bude elastickejšia a pružnejšia. Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.   5 obrázkov vo fotogalérii Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.

Paradajky

Vraj paradajky môžu za vyrážky. Nie je to však pravda. Naopak! Paradajky obsahujú lykopén, ktorý má množstvo zdraviu prospešných účinkov, napríklad zabraňuje tvorbe nepríjemných pigmentových škvŕn. Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.   5 obrázkov vo fotogalérii Ak zaradíte tieto dobroty do svojho jedálnička, kamarátky vám budú závidieť zamatovú pokožku.

Tlačiť Diskusia (2)